Murat Hiçyılmaz

Murat HiçyılmazKitap-Sondan Sonra yazarı
Yazar
7.4/10
8 Kişi
23
Okunma
3
Beğeni
2.028
Görüntülenme

Hakkında

1961 yılında İstanbul'da doğdu. Şişli Terakki Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdikten sonra mimarlık, dekorasyon, otel ve restoran işletmeciliği, dergi yayıncılığı gibi çeşitli işlerle uğraştı. 2001 yılında 'BÜYÜK YAPIT' ve 2003 yılında 'AUM' isimli romanları Piramid Yayıncılık tarafından yayınlandı. AUM, Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu tarafından Türk Ceza Kanununun 426. maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle toplatma ve yasaklanma istemiyle mahkemeye verildi. Mahkeme, bilirkişi heyetinin olumlu raporuna dayanarak, beraat kararıyla sonuçlandı. Evli olan Murat Hiçyılmaz altı yıllık verimli bir yurtdışı (ABD) serüveninin sonunda, doğup büyüdüğü şehre geri döndü. Şu sıralar büyük bir şevkle okuyup yazmaya devam ediyor ve bir yandan da kendine yeni(den) bir düzen kurmaya çabalıyor. (BÜYÜK YAPIT ve AUM baştan sona gözden geçirilmiş haliyle E YAYINLARI tarafından tekrar yayınlandı. Yeni romanı 'BEN ŞAMAN ise, 2011 Şubat'ında yine aynı yayınevi tarafından yayınlandı.)
Unvan:
Yazar
Doğum:
İstanbu, 1961

Okurlar

3 okur beğendi.
23 okur okudu.
1 okur okuyor.
14 okur okuyacak.
3 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Bilesiniz ki incecik bir pamuk ipliğiyle bağlıyız bu dünyaya.
Sayfa 76 - Eksik Parça YayınlarıKitabı okudu
Bir heykelin değeri çamurundan değil, onu şekillendiren ellerin maharetinden, marifetinden gelir.
Sayfa 184 - Eksik Parça YayınlarıKitabı okudu
Reklam
Dünya yaşanır bir yer olmaktan çıktı çıkıyor, daha iyi yaşamak uğruna yaşamın mümkün olmayacağı bir gezegen yaratılıyor el birliğiyle.
Sayfa 296 - Eksik Parça YayınlarıKitabı okudu
Dünya yaşanır bir yer olmaktan çıktı çıkıyor, daha iyi yaşamak uğruna yaşamın mümkün olmayacağı bir gezegen yaratılıyor el birliğiyle.
Sayfa 296Kitabı okudu
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
264 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Okuması kolay... Çok bi beklentiniz de yoksa bi kaç saatinizi ayirmanizda bi sakınca yok ... Ama şamanlarla ilgili bölümler öyle çok detaya görmesede fena değil...meraklısına...
Ben Şaman
Ben ŞamanMurat Hiçyılmaz · E Yayınları · 20115 okunma
344 syf.
10/10 puan verdi
murat hiçyılmaz kalemi kuvvetli,entellektüel bilgisi çok yüksek metafiziğe çok hakim birisi..ateist,deist,dindar,seküler 6-7 arkadaşın biraraya gelip sohbete başlamaları nedensellik ,uzay zaman, tanrı kimdir neden alemleri yaratma gereği duymuştur,yaratmadan öncesi..gibi derin konularda okurken nutkunuz tutulacak..cin şişeden çıkmıştır artık..onu kim sokabilir ki.._?? mutlaka okuyun..
Kitap-Sondan Sonra
Kitap-Sondan SonraMurat Hiçyılmaz · Eksik Parça · 201715 okunma