Nikolay Vasilyeviç Gogol Nikolay Vasilievich Gogol, Nikolay Gogol

Yazar 8,2/10 · 2067 Oy · 27 kitap · 6515 okunma ·  644 beğeni
Elif Kimya, bir alıntı ekledi.
12 May 2017 · Kitabı okudu

Çocuklarını terbiye edecek baba önce kendisi görevlerini yerine getiren biri olmalı.

Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 322 - İskele Yayınları)Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 322 - İskele Yayınları)
Yasemin, bir alıntı ekledi.
16 Şub 2017 · 9/10 puan

Artık öyle bir noktaya geldik ki, insanlar şahıslarına yöneltilen bir suçlamayı,mensubu oldukları topluluğun tümüne yöneltilen bir saldırı olarak değerlendiriyor.

Palto, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 23 - Ayrıntı Yayınları)Palto, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 23 - Ayrıntı Yayınları)
Elif Kimya, bir alıntı ekledi.
12 May 2017 · Kitabı okudu

İnsanların uğrunda birbirlerini yedikleri her şey bir yana bırakılmadıkça,ruh zenginliğine kıymet verilmedikçe bu dünyada da zengin olunmaz.Beden ruhun yerini tutmaz.Doğru yolu bulmak için ölü canları değil,kendi canlı ruhunuzu düşünerek başka bir yolu:Tanrı yolunu seçin...

Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 338 - İskele Yayınları)Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 338 - İskele Yayınları)
kitapları seven, bir alıntı ekledi.
22 May 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

para biriktirmektense dost toplamak daha iyidir, demiş bir filozof.

Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç GogolÖlü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol
Ferman Mamedov, bir alıntı ekledi.
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünyada [...] neler oluyordu, neler! Mesela işittiğime göre, İngiltere'de bir balık sudan sıçramış ve tuhaf lisanla iki sözcük söylemişti. Bilginler tam üç yıldır bu iki sözcüğün anlamını çözmeye çalışıyordu. Ne var ki, henüz bulabildikleri bir şey yoktu. Yine gazeteden okuduğum bir habere göre, iki inek bakkala girip yarım kilo çay istemişti

Bir Delinin Hatıra Defteri, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 7 - Anonim)Bir Delinin Hatıra Defteri, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 7 - Anonim)
Ali Haydar Yıldız, bir alıntı ekledi.
23 Oca 20:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Sana bir çift kumru,
Gösterecek buz tutmuş cesedimi!
Ve sana ötüşleri,
Söyleyecek gözyaşı içinde öldüğümü!"

Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 175 - Akvaryum  Yayınevi)Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 175 - Akvaryum Yayınevi)
Yasemin, bir alıntı ekledi.
02 May 2017 · 8/10 puan

''Bana göre, düşünceleri, duyguları ve izlenimleri başkalarıyla paylaşmak dünyadaki en büyük mutluluklardan biridir.''

Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 31 - Koridor Yayıncılık)Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 31 - Koridor Yayıncılık)
Ferman Mamedov, bir alıntı ekledi.
02 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Akıllı adam, ya sarhoş oluyor ya da azizlerin bile katlanamayacağı bir yüz ifadesi takınıyor.

Müfettiş, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 9 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Müfettiş, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 9 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
İbrahim (Sisifos), bir alıntı ekledi.
08 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Hayat nedir? Acılar vadisi. Dünya nedir? Hissiz insan kalabalığı."

Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 193 - İş Bankası Yayınları, çeviri - Mazlum BEYHAN)Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 193 - İş Bankası Yayınları, çeviri - Mazlum BEYHAN)
Zeynep, bir alıntı ekledi.
09 May 2017

Herkes işini yapsın yeter. Benim gözümde bilmediğini açıkça söyleyen insan, bilmediğini biliyormuş gibi görünen ve her şeyi ağzına yüzüne bulaştıran ikiyüzlüden daha değerlidir.

Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 131 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 13. Basım, Mart 2017)Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 131 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 13. Basım, Mart 2017)
Mehmet Aldemir, bir alıntı ekledi.
17 Mar 23:01 · Kitabı okuyor

Ne mutludur aile babası, ama vay bekarın haline vay!

Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 156 - Bora Yayıncılık)Ölü Canlar, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 156 - Bora Yayıncılık)