Nermin Bezmen

Yazar 8,1/10 · 415 Oy · 15 kitap · 1660 okunma ·  99 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

99 okur beğendi.
415 puanlama · 222 alıntı
0 haber · 5.625 gösterim
1.660 okur kitaplarını okudu.
400 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
19 okur kitaplarını şu anda okuyor.
27 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Nermin Bezmen'in Biyografisi

(Nermin Bezmen, 6 Nisan 2014-12 Nisan 2014 tarihleri arasında 1000Kitap'ta haftanın yazarı seçildi.)
Nermin Bezmen 1954 yılında Antalya'da doğdu.

Maçka İlkokulu'nu bitirdi. Atatürk Kız Lisesi'nde okurken, son sınıfta AFS bursuyla Amerika'ya gitti. Dönüşte Sultanahmet Sevk ve İdarecilik Yüksek Okulu'na devam ederek 1974 yılında mezun oldu. 1975 yılının Ocak ayında 21 yaşındayken, yanında çalıştığı 39 yaşındaki iş adamı Pamir Bezmen'le evlendi. İki çocuğu oldu. 29 Ocak 2009'da eşini kaybetti.

Bezmen televizyon sunuculuğu, dergi yazarlığı ve halkla ilişkiler faaliyetleri yürüttü; gelenekli Türk sanatları ile ilgilendi. Kendi atölyesinde yetişkin ve çocuklara resim dersi verdi. Popüler edebiyat dalında rağbet gören kitaplar yazdı.

Nermin Bezmen'in Kitapları Kitap Ekle

8,5/ 10  (126 Oy) ·  472 Okunma
7,9/ 10  (72 Oy) ·  343 Okunma
8,5/ 10  (72 Oy) ·  248 Okunma
6,9/ 10  (16 Oy) ·  76 Okunma
8. Dedem Kurt Seyit Ve Ben (Sözsüz Bir Ayinin Ortasında)
9,3/ 10  (8 Oy) ·  34 Okunma
10. Şeytanın İflası (Sırça Tuzak 2)
7,4/ 10  (5 Oy) ·  30 Okunma
7,0/ 10  (3 Oy) ·  16 Okunma
15. Hayal Takımı (Usta Kalemlerden Masallar)
0,0/ 10  (0 Oy) ·  1 Okunma
Emire Nişli, bir alıntı ekledi.
21 Şub 2016

Biz her zaman birbirimize aitiz Shura.Ve ne olursa olsun birbirimize ait olacağız.Biz, bir diğerimizin kanındayız, hatıralarındayız.Şartlar ne olursa olsun değişmeyecek.

Kurt Seyt - Shura, Nermin BezmenKurt Seyt - Shura, Nermin Bezmen
ÖMER ÖZCAN, bir alıntı ekledi.
22 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

''Sevgili oğlum hayatta hiç bir şeye sevinmek için de acele etme, üzülmek için de, anlaşıldı mı?''

Kurt Seyt - Shura, Nermin Bezmen (Sayfa 146)Kurt Seyt - Shura, Nermin Bezmen (Sayfa 146)
İSA TOPTAŞ, bir alıntı ekledi.
16 Oca 17:55

Gizlilik, dürüstlüğün zedelendiği bir tavırdır! Aldatmanın başka bir şeklidir.

Dedem Kurt Seyit Ve Ben, Nermin BezmenDedem Kurt Seyit Ve Ben, Nermin Bezmen
Aysel, bir alıntı ekledi.
10 Kas 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İnsana en büyük kötülük, kendi düşüncesiz kararlarından gelir.

Kurt Seyt - Shura, Nermin BezmenKurt Seyt - Shura, Nermin Bezmen
Meyrem KARADENİZ, bir alıntı ekledi.
26 Tem 2016 · Kitabı yarım bıraktı · 5/10 puan

"Aşk ile hüznün karmasıyız biz. Bizim gibilerin kalplerinin, beyinlerinin yarısı aşk, diğer yarısı hüzündür. Gözlerimizin biri aşkı görüp tanır, diğeri hüznü."

Gönderilmeyen Aşk, Nermin Bezmen (Sayfa 43 - Doğan Kitap)Gönderilmeyen Aşk, Nermin Bezmen (Sayfa 43 - Doğan Kitap)
pelin, bir alıntı ekledi.
28 Nis 12:51

Hayatın geri dönüşü yoktu, yola ne bırakırsanız bırakın !

Sır, Nermin Bezmen (Sayfa 280 - Remzi Kitabevi)Sır, Nermin Bezmen (Sayfa 280 - Remzi Kitabevi)
Aysel, bir alıntı ekledi.
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ne gariptir ki her şey yolunda giderken insan çok az şey düşünebilir Tanrıdan isteyecek. Ya da saçmasapan şeyler ister aslında hiç de fazla önemi olmayan. Ama her şeylerini kaybetmiş insanlar için dua etmek kolaydır. Neyi özlediklerini, neyi kaçırdıklarını, Tanrıdan ne isteyeceklerini gerçekten bilirler.

Kurt Seyt - Shura, Nermin BezmenKurt Seyt - Shura, Nermin Bezmen
Bütün Alıntıları Göster

Nermin Bezmen kitap incelemeleri

Merve Akpınar, Sır'ı inceledi.
17 Tem 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle Nermin Bezmen'in okuduğum ilk ve muhtemelen son olmayacak kitabı oldu. Yazarın kalemine hayran kaldığımı söylemeliyim. Şu ana kadar Türk aşk romanları arasında "Sır"dan daha iyisini okumadım. Romantizm ve tutkuyu bir kitaptan bekliyorsanız, Sır doğru seçim. Klasik Türk aşk romanlarından atmosfer ve anlatış bakımından çok farklı. Bunun bir sebebi de Nermin Bezmen'in aşkı yazarken, hissettiğini de kelimelerinde belli etmesi. Aşkı anlatmak için cesaret gerekir. Sır bu yönden çok cesur bir anlatıma sahip. Özellikle cinsellikle ilgili tabularınızı aşkla yıkıyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Kitap Hüma'nın 96. yaş gününde bütün evlatlarının toplandığı partisinde ölmesiyle başlıyor.

Pelşin Tekin, Aurora'nın İncileri'ni inceledi.
13 Oca 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en harika kitaplardan bir tanesiydi ..hikaye ve olay örgüsü o kadar muhteşem bir şekilde sıralanmıştı ki kitabı elimden birakamadim ..babaanne huma nin yaşadıklarını okudukça torun huma olmayi ne kadar çok istediğini fark ettim..açılardan beslenen iki karakter ve iksinin hayatında da birbirinden anlayışlı dostlar ve aşklar tek kelimeyle muhteşemdi ayrıca sarah jio ile anlatım olarak es değer buldum hem üslubu hem içeriğiyle beni kendine hayran bıraktı ..gerçek aşkı yaşadığını düşünen bayan arkadaşlara ve aşkı için savaşmayı bazen de vazgeçmeyi tercih eden herkese tavsiye ederim..

Oguzhan Kocyiğit, Kurt Seyt - Shura'yı inceledi.
09 Ağu 2017 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Bu kitabın uyarlama bir dizisi vardı.. Bașrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah paylașıyorlardı. Ve benim en sevdiğim Türk dizisidir. Ilk bölümü yeni bașlayacaktı, tabii ben 8. Sınıfım ozamanlar, bir gün sonra, Din Kültürü'nden sınava gireceğiz, hemen her șeyi karmașa ezber yapıp, ilk bölüme gecis yaptığımı hatirliyorum. Harika bir giriș müziği vardı, Toygar Ișıklı ve Ay Yapım sayesinde. Nermin Bezmen'e de çok teșkkürler sunduğumu hatırlıyorum. Ama sen gel Star TV, 2 sezon sürdür, diziyi bitir! Sonu ile de ağlatan bir fona sahip... Kitap değil, dizi elestirisinde bulundum, bilginize.. Burnumda tütüyor o müzik, Șura ve Seyit'in așkı, o dönem..

Tuğba GÜNERİ, Kurt Seyt - Shura'yı inceledi.
07 May 2016 · Kitabı okudu · 78 günde · Beğendi · 6/10 puan

Hikaye 1890 Rusya'sından 1920 Türkiye'sine uzanıyor.Rusya'nın iç savaşı içerisinde gelişen bir aşk hikayesi anlatılmak istenmiş ama olmamış.Kitaptaki anlatım iyi anlatıma bağlı da iyi bir araştırma yapmış yazarımız .Beni etkileyen tarih kısmı oldu açıkcası .Kahramanları tanıyamıyorsunuz romanda bir his uyandırmadı bende yani.Aşk kısmına gelince kesinlikle tanımı bile yok sadece heves var yani kahramanlardan Kurt Seyt 'i ne istediğini bilmemesi ve tercihlerinden dolayı mutlu olamaması .Yazar dedesi konusunda objektif olamamış bence .Ama okunası bir kitaptı.

Güler Bilkay Aygün, Sır'ı inceledi.
20 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabın ana karakteri olan büyükanne doksan altıncı yaş gününde yaşama veda eder ve ardından yaşamındaki tüm sırların yer aldığı bir defter bırakır. Sade ve akıcı bir dille yazılmış, güzel bir kitap.

Ceren Acer, Kurt Seyt & Murka'yı inceledi.
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kurt Seyt Shura romanı bitince sıcağı sıcağına bu kitaba başladığım için Kurt Seyt'e ve Murka'ya sinir olmuştum. Nedense Murka'yı hep fazlalık yapan biri gibi görmüştüm kitabın sayfalarını çevirdikçe. Belki de seri kitabı arka arkaya okuduğum için bu karakteri benimsemem zor oldu. Hep sayfanın başında, ortasında ya da sonunda Shura karakterinden bir gelişme ararken buldum kendimi. Fakat yazarın olay örgüsünü işleyiş biçimini değerlendirecek olursam, bir kez daha NERMİN BEZMEN kalemine hayran kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Üslubu bir önceki okuduğum kitapta olduğu gibi etkileyiciydi. Kitabı okurken yine içinde bulduğum zamanı unuttum ve başka yaşantılarda gezindim durdum. Nermin Bezmen, gerçekçiliği yine biz okurlara fazlasıyla yansıtmış. Yazarın her cümlesinden romanı bitirmek için çaba sarf ettiği, oldukça derin araştırma içine girdiği belli oluyor. Yazara sonsuz teşekkürler. Diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum kuşkusuz.

Ceren Acer, Kurt Seyt - Shura'yı inceledi.
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

NERMİN BEZMEN ölümsüz yazarım... Kurt Seyt Shura ölümsüz roman... Kitabı okuyup etkilenmeyen yoktur sanırım. O savaş mücadeleleri, iki sevgilinin dillere destan aşkları, birbirlerine olan özlemleri... Ne olursa olsun, Shura'nın karşısına ne engel çıkarsa çıksın aşkı için yılmadan, usanmadan büyük bir arzuyla mücadele edişi... Yazar bu yaşanmışlıkları tüm çıplaklığıyla ve fotoğraf kanıtlarıyla biz okurlara sunmayı layıkıyla başarmış durumda. Ben yazarın ustaca olan kaleminden o kadar etkilendim ki... Romanı bitirene kadar günümüzü unutup, Kurt Seyt ve Shura ile o eski dönemde yaşadım adeta. Şuan içimde Kurt Seyt ve Shura'ya karşı bir özlem oluştu desem yeridir.Tekrar tekrar okunası bir kitabı biz okurlara sunduğu için yazara sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Canan Ylmz, Aurora'nın İncileri'ni inceledi.
12 Nis 03:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sır kitabının devam kitabı olan auroranin incileri sır dan daha akıcı ve olay örgüsü kitabı daha okunur kılmış. Hüma'nın yaşadıklarını içiniz acıyarak ve bunca acıya rağmen çevresindekilerin hayat dolu diye bildikleri Hüma'ya şaşırarak okuyorsunuz. Bu iki kitapta keşke dediğim şey ise ilk kitapta Hüma'nın hatıratını aile bireylerinin tamamının değilde sadece torun Hüma'nın okuması gerektiğini düşünmem oldu. Okuyakalın

Emet Denizci, Sır'ı inceledi.
17 Mar 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

96. yaş gününde hayata veda edip, çocuklarına ve torunlarına 16. yaşından sonra ki kadını bıraktı Hüma... Hayatındaki sır perdelerini aralayarak hepsini şaşırtmıştı. Aynı zamanda hayatlarına dokunarak... Aşk tutku macera ve savaş ile harmanlanan cesur bir anlatımla yazılmış bir roman...

Betül, Kurt Seyt - Shura'yı inceledi.
30 Mar 22:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

nasıl başlamalı bilemiyorum. 5 sene sonra ikinci kez okumak ve daha fazla hissetmek her cümleyi. hatta her kelimeyi. sayfaları birbiri ardına nasıl çevirdim ve nasıl bitti anlamadım. derin bi boşluğa düştüm tabi. şura... güzelliğiyle, cesaretiyle, aşkıyla, saflığıyla, küçüklüğüyle benim bile aşık olduğum kadın. peki ya seyit ? çapkınlığına, inadına, sadece okuyarak bildiğim o muzip gülüşe hayran olabilir mi insan ? şuranın gökyüzü gibi gözlerinin yanında deniz gibiydi seyitin gözlerinin laciverdi. tanıştıkları balo gecesinden; şuranın gemiye binip gitmesine kadar her anlarını paylaştım. bitince onlar kadar üzüldüm. 3 gün de 450 küsur sayfayı yedim.. 4 gün oldu kitabı bitireli ama ben hala şuranın gözyaşlarında, seyitin gözünün laciverdindeyim. . tekrar tekrar okuyacağım bi kaç kitaptan biri ...

Bütün İncelemeleri Göster