Nazlı Özburun

Yazar 8,9/10 · 7 Oy · 2 kitap · 11 okunma ·  5 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

5 okur beğendi.
7 puanlama · 21 alıntı
0 haber · 3.366 gösterim
11 okur kitaplarını okudu.
25 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Nazlı Özburun'un Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Nazlı Özburun'un Biyografisi

Nazlı Özburun 1973 yılında Balıkesir Gönende dünyaya gelmiştir.Çocukluğu Tekirdağ Çerkezköyde geçmiştir. Üniversite eğitimi için İstanbul a gelmiş ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Ana Bilim Dalından mezun olmuştur.Yüksek lisansını Psikoloji alanında tamamlamıştır.İkinci yüksek lisans eğitimine İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uygulamalı Psikolojide devam etmektedir.rnrnAileyi en önemli alan olarak gördüğünden Aile ve Evlilik terapileri üzerine uzmanlaşmaya karar vermiştir. EFTAya bağlı Aile Terapileri Derneğinden Aile ve İlişki terapileri üzerine uzmanlık eğitimi almıştır. 1997-2007 yılları arasında özel bir eğitim kurumunda ergenlerle ve aileleleriyle çalışmıştır.Kadınlar, erkekler ve ilişkiler konusunda çok sayıda eğitim ve danışmalık çalışması yapmış ve yapmaya devam etmektedir.rnrnYeryüzü Eğitim&Danışmanlık Merkeziinde Aile Ve Evlilik Terapisti olarak görev yapmaktadır. Samanyolu Haber ve Aktüel Psikoloji başta olmak üzere değişik dergi ve gazetelerde kadınlar, erkekler ve ilişkiler üzerine yazılar yazmaktadır.rnrnHaz ve Hız Çağında İlişkiler kitabının yazarıdır.
Afra, bir alıntı ekledi.
27 Tem 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnsan kendisini nispet ettiği şeye göre bir değer kazanır. Bu dünyada neyin peşinden koşmuşsa, bir ömür neyi aramışsa, kendisini neyin uğruna feda etmişse değeri de o kadardır.

Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 64)Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 64)
Afra, bir alıntı ekledi.
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Dizilerde veya reklamlarda sunulan hayatın bir gerçekliği yok. O hayatlar yalnızca filmlerde var. Uyurken bile yüzlerinde makyaj eksik olmayan kadınlar, okula cipleriyle giden yakışıklı delikanlılar, masaj yaptıran kaprisli sarışınlar, kızdıklarında eline ne gelse acımadan fırlatabilenler... Sabahtan akşama "Nerede yiyelim, nereye gidip gezelim, kime aşık olalım?" endişesinden başka hiçbir derdin olmadığı bir dünya sadece camın arkasında...

Bizim dünyamızda iş var, ölüm var, hastalıklar var; saçı dökülmüş, göbeği çıkmış eşler var; siyah saçlı, sahte olmayan genç kızlar, sınavdan sınava koşarken ömür tüketen delikanlılar var. İşkur'a gidip gelmekten, gazetelerde iş ilanı takip etmekten gençliğini yaşayamamışlar var. Acillerde sabahlayanlar var.

Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 229)Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 229)
Çiğdem Kelekçi, bir alıntı ekledi.
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Olmayanı beklemek yorucudur,üstelik de gelmeyeceğini bile bile.

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 54 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 54 - Hayat)
Afra, bir alıntı ekledi.
27 Tem 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Utangaçsan, etiketin hemen hazır: "içe dönüksün", belki de "sosyal fobik"! Utanmayı haya duygusundan bir ton olarak görmek yerine, ilişkilerden çıkarılıp atılması gereken bir "ur" gibi gösteriyorlar sana.

Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 47)Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 47)
Çiğdem Kelekçi, bir alıntı ekledi.
12 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Her İnsan Bir Kapıdır.
Çeşit çeşit kapılar vardır; tahta kapılar,çelik kapılar,demirden kapılar...Bazıları açıktır,bazıları yarı aralık, bazıları ise sıkı sıkıya kapalı...

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 26 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 26 - Hayat)
Çiğdem Kelekçi, bir alıntı ekledi.
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yolumuzu Bilmek.
Yollar vardır insan hayatında türlü türlü. Bazısı yokuş yukarıdır,bazısı yokuş aşağı.Kimisi otobandır,kimisi çıkmaz sokak. Uçurumda sonlanır bir başkası, denize çıkar bir diğeri.

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 190 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 190 - Hayat)
Afra, bir alıntı ekledi.
28 Tem 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ailede kaybeden, dışarıda kazanamaz! Ne kadar yüksek idealler taşıyor olsa da... Kısa vadede kazanmış gibi görünse de... Önce aile, önce aile...

Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 116)Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 116)
Afra, bir alıntı ekledi.
27 Tem 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bugün stresten yaşadığımız onca hastalığın altında, ilişkilerde birbirimizin canına okuyuşlarımız yatıyor. (...) Güvenli bir ortamda yaşamadığımızı biliyoruz. Adam yerine konmuyor, önemsenmiyor, değerli bulunmuyoruz. Şartlı kabullerin olduğu, faydalı olduğumuz kadar sevildiğimiz, işe yaradığımız kadar umursandığımız ve değerimizin sadece göreceli olarak değiştiği kararsız bir dünyada tutunmaya çalışıyoruz.

Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 87)Yaşarken Kaybettiğimiz Hayat, Nazlı Özburun (Sayfa 87)
Çiğdem Kelekçi, bir alıntı ekledi.
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oysa insanın unutmaması gereken tek gerçeklik;yalnız doğduğu ve yalnız öleceği gerçeğidir.

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 32 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 32 - Hayat)
Bütün Alıntıları Göster

Nazlı Özburun kitap incelemeleri

Henüz inceleme eklenmedi.