Münib Engin Noyan

Yazar 8,4/10 · 114 Oy · 17 kitap · 341 okunma ·  54 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

54 okur beğendi.
114 puanlama · 16 alıntı
0 haber · 4.529 gösterim
341 okur kitaplarını okudu.
176 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
4 okur kitaplarını şu anda okuyor.
5 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Münib Engin Noyan'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Münib Engin Noyan'ın Biyografisi

Münib Engin Noyan (d. 1953, İstanbul) Türk tiyatrocu.

İstanbul Alman Lisesi ve Viyana Üniversitesi Felsefe Fakültesi Tiyatrobilimi Enstitüsünde eğitim gördü. Türkiye'ye döndükten sonra bir müddet İstanbul Şehir Tiyatroları'nda yönetmen ve dramaturg olarak çalıştı. Bir dönem Avrupa'nın çeşitli yörelerinde, örneğin Fransa'nın güneydoğu şehir ve kasabalarında eşi ile birlikte çok başarılı yahudi tiplemeleri yapmaktaydı.Halk deyimi ile bir vakit önce "hidayete erdi" ve şimdilerde yurtiçinde ve yurtdışında konferanslar veriyor, dini sohbetlere katılıyor, ilahiler seslendiriyor.

Hilal TV'de uzun süre Kapılar ve Köprüler isimli programı hazırlayıp sunmuş, ayrıca yine aynı kanalda Mustafa İslamoğlu ile birlikte Vahyin Penceresinden isimli programı yapmıştır.

Münib Engin Noyan'ın Kitapları Kitap Ekle

8,1/ 10  (21 Oy) ·  76 Okunma
Merve, bir alıntı ekledi.
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Görevde sadakat,
Söylemde hakikat,
Eylemde sebat...

Oma, Münib Engin Noyan (Sayfa 43)Oma, Münib Engin Noyan (Sayfa 43)
Merve, bir alıntı ekledi.
 07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ama şunu da bil ki asktan mutluluga giden yol ne ne kadar kısa ise, arkadaşlıktan aşka götüren yolda aynı derecede kısadır

Oma, Münib Engin Noyan (Sayfa 78)Oma, Münib Engin Noyan (Sayfa 78)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
08 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kıyafet sahip olunan dünya görüşünün aynasıdır.

Müslüman Kardeşimle Sohbetler, Münib Engin Noyan (Sayfa 39)Müslüman Kardeşimle Sohbetler, Münib Engin Noyan (Sayfa 39)
Merve, bir alıntı ekledi.
06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Önce kendi içimizde kapalı duran kapıların farkına varmaliyiz, önce onları açmaya çalışmalıyız. Kapılar bir kere açıldı mı sıra köprüler kurmaya gelir. Farklı dünyalara, farklı duygulara, farklı ortamlara köprüler kurmaya; o köprülerden geçerek kendimizi ve birbirimizi tanımaya, hayatımız daha geniş ve derin soğuklar algılamaya, yaşamaya, zenginleşmeye, zenginleştirmeye!"

Oma, Münib Engin NoyanOma, Münib Engin Noyan
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
08 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Batı dünyasının hiçbir ülkesinde,üniversite bitirmiş olmakla övünmez ve de övülmez hiç kimse...!

Müslüman Kardeşimle Sohbetler, Münib Engin Noyan (Sayfa 22)Müslüman Kardeşimle Sohbetler, Münib Engin Noyan (Sayfa 22)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
08 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tedirginlik,rahatsızlık ve huzursuzluk; tedirginlik,rahatsızlık ve huzursuzluk doğurur ve çok geçmez bir de torunları olur : ...gerilim...!

Müslüman Kardeşimle Sohbetler, Münib Engin Noyan (Sayfa 17)Müslüman Kardeşimle Sohbetler, Münib Engin Noyan (Sayfa 17)
..., bir alıntı ekledi.
 11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Göz bakmayınca ,kulak çok daha iyi işitmeye ,ten çok daha fazla hissetmeye başlar! Bu hususta iyi talim görmüş bir adam , gözleri kapalıyken bile bir kelebeğin uçuşunu takip edip onu gözlerini açmadan, tek hamlede yakalayabilir.

Şapka, Münib Engin Noyan (Sayfa 105 - Profil yayıncılık  1.baskı)Şapka, Münib Engin Noyan (Sayfa 105 - Profil yayıncılık 1.baskı)
Fatmanur Çelik, bir alıntı ekledi.
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

... "Ben de kahvelerinizi pişireyim! Nasıl içersiniz kahvenizi?"
"Zahmet etmeyin... " dedi Yusuf Bilal.
"Aman efendim o nasıl söz! Hiç zahmet olur mu? Alt tarafı bir noktacık, kaldırıveririz rahmet oluverir! Kahvenizi nasıl içersiniz? "

Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Rabia, Münib Engin NoyanAşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Rabia, Münib Engin Noyan
Zeyneb, bir alıntı ekledi.
05 May 12:28 · Kitabı okudu

Hak Te’âlâ ancak sevdiğini zora koşarmış, bunu sakın unutma! Zoru, belâyı nimet bil; hamd ü senâda bulun, asla ye’se kapılma!

Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Bilal, Münib Engin Noyan (Sayfa 212)Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Bilal, Münib Engin Noyan (Sayfa 212)
son dem, bir alıntı ekledi.
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ne kadar da duyarsız, boşboğaz ve de zalim oluyordu şu insan denen mahluk bir başkasının çaresizliği karşısında!

Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Bilal, Münib Engin NoyanAşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Bilal, Münib Engin Noyan
Bütün Alıntıları Göster

Münib Engin Noyan kitap incelemeleri

Bahar Öztan, Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Bilal'ı inceledi.
 31 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İlkbaşta inanılmaz sürekleyici anlatımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Konusu biraz klasik gelebilir ama eserde ki anlatım dil konusunda baya gelişmiş. Romanda günlük hayatta kullanılan yabancı dillere oldukça anlatıcı yer vermeye çalışmış. Örnek olarak rumcadan " Kalinihta " iyi geceler demek . İnsana bilgide katıyor dogrusu. Okumadan geçmeyin derim :)

Munip Engin Noyan bizi böyle güzel hikaye ile bulusturdugu için sonsuz teşekkürler Allah yolunu açık etsin. okurken amerikan filmi izler gibi hissetim her nedense. eminimki herkes tarafından begenilecektir. okudukça okumak istediğimiz bir eser ellerine yüregine sağlık...

Gamze kaya, Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Bilal'ı inceledi.
12 Ara 2017 · Kitabı okudu · 48 günde · Beğendi · 9/10 puan

1800'lü yılların ortasında Üsküdar'da başlayıp, önce Ege denizinin küçücük bir adası, sonra da İspanya üzerinden Teksas'ın bir kasabasına kadar uzanan bir aşk hikâyesi...

Özdemir, Oma'yı inceledi.
20 Oca 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Severek okuduğum kitaplardan. Aile hayatından bahsediyor. Akıcı bir dille yazılmış. Yorulmadan sıkılmadan herkesin okuyabileceği türden bir roman.

sueda reyyan, Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Bilal'ı inceledi.
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı arkadaşımın tavsiyesi ile büyük bir merakla okudum ancak beklentimi karşılamadı. Romanın kurgusu farklı olsa da edebi olarak eksik zannımca. Enğin Noyan'ın roman kitaplarından ziyade şahsi tefekkürlerini paylaştığı deneme kitapları daha başarılı bence. İki kitabı bitirmekte zorladım biraz, ama gene de romandaki kahramanların yaşadigi islami hassasiyet düşünceye sevkediyor insanı...

Oğuz Aktürk, Ben Müslümana Müslüman Demem'i inceledi.
18 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bir kitap. İçinde Işid'in charlie hebdo saldırısını eleştirmekten tutun da gerçek müslümanlığın yani tahkik inancın nasıl olması gerektiğine dair çok bilgi var. Engin Noyan'ın renkli kişiliğiyle birleşince çok keyifli bir kitap oluyor.

Lütfiye SOYLU, Oma'yı inceledi.
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazar her anneanne deyişinde sabırla " Sevgili rahmetli anneannem " diyerek gönlümü ayrıca fethetmişse de asıl iş yazmakta değil yaşamakta dedirtir Oma.Oma sevginin emek oluşunu anlatır,iyi ki de anlatır..

Bsrnscsr, Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Bilal'ı inceledi.
01 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuduğum en güzel romanlarda ilk sıralarda yer alır.konusu,işlenişi,dili çok akıcı ve güzel.1 günde okumuşluğum var.serinin ilk kitabı.ikincisi çıktı ama henüz okumadım.

Münib Engin Noyan, sonradan müslüman olmuş bir tiyatrocu ve yönetmendir. Daha sonra islam hakkında verdiği demeçler ve konferanslarıyla bir takipçi kitlesine kavuşmuştur. Bu kitap, okuduğum ilk kitabı oldu. Kitapta kısaca, geleneksel islam ile kendi algısındaki islamı karşılaştırıyor. Bu algıyı açıklamak için de genellikle ayetlerde kullanılan dil ve kelimeler üzerinden yorumlarda bulunuyor. Bu yorumların bazılarına katılıyorum, bazılarını saçma buldum. Fakat bir süre Samanyolu TV'de program yapmış olan birinin daha sonra kitabında "dinlerarası diyalog" ve "gizemli ayrıcalık sahipleri" hakkında reddiye yapması da gözden kaçmadı. Çok tavsiye edeceğim bir kitap değil fakat teolojik olarak çelişkileri bulunan birinin, bireysel inancını aklama çabasıdır.

Tuğba Karakaya, Aşk Düşünce Yollara: Hikaye-i Rabia'yı inceledi.
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · 5/10 puan

Hikaye güzeldi ancak bana aşırı yapmacık geldi. Bu kadar yakın tarihte günlük hayatta ( bakkal mesela ) kitaptaki kadar güzel konuşulduğunu düşünmüyorum. Yada İstanbul gibi bir şehirde insanın karşısına hep güzel ahlaklı, güzel konuşan insanlar çıkar. Bu konular bana çok yapmacık geldi. Bunun dışında kitabın bir yerinde yanlış hatırlamıyorsam ne kadar güzel türkçe konuşuyorsunuz diyor. Ben çok komik geldi. Çünkü konuşmalar, türkçe, farsça , arapça vs. karışımı. Daha İslami bir kitap olduğu için. Bunun yanında yazarın Osmanlı sevdalısı olduğu kitaptan çok net anlaşılıyor. Karakter ülkemizin başkentinin ona göre hala İstanbul olduğunu söylüyor!

Bütün İncelemeleri Göster