Naşide Gökbudak

Yazar 8,6/10 · 381 Oy · 21 kitap · 1288 okunma ·  95 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

95 okur beğendi.
381 puanlama · 90 alıntı
0 haber · 6.536 gösterim
1.288 okur kitaplarını okudu.
473 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
6 okur kitaplarını şu anda okuyor.
6 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Naşide Gökbudak'ın Biyografisi

1937 yılında Elazığ ilinin Perçenç (Akça Kiraz) köyünde doğdu. Lise tahsilini Elazığ Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okurken eğitimini bazı ailevi sebeplerden ötürü yarım bırakmak zorunda kaldı. İstanbul’a yerleşti. Halen yaşamına İstanbul'da devam eden Gökbudak evli iki çocuk ve üç torun sahibi.
Kitapları:

Sıdıka Hanım-2003
Asıl Adı Atiye-2005
Miralayın Kızı Süreyya-2005
Ben Eşkıya Değilim-2005
Bana Allahaısmarladık Deme(şiir)-2005
Perina'nın Hikayesi-2006
Şelale'nin Bez Bebeği-2006
Hümeyra-2007
Feraye-2008

Naşide Gökbudak'ın Kitapları Kitap Ekle

8,4/ 10  (55 Oy) ·  205 Okunma
8,6/ 10  (40 Oy) ·  123 Okunma
8,6/ 10  (31 Oy) ·  96 Okunma
13. Mihrimah ("Aşk-ı Şahane")
8,4/ 10  (8 Oy) ·  32 Okunma
14. Neredesin Şelale? (Şelale'nin Bez Bebeği 2)
9,0/ 10  (11 Oy) ·  26 Okunma
17. Dürrüşehvar Sultan (Sarayda Bir İnci Tanesi)
9,5/ 10  (11 Oy) ·  19 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Beyza Yuksel, bir alıntı ekledi.
10 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"İnsanların elinde olmayan üç şey vardır: doğmak, sevmek ve ölmek."

Perina, Naşide Gökbudak (Sayfa 139)Perina, Naşide Gökbudak (Sayfa 139)
Sadettin TANIK, bir alıntı ekledi.
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu romanı, oturduğu koltuktan kalkmasını bilmeyen, bu uğurda milletinin mutluluğunu ve geleceğini tehlikeye atan, çeşitli yollarla demokrasiye karşı savaşan, "halkım" dediği insanların ölümlerine sebep olan liderlere atfediyorum.

Mihrimah, Naşide GökbudakMihrimah, Naşide Gökbudak
Emine Vargılı, bir alıntı ekledi.
04 May 2016 · Kitabı yarım bıraktı

Çocuk
Saksıdaki çiçeğin bile yaşamak için ilgiye,sevgiye ihtiyacı varken;bir çocuğun sadece karnının doyması,sıcak bir evinin olması sağlıklı büyümesi için yeterli mi?

Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 20)Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 20)
Sadettin TANIK, bir alıntı ekledi.
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Ve gerçekler insanın yüzüne karşı haykırıldığında; çok daha acı geliyor.

Feraye, Naşide GökbudakFeraye, Naşide Gökbudak
Sadettin TANIK, bir alıntı ekledi.
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aşk davetsiz bir misafirdir. Kabul etmemeniz veya buyur etmemeniz sonucu değiştirmez.

Miralayın Kızı Süreyya, Naşide GökbudakMiralayın Kızı Süreyya, Naşide Gökbudak
Aysel, bir alıntı ekledi.
21 Haz 2015 · Kitabı yarım bıraktı

"Bazı durumlarda insanın rahatça ağlayabilmesi bile bir nimet oluyor."

Perina, Naşide GökbudakPerina, Naşide Gökbudak
Filiz Taşcı, bir alıntı ekledi.
19 May 17:16

Her aşkta olmaz vuslat
Biz lekesiz kalalım
Tüm insanlığa inat...

Sevmesem Ruhsuz Sevsem Mutsuz Gibiyim, Naşide Gökbudak (Sayfa 179 - Nemesis Kitap)Sevmesem Ruhsuz Sevsem Mutsuz Gibiyim, Naşide Gökbudak (Sayfa 179 - Nemesis Kitap)
Cansu, bir alıntı ekledi.
13 May 2017

İnsan insan olmalı. Ne Ermeni ne Müslüman, ne Yahudi ne Kürt, yeter ki vicdanı olsun.

Sıdıka Hanım, Naşide Gökbudak (Sayfa 271)Sıdıka Hanım, Naşide Gökbudak (Sayfa 271)
Bütün Alıntıları Göster

Naşide Gökbudak kitap incelemeleri

Ferah, Perina'yı inceledi.
 28 Oca 01:05

Aziz Bey Hadisesi'nden (#26735443) sonra Perina'yı okumak..Aziz bey gibi Şimal 'in tabiriyle '' Mendebur'' bir ana karakterden sonra güzel,nazik,alımlı, akıllı , becerikli insacıl,iyi huylu Perina... İster istemez okuru etkiliyor. Grandüşeş olarak dünyaya gözlerini aç, altın kaşıklarla beslen , kim olduklarını bilmediğin bir ailede, ölmüş olan evladın bedeninde yaşama tutunmaya gayret et. Bu da yetmezmiş gibi taaa Rusya'dan kalk seni hak etmeyen bir adamın peşinden Elazığ'ın bir köyüne gel de çocuklarını yaşatmak adına bu hayata katlan. Katlan katlanmasına tüm yaşadığın olumsuzluklarda bile kalbindeki aşkını unutma..
İster grandüşeş ol Rusya 'da , istersen bir köyde tarlada çalışan bir kadın. İstekler de pek değişiklik göstermiyor. Belki de ben öyle anladım.Özgür ruhlu erkekleri seviyor kadınlar. Serseri ruhlu , çılgın adamları sevip, kalbini aydınlatan erkeklere tapıyorlar. Bir kadının ruhuna dokunduğunda onu etkilersiniz ve o size bunu sormaz, izin istemez.Erkeklerin umursamadıkları hatta farkında bile olmadıkları, detaylar kadınlar için belirleyici olmuştur hep. Küçücük bir davranış, minicik bir söz, bakış, el sallayış ve en önemlisi sıcak bir sarılma gibi… Bir yerlere kazır kadın tüm bu küçük detayları, aklının not defterinde hiç üşenmeden yer edinirler bir bir..Günlük hayatta ise ise çok farklı kriterleri vardır kadının . Kabul edilebilir bir dış görünüşün yanında zeka ve yetenek bunlardan ikisi. Bir erkek yolunu bilirse bir kadını zekasıyla veya yetenekleriyle tahrik edip kendine hayran bırakabilir. Dürüstlük ister kadın , kadın olduğunu hissetmek ister şefkat ister. Çok şey değil aslında değil mi:)))
Kaç sene yaşayacağımızın garantisi yok, bir selaya bakıyor vedamız. Nereden nereye götürecek hayat bizi, yarınımızda bekleyenler kimler neler bilemiyoruz. Ne idim ne oldum ne olacağım prensibini yitirmeden , kimseyi kırmadan kırmalarına müsaade etmeden yaşamın tadını çıkarmalı.
https://www.youtube.com/watch?v=65MZBrBJw7E Keyifli okumalar...

Beyza Yuksel, Perina'yı inceledi.
11 Eki 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · 9/10 puan

İlk defa bir Naşide Gökbudak kitabı okuyorum. Çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Özellikle bu hikayenin gerçek oluşu beni çok etkiledi. Böyle bir hayat yaşamak ne zor olmalı..
İçeriğine girmek istemiyorum aslında çünkü tüm hikayeyi anlatmaktan korkuyorum. :)
Bu kitapla aşkı, acıyı, aile sevgisini, katlanmayı hissedeceksiniz.
Keyifli okumalar, ben çok beğendim.

ESRA KADIOGLU, Kaç Yıl Geçti Aradan'ı inceledi.
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatın içinden 8 kadın... Hepsinin farklı, hüzünlü hikayesi var. Aslında kitap bizleri bize anlatıyor. Naşide Hanım'ın her zaman ki muhteşem gözlemleri kitap da dile geliyor. Herkesin mutlaka kendinden bir parça bulacağı, okumanızı tavsiye edebileceğim bir kitap.... Sevgiyle kalın.

ESRA KADIOGLU, Sıdıka Hanım'ı inceledi.
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sıdıka Hanım'ın da hikayesi yaşanmış bir hikayeden.... İnsanın içine çöküyor, mutluluk neden bu kadar zor bir uğraşı bu tür kitaplarda daha fazla sorgulanıyor. Mutlaka okuyun. Sevgiyle kalın...

ESRA KADIOGLU, Sırma'nın Günlüğü'ü inceledi.
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sırma'dan içimizden biri. Hala günümüzde sorguladığımız DEVLET BABA'yı arıyor. Canı yanıyor, hem de çok fazla. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Sevgiyle kalın.

ESRA KADIOGLU, Gölge Kadınlar'ı inceledi.
25 Kas 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Merhaba 1K dostlarım :) Gölge Kadınlar; hepimizin hayatında mutlaka bir şekilde karşılaştığı, dört çiftin aşkları ile başlayan hikayelerini anlatıyor. Severek okudum. Sevgili Naşide hocam dilini o kadar güzel kullanıyor ki , sıradan diyebileceğimiz hikayedeki hayatları okurken merak ederek okudum. Açıkcası tüm Naşide Gökbudak kitapları beni hep etkilemiştir, bu bağlamda naçizane tavsiyem, okumamış olanlar en azından bir tane deneyebilir. Farkında olmadan, sorgulayarak , ben olsam ne yapardım acaba dediğim yerler çok oldu... Hem güzellikler ve hem de burukluklar ile bitti... Bu tarz seven arkadaşlarıma tavsiye ederim. Sevgiyle kalın :)

ESRA KADIOGLU, Mihrimah'ı inceledi.
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Diziler ile çok fazla gündeme geldi Mihrimah ama Naşide Hanım'ın dilinden bir başka okunası kitap olmuş... Eğer sıkılmam derseniz mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Duygu dünyasına çabucak giriveriyorsunuz. Sevgiyle kalın...

Merve GUNUC, Küpe Çiçeği'yi inceledi.
27 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 7/10 puan

Biraz okuyuca da saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü o kadar çok hata yapılmış ki, okurken bazen kızıyorsunuz. Çünkü bu kitabı binlerce kişi okumakta ve isimler Hulki iken Hulusi oluyor. Kandilli kız lisesinde okulu bitirdiği yazıyor. Sonra yıllar sonra çamlıca kız lisesinde öğretmen olurken bitirdiği lisede öğretmenlik yapacak deniliyor.Okuyucuyu hafife almamak lazım. Böyle hataların dışında konu oldukça sürükleyici, bir günde okuyup bitirebileceğiniz bir kitap tavsiye ederim.

Derya imamoğlu, Feraye'yi inceledi.
06 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birgün gelir ve kütüphanenin yolunu tutar Derya her zamanki gibi gidecek ve bir kitap alıp okuyacaktı...belki hayal kırıklığı olacaktı belki de dünyasına dahil olacaktı...Ama bu sefer tek bir farkla yanında okumayı hiç sevmeyen arkadaşı ile beraber gidecekti
Onuda aynı kitabı almaya ikna ederek Feraye ile tanıştıracaktı...Sonuç olarak Naşide Gökbudak'ın kaleminden Feraye kütühpaneye bir can kazandırmıştı
Kesinlikle Hukuk elli yazarların ellerinde çok ayrı bir tat var.Okumayan varsa hemen okumalı zaten sonu gelmeyen bir dizi kitap olduğu için kendinizi Miralayın kızı Süreyyada bulacaksınız Ben hatırlıyorumda battaniyemin altında gece gece elimden bırakamadığım kitap yüzünden kıkır kıkır gülerdim keyifli okumalar

**Kitap Kahve**, Feraye'yi inceledi.
04 May 23:29 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Feraye düğün günü Rumlar tarafından kaçırılır.Koca adayı Murat gelip kurtarır diye beklerken,Murat başkasıyla evlenir ve Yunanlılara yardım eder.Her evin delikanlıları Vatanını kurtarmaya koşarken,bir çok dönemeyen veya sakat kalan varken Murat'ın lakabı kız Murat olmuştur. Feraye kurtulmuş ve Murat'ın aksine bir çok kahramanlıklara girişmiştir. Feraye kirlendi gözüyle bakılan köyüne nasıl dönecek,kız Murat'a ne cevap verecek?Naşide Gökbudak dan Kurtuluş savaşı yıllarını anlatan güzel bir kitap.

Bütün İncelemeleri Göster