Natalie Babbitt

Natalie Babbitt

Yazar
8.1/10
173 Kişi
·
403
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.680
Gösterim
Adı:
Natalie Babbitt
Unvan:
Amerikalı Yazar ve Çocuk Kitapları Çizgi Ustası
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 23 Temmuz 1932
Aslında biraz düşünürseniz, bir toprak parçasının sahibinin olması tuhaf bir şeydir. Kaç metre derine kadar sahip olabilirsiniz ki? Eğer bir toprak parçasının sahibiyseniz, aşağıya doğru daralıp dünyanın merkezine ulaşıncaya kadar olan kısım sizin mi olur? Yoksa bir toprak parçasına izinsiz girmenin ne demek olduğundan habersiz solucanların yaşadığı kısmın üzerindeki incecik tabakaya mı sahip olabilirsiniz?
Eğer insanlar bu dünyada bir yer kaplıyorsa faydalı bir şeyler yapmaları gerektiğini düşünüyorum.
Natalie Babbitt
Sayfa 66 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Tek başına olmaktan, önemli işler yapmaktan bahsetmek başka bir şeydir, önüne fırsat çıktığında hemen değerlendirmeye bakmak başka bir şey.
"Bazen öyle insanlara denk gelirsiniz ki, sorunları nasıl aşacaklarını bilemediklerinden işleri hep zorlaştırırlar."
Art arda sessizce çakan şimşekleri izlemeye başladı. "Acı çekmeye benziyor," diye düşündü yeniden.
Ölmek de çarkın bir parçasıdır, doğmak da.Bir parçayı alıp geri kalanını görmezden gelemezsin. Bütünün bir parçası olmak Tanrı'nın bir lütfudur.
Natalie Babbitt
Sayfa 48 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
139 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Bir gençlik romanı olmasına rağmen son derece akıcı üslubuyla masal tadında su gibi akıp gitmesiyse cabası oldukça beğendim zaman zaman hüzünlendim kısa sürede tükettim bence fazlasıyla okumaya değer.
139 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bana göre kitap dediğin, okurken herhangi bir cümle başında ve veya ortasında gözlerinizi kapattığınızda, hayalinizde okumaya devam edebildiğin ya da hikayeyi bir filim seyreder gibi canlandırabildiğindir.Bu standartta bir kitap sanatın kendisidir ve böyle bir kitabı coşkuyla okur,nasıl sonuna geldiğinizi anlamazsınız. Bittiğinde ise, vay be dersiniz.Ne yazık ki "Ölümsüz Aile" öyle kitap değil.
139 syf.
·Puan vermedi
On iki, on üç yaşlarındayken arkadaşımla birlikte, her sayfasını heyecanla çevirerek okuduğumuz bir kitaptı. Elbette bir çocuğun kitaplara yüklediği anlamlar daha bir başkadır, o zamanlar çok sevmiş, çok benimsemiş ve bitince çok üzülmüştüm.
Kitabın adından da anlaşılacağı üzere ölümsüz bir aileyi konu alıyor kitabımız. Winnie adındaki karakterimizin yolu da bir gün bu ölümsüz aileyle kesişiyor. Ve bakın sizce Winnie de onlar gibi ölümsüz olmayı mı seçiyor, yoksa ölmeyi mi?
Elbette bu, yazarımızın kendi kafasında kurgulamış olduğu gerçek dışı bir olay. Bu yüzden mantıklı şeyler beklemek yersiz olacaktır. Yazarımız bize vermek istediği mesajı öyküleştirerek anlatmak istemiş. Bize vermek istediği mesaj ise şu:
"Ölüm de hayatın bir parçasıdır."
Aslında içeriği tahmin edilebilir olan bir kitap, bu yüzden beklentimizi çok fazla yüksek tutmayalım derim. Ama hem akıcı anlatımıyla, hem de ilgi çekici içeriğiyle sürükleyici bir çocuk klasiği. Almasını bilene güzel mesajlar veriyor. Özellikle
çocuklarımızın ufkunu genişleteceğini düşünüyorum. Okunmalı ve çocuklarımıza da okutulmalı diye düşünüyorum.
139 syf.
·2 günde·8/10
Siz de içinizdeki çocuğu, var olan endişeler nedeniyle ihmal ettiğinizi düşünmekte iseniz, en güzel hediye kitap olacaktır kendinize ve yaşatmanız gereken içinizdeki çocuğa. :) Çocuk kitabı olduğuna bakılıp da hafife alınmayacak kadar başarılı bir anlatım, kurgu ve betimlemeler yer almakta. Henüz okumaya başladığım halde 10 yaşındaki Winnie'nin macerasının içinde buldum kendimi. Beğeniyle ve bana hissettirdiği sıcacık duygularla okumaktayım. Kitaplarla kalınız...
139 syf.
·2 günde·8/10
Kesinlikle az okunmuş bu kitap. Çocuk kalbi-Şeker Portakalı-Mutlu Prens-Küçük PRens-Küçük Kara Balık gibi kitapların bu denli okunduğu yerde Ölümsüz ailede kesinlikle okunmalı. 7'den 70'a okunabilir. Özellikle ölümsüz hayali olan çocuklar ve gençler okuyabilir. Yaş ilerledikçe belki aldığınız keyif azalabilir ama 7-8den aşağıya düşmeyeceksiniz. Ölümsüzlüğün olmaması gerektiğini Güzel bir hikayeyle açıklıyor. Sonunu ben ayrı beğendim onuda belirtmek isterim.Bence bu incelemeyi gören herkesin okuması kütüphaneye koyması gerek. Çünkü yarın öbür gün çocuklarınız ölümsüzlüğe hayran duyarsa bu kitabı verirsiniz. İyi okumalar
139 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Küçük büyük farketmez her yaştan insanın okuyabileceği çok akıcı bir kitap. İnsana ölüm olduğu için yaşamın yaşanmaya değer olduğunu hatırlatıyor. MEB'in 100 temel eserin arasında yer alıyor. Okuduğum çocuk edebiyatının içinde en beğendiklerimden. Özellikle uzun kitap okumaktan sıkılmış çerezlik kitap arayanlar için iyi bir seçim.
139 syf.
Çok akıcı sürükleyici bir kitap ancak malesef sonunu beğenmedim. Mutlu son bekleyenler için önermiyorum. Okumak için okunasi bir kitap. 100 temel eser içinde olan bir kitap ancak herhangi bir egiticiliği yok diye düşünüyorum. Sadece eğiticiliği, ölümsüzlüğün iyi birşey olmadığını anlatmak için yazılmış bir çocuk kitabı.
139 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bence gayet iyi bir kitap. Öneririm. Winnie adındaki bir kızın yaşadığı yerden yani korudan ayrılıp kaçması, karşısına çıkan "ölümsüz aileyle" yaşadığı serüvenleri anlatıyor.
Bence çok güzel. Macera, tutku, heyecan isteyenlere bu kitabı tavsiye ediyorum. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Tak ailesi bir pınardan su içiyor ve ölümsüz oluyorlar.
139 syf.
·25 günde·4/10
Ben bu kitabı başlığı ilgi çekici olduğu için aldım. Ama kitabın konusu başlığı kadar iyi olsaydı keşke .bir çocuğun ölümsüz bir aile karşılaşması. Ve yaşadığı olayları anlatıyor . Ben pek beğenmedim.(Herkesin düşüncesi farklıdır bunu unutmayın)

Yazarın biyografisi

Adı:
Natalie Babbitt
Unvan:
Amerikalı Yazar ve Çocuk Kitapları Çizgi Ustası
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 23 Temmuz 1932

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 403 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 143 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.