Murat Hiçyılmaz

Yazar 8,5/10 · 2 Oy · 4 kitap · 2 okunma ·  0 beğeni
Ali Koru, bir alıntı ekledi.
17 May 18:05

"68 kg ağırlığında bir insanın bedeninde yaklaşık 25 trilyon hücre bulunur.Her hücrede ise yine yaklaşık 90 trilyon atom bulunur. 25 trilyon çarpı 90 trilyon, ne kadar küçük şeylerle uğraştığımızı az çok ifade ediyordur sanırım."

Aum, Murat HiçyılmazAum, Murat Hiçyılmaz
Ali Koru, bir alıntı ekledi.
18 May 13:13

"Olan her şey; hem tesadüfen olmuştur, hem de olması gerektiği için olmuştur. İkisi arasında hiç bir fark yoktur gerçekte!"

Aum, Murat HiçyılmazAum, Murat Hiçyılmaz
thetisinarkabahçesi, bir alıntı ekledi.
 05 Nis 14:04

Biliyorsun ki kardeşim, koskoca ve inanılmaz, beyinlerimize sığması çok güç, hatta belki de olanaksız bir evrenle sarılıyız; dopdolu ve iç içeyiz onunla. Öyle bir varlık ki o; hem yaratıcısı kendisinin hem de kulu... Her şeye hükmediyor ve hükmettiği şey yalnızca kendisi...

Ben Şaman, Murat Hiçyılmaz (Sayfa 139)Ben Şaman, Murat Hiçyılmaz (Sayfa 139)
Ali Koru, bir alıntı ekledi.
17 May 16:39

"Şimdi düşünün evren sürekli genişliyor dedik. Saniyede yaklaşık 500 kilometrelik genişleme, ışığın hızının yanında çok düşük kaldığı için, çevremizde ki gök cisimlerini görmemize engel değil. Diyelim ki, 5 milyar yıl önce oluşan bir yıldız var ve bize uzaklığı 6 milyar ışık yılı. O zaman evrenin genişlemesini göz önüne almasak dahi, o yıldızı keşfedebilmek için 1 milyar yıl daha bekleyeceğiz demektir"

Aum, Murat HiçyılmazAum, Murat Hiçyılmaz
Ali Koru, bir alıntı ekledi.
 17 May 13:42

"İnsan; yapamadığı, yapamayacağı şeyleri -bilincinde veya bilinçaltında- derin, saplantılı bir şekilde hayal ediyorsa, aslında bunlar umutsuzca hayal ettiğimiz, yapmayı çok arzuladığımız ama gerçekleşme olasılığı neredeyse imkansız şeyler kategorisine mi girer acaba? Öyle ya, bir şeyi rahatlıkla yapabilme imkanımız varsa yaparız, hayal kurmakla falan uğraşmayız. Yapamıyorsak ve çok istiyorsak yapmayı, yaşamayı, gerçekleştirmeyi o şeyi, her ne ise o şey; o zaman, ancak o zaman hayallerimizin güvenli kollarına sığınırız. Mantıklı değil mi?"

Aum, Murat HiçyılmazAum, Murat Hiçyılmaz