Murat Hiçyılmaz

Yazar 8,5/10 · 2 Oy · 4 kitap · 2 okunma ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
2 puanlama · 5 alıntı
0 haber · 679 gösterim
2 okur kitaplarını okudu.
6 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Murat Hiçyılmaz'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Murat Hiçyılmaz'ın Biyografisi

1961 yılında İstanbul'da doğdu. Şişli Terakki Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdikten sonra mimarlık, dekorasyon, otel ve restoran işletmeciliği, dergi yayıncılığı gibi çeşitli işlerle uğraştı. 2001 yılında 'BÜYÜK YAPIT' ve 2003 yılında 'AUM' isimli romanları Piramid Yayıncılık tarafından yayınlandı. AUM, Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu tarafından Türk Ceza Kanununun 426. maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle toplatma ve yasaklanma istemiyle mahkemeye verildi. Mahkeme, bilirkişi heyetinin olumlu raporuna dayanarak, beraat kararıyla sonuçlandı. Evli olan Murat Hiçyılmaz altı yıllık verimli bir yurtdışı (ABD) serüveninin sonunda, doğup büyüdüğü şehre geri döndü. Şu sıralar büyük bir şevkle okuyup yazmaya devam ediyor ve bir yandan da kendine yeni(den) bir düzen kurmaya çabalıyor. (BÜYÜK YAPIT ve AUM baştan sona gözden geçirilmiş haliyle E YAYINLARI tarafından tekrar yayınlandı. Yeni romanı 'BEN ŞAMAN ise, 2011 Şubat'ında yine aynı yayınevi tarafından yayınlandı.)
Ali Koru, bir alıntı ekledi.
17 May 18:05

"68 kg ağırlığında bir insanın bedeninde yaklaşık 25 trilyon hücre bulunur.Her hücrede ise yine yaklaşık 90 trilyon atom bulunur. 25 trilyon çarpı 90 trilyon, ne kadar küçük şeylerle uğraştığımızı az çok ifade ediyordur sanırım."

Aum, Murat HiçyılmazAum, Murat Hiçyılmaz
Ali Koru, bir alıntı ekledi.
18 May 13:13

"Olan her şey; hem tesadüfen olmuştur, hem de olması gerektiği için olmuştur. İkisi arasında hiç bir fark yoktur gerçekte!"

Aum, Murat HiçyılmazAum, Murat Hiçyılmaz
thetisinarkabahçesi, bir alıntı ekledi.
 05 Nis 14:04

Biliyorsun ki kardeşim, koskoca ve inanılmaz, beyinlerimize sığması çok güç, hatta belki de olanaksız bir evrenle sarılıyız; dopdolu ve iç içeyiz onunla. Öyle bir varlık ki o; hem yaratıcısı kendisinin hem de kulu... Her şeye hükmediyor ve hükmettiği şey yalnızca kendisi...

Ben Şaman, Murat Hiçyılmaz (Sayfa 139)Ben Şaman, Murat Hiçyılmaz (Sayfa 139)
Ali Koru, bir alıntı ekledi.
17 May 16:39

"Şimdi düşünün evren sürekli genişliyor dedik. Saniyede yaklaşık 500 kilometrelik genişleme, ışığın hızının yanında çok düşük kaldığı için, çevremizde ki gök cisimlerini görmemize engel değil. Diyelim ki, 5 milyar yıl önce oluşan bir yıldız var ve bize uzaklığı 6 milyar ışık yılı. O zaman evrenin genişlemesini göz önüne almasak dahi, o yıldızı keşfedebilmek için 1 milyar yıl daha bekleyeceğiz demektir"

Aum, Murat HiçyılmazAum, Murat Hiçyılmaz
Ali Koru, bir alıntı ekledi.
 17 May 13:42

"İnsan; yapamadığı, yapamayacağı şeyleri -bilincinde veya bilinçaltında- derin, saplantılı bir şekilde hayal ediyorsa, aslında bunlar umutsuzca hayal ettiğimiz, yapmayı çok arzuladığımız ama gerçekleşme olasılığı neredeyse imkansız şeyler kategorisine mi girer acaba? Öyle ya, bir şeyi rahatlıkla yapabilme imkanımız varsa yaparız, hayal kurmakla falan uğraşmayız. Yapamıyorsak ve çok istiyorsak yapmayı, yaşamayı, gerçekleştirmeyi o şeyi, her ne ise o şey; o zaman, ancak o zaman hayallerimizin güvenli kollarına sığınırız. Mantıklı değil mi?"

Aum, Murat HiçyılmazAum, Murat Hiçyılmaz

Murat Hiçyılmaz kitap incelemeleri

Münir Can Özdemir, Kitap-Sondan Sonra'yı inceledi.
 17 Şub 17:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabi bitirdiginizde kendinize ve cevrenize daha once hic bakmadiginiz bir gozle bakmaya baslayacaksiniz inanin.. Dogru oldugunu sandiginiz herseyi unutun...