Nalini Singh

Nalini Singh

Yazar
7.9/10
223 Kişi
·
476
Okunma
·
29
Beğeni
·
2.426
Gösterim
Adı:
Nalini Singh
Unvan:
Yeni Zellandalı Yazar
Doğum:
Fiji, 1977
New York Times ve USA TODAY'ın çok satan yazarlarındandır. Paranormal aşk romanları yazmaktadır.
“Bazı insanlar vardır ki belki milyarda bir rastlanır, bizi olduğumuzdan daha başka bir şeye çevirir. Bariyerler düşer, ateşler çakar ve zihinler birbirine dolaşır.”
"Bana gül göndermiş."
Hattın diğer ucundan, hayal kırıklığını belirten bir hırlama geldi. "Hayatım, nadiren randevuya gittiğini biliyorum ama o şeyleri sokak köşelerinde beş papele satıyorlar."
"Kristalden yapılmış." Elena konuşurken, kristal gülün ışıltılarından gözünü alamıyordu. "Ay, olamaz."
"Ne olamaz?"
Elena ağzı açık bir halde en yakın çekmeceye uzanıp fazla hafif olduğu için nadiren kullandı-ğı ince keskiyi aldı ve gülün sapındaki bir bölgeyi hafifçe kazımaya çalıştı. Bıçak işlemiyordu. Sonra bıçağı tersine sürttü ama bu kez gül "Çizilmelere dayanıklı bıçağı çizdi. "Ay olamaz."
"Ellie, neler olup bittiğini hemen anlatmazsan yemin ederim seni eşek sudan gelene kadar döverim. Ne oluyor? Kan emen mutant bir gülmüymüş.?
Elena kahkahasını tutup elindeki tarif edilmez güzellikteki şeye baktı. "Kristal değilmiş."
"Kübik zirkon mu? diye sordu Sara kuru kuru. "Ay, dur bir dakika, yoksa plastik mi?"
"Elmas."
Ölüm sessizliği."
Güç, bağımlılık yapan bir şeydi ve sadece çöküşü hızlandırmakla kalmıyor, sonunda yok oluşa neden oluyordu.
352 syf.
·Beğendi·8/10
"Bu dördüncü romanda Singh, başmelek Raphael'in sağkolu vampir Dmitri'ye ve Lonca Avcısı Honors odaklanıyor. İlişkileri hızla gelişiyor ve yüzlerce yıllık yaş farkına rağmen eşit oluyorlar. Kalp sıkıştıran, güçlü ve duygusal bir roman."
-Publishers Weekly

Bu muhteşem tespite ek olarak kendi düşüncelerimi de eklemek gerekirse 1 günde okuyup bitirdim, elimden bırakmak o kadar zor oldu ki bir ara uyumayıp devam etmeyi düşündüm. Ama bedenim bana ihanet etmiş ve uyuya kalmışım. Kitap bitti bende bittim. Acilen serinin diğer kitaplarının basılması gerekiyor yoksa ben kendi ingilizcemin yettiği kadarıyla kitapları çevireceğim. Serinin 5.kitabında Raphael'in en iyi casusu ve Yediler'inden biri olan Jason baş kahramanımız oluyor ve ben sabırsızlıkla bekliyorum.
352 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Serinin oldukça güzel dördüncü romanı. Raphael'in yardımcısı Dmitri, geçmişinde İngride adında bir kadınla evlenmiş ama kendisini isteyen İsis'i öldürdükten sonra İngride kaybolmuş ve çocukları ölmüştür. Lonca avcısı Honor St. Nicholas ise iki hafta boyunca vampirlerin saldırısına maruz kalmıştır. Bu işi araştırmak için kendisi seçilir ve Dmitri ile beraber çalışmak zorunda kalır. Ruhunda derin izler olan Honor bu işte çalışırken bir yandan da İsis'in intikamını almak isteyen ve vampir yaratmaya çalışan bir katilin peşindedir. Sonradan ortaya çıkacağına göre bu Kallitsos adında biridir ve amacı Dmitri'nin sevdiğini elinden almaktır. Araştırmaları sonucu Jiana ve Amos adındaki vampirlere ulaşan Dmitri Honor ile beraber ona yapılanların cezasını kesmeye gider. Bu arada Kallitsos da tuzağını kurmuştur. Acaba bu savaşlardan kim galip gelecektir? Dmitri ve Honor arasındaki yakınlaşma nasıl devam edecektir? Honor gerçekte kimdir ve Dmitri kalbini oba açacak mıdır? Keyifle okunan bir roman.
352 syf.
·5 günde·6/10
#GuildHunter vol.4 || #kitapyorumu

Serisinin 4. kitabı yine ana karakterleri anlatacak derken ters köşe olduğum kitaptır. Başmeleğin esaslı adamlarından vampir Dimitri'yi okumuş oldum.
Serinin fanları var, çok da seviyorlar biliyorum ama benim beklentimi karşılamadı. Çok yoğun ve sağlam bir aşk ve sadakatten bahsediyor. Fakat bana geçmedi. Tam 'yeni şeylere yelken açma zamanı' derken en sonunda 'ama ben biliyordum zaten, hissetmiştim'e bağlanması bence olmamış.
Kitabın tamamı ne çekti ne itti. Orta karar kaldı sonuç olarak.
%51 (204/400)
·3/10
Okumaya katlanamadığım, daha fazla dayanamadığım için yarım bıraktığım.
Bayılanlar var, Raphael diye ölenler var. Tamam Raphael'e laf yok ama sadece Raphael için de katlanılacak bir kitap değil. Benimle aynı fikirde olmayanlar, sizi anlıyorum ama herkesin düşüncesi farklı ve ben okunmaya değer bulmuyorum.
384 syf.
·3 günde·8/10
Meleklerin ve vampirlerin insanlarca bilindiği, birlikte yaşadıkları (tabi statü farklarıyla) bir dünya var. Ana karakterimiz Elena, 28 yaşında bir vampir avcısı. Ana karakterin yaşı 28 olunca bana bir okuma şevki geldi, çünkü 20 yaş altı karakterler okumuştum çok. Sonra konuya daldım. Bir Ateş Dizisi ya da Cat ve Bones ikilisi gibi bir şeyler okuyacağım sanırım dedim. Ama serideki ikili ilişki üzerine çok düşülmüş. Yani aksiyona biraz daha detay ve yer verilseydi sanırım daha çok sevecektim. Mesela Raphael için, Elena'nın sürekli 'o bir baş melekti' diye tekrarlamasından baygınlık geçirecektim filan. Neticede fena değil ama ben istediğimi alamadım. Bahsettiğim diğer serileri okumamış olsaydım daha fazla beğenebilirdim belki. O yüzden çok beklentiye girmeyin. Kitabın yetişkin içerikli olduğu bilgisini de ekleyeyim. Son olarak seride 8-9 kadar kitap olduğunu da söyleyeyim.
384 syf.
·7 günde·5/10
İkinci kitap heyecanlı sayılabilecek bir noktada bitmişti. Bu kitabın başları aslında heyecanlı ve merak uyandırıcı şeyler oldu. Ama sonradan hevesler boşuna çıktı ve kitapta olması gereken gelişmeler bir türlü gerçekleşmedi. Kitap çok yavaş ilerledi, normalde bu tarz kitaplar okuduğunda akıp gider2-3 güne bitirirsin ama bu kitap neredeyse 1 hafta süründü. Birde sırf kitaba hareket katmak için yazarın araya farklı karakterler sokma çabası yok mu, beni deli ediyor. Kitapta bazı yerler çok karışık ve saçma geldi. Hepsine katlanılır da kitapta aksiyonun daha geri planda olup sürekli öpüşme-koklaşma, aşk pıtırcıklığı yerleri çok fazla idi atlaya atlaya okumamak için kendimi zor tuttum. Keşke Elena ilk kitapta tanıdığımız karakterinde kalabilse ve bunca taviz vermeseydi.
Dil sade ve anlaşılırdı. Eğlendiren, sempatik diyaloglar da oldu ama kitap serinin ilk iki kitabına kıyasla biraz yavaş ilerledi. Bundan sonraki kitaplar Elena-Raphael’i değil başka karakterleri işleyecekmiş diye bir bilgi öğrendim kitabı araştırırken aslında merak ettiğim karakterler var. Bu iki karakter yüzünden geri planda kalmış ama yazarın onları da iyi işleyeceğini düşünmediğim için seriye devam etmeyi düşünmüyorum. Zaten gereksiz yere uzatılmış bir seri. Kitaplara düşük puan verince kendimi kötü hissediyorum ama öyle kitaplar var ki onlarla kıyaslandığında yüksek puan versem o kitaplara haksızlık olacak. Beni affet Nalini ama cidden hayal kırılığı idin. Okumanızı tavsiye etmem. Detaylı yorumlar için:http://yorumatolyesi.blogspot.com/...si-kitap-yorumu.html
400 syf.
·7/10
Yorumumun tamamı için --->
http://rapunzelinkulesinden.blogspot.com.tr/...kani-yazar-nail.html

Kitapta çoğunlukla tanıdığımız türler karşılıyor yine bizi; vampirler, melekler, vampir avcıları... Bir çoğunuz belki artık bunlar sıktı diyor olabilirsiniz ama hayır, ön yargılı olmayın :) Çünkü yazarımız her ne kadar vampirler ve meleklerle ilgili dişe dokunur bir numara çekmemiş de olsa vampir ve melekliğin arası diyebileceğim Kan Melekleri'ni yaratmış. Ayrıca kitabın bir kaç değişik yönü daha var ki bu kitaptaki melekler ve vampirler insanlardan saklanmak zorunda değil. Gayet rahat bir şekilde kocaman kanatlarıyla gökyüzünde rahatça uçabiliyorlar ve bana göre en önemli farklılık yazarımızın yaratmış olduğu dünya bir çeşit hiyerarşiyle yönetiliyor. Dünya baş melekler tarafından bölünmüş durumda ve her baş melek kendi bölgesinin kralı gibi bir şey. Ve bunlarda bizi tatmin edecek derecede bana göre. Yalnız kitabın hemen hemen yarısına kadar pek böyle vurdulu kırdılı olaylar yok, yazarımız Elena ve başmelek Raphael arasında ki çatışmaya biraz fazlaca yer vermiş olsa da sonuna doğru bu açığı kapatmayı başarıyor. Sonunda da şaşırtıcı bir sürpriz saklı bizim için.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Ben çok çok beğendim bu kitabı. Zaten fantastik kitaplara aşık biri olarak Meleklerin Kanı'nı beğenmemem saçma olurdu. Tabi ki bir karaktere aşık oldum o da Raphael :) Meleklere ayrı bir zaafım var zaten ona da bayıldım... O kanatları falan çok çok güzel ya. Okuduktan sonra etkisinden çıkamadım evde ''Bende Raphael istiyorum !'' diye geziyordum :D Kolay okunan bir kitap. Benim bir yerde aklım karıştı o şıp şıplı bir şeyler yazıyordu oraları pek anlamadım . Onun dışında her şey mükemmeldi.Fantastik kitapları seviyorsanız bir şans verin pişman olmayacaksınız.
400 syf.
·6 günde·7/10
Kafa yormadan okuyabileceğiniz fantastik bir kitap. Çerezlik denilecek türden. Serinin diğer kitaplarını da okuyacağım. Kitapla ilgili diyebileceğim tek olumsuz eleştiri melek gibi kutsal bir varlığı bu denli cinselliğe düşkün karakterler olarak yaratmış olması beni rahatsız etti. Bunu bilerek kitaba başlamanız sizin için daha iyi olacağını düşünüyorum.
381 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Okuma durumumu güncellemeye geldiğimde farkettim bu harika kitaba yorum yapmadığımı... Halbuki okuyalı ve bitireli birkaç gün oldu. Kitap beni hiç hayal kırılığına uğratmadı. Yeni melek olmuş Elena ve Başmeleğimiz Raphael'in hikayesi son hız devam etmekte... Bu kadar şey yaşamalarına rağmen birbirlerini tanıma çabasıyla verdikleri uğraşı okumak çok zevkliydi. Ahhh Raphael... Bu adama karşı koymak imkansııızz!!! Daha da bal, şeker olmuş bu adam bu kitapta... Aşık olmak çiftimize çok yakışıyor. Yine çok ama çok sevdim kiii... İlk kitabı beğenenler bu kitaba kesinlikle bayılacaksınız ;) Mutlaka tavsiye edilir. Herkese iyi okumalar :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Nalini Singh
Unvan:
Yeni Zellandalı Yazar
Doğum:
Fiji, 1977
New York Times ve USA TODAY'ın çok satan yazarlarındandır. Paranormal aşk romanları yazmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 29 okur beğendi.
  • 476 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 200 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.