Nil Gün

Yazar 7,4/10 · 60 Oy · 26 kitap · 295 okunma ·  27 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

27 okur beğendi.
60 puanlama · 49 alıntı
0 haber · 2.322 gösterim
295 okur kitaplarını okudu.
190 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
8 okur kitaplarını şu anda okuyor.
6 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Nil Gün'ün Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Nil Gün'ün Biyografisi

1952 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda okudu.

1972 yılında gittiği Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde on dört yıl sürekli, on iki yıl da aralıklarla yaşadı. Kaliforniya’da alternatif sağlık, alternatif eğitim, insan potansiyeli ve hümanistik psikoloji alanlarında eğitim gördü.

Zihin Bilimi, Hipnoterapi, Reiki, Rebirthing, NLP ve kinesiyoloji eğitimleri aldı. California Jaycee’s organizasyonunda uzun yıllar bireysel gelişim alanında hizmet verdi. Sorunlu çocukların gittiği okullarda gönüllü çalıştı.

International Council for Self-Esteem Türkiye temsilcisidir.

Türkiye’de ilk kez 1993 yılında hipnoterapi yöntemiyle ağrısız ve ilaçsız, suda doğum yaptırdı.

Basın dünyasında birçok dergide ve Güneş gazetesinde araştırmacı gazeteci ve köşe yazarı olarak çalıştı. Dört yıl Bilar ve Bilsak’ta haftalık konferanslar verdi. Değişik radyolarda (Enerji FM, Show Radyo, Best FM ve Radyo TRT1) Kuraldışı ve Ötesi adlı psikoloji ve bireysel gelişim eksenli programlar hazırlayıp sundu. TGRT’de hafta içi her gün, Nil Gün ile Yeni Bir Gün adıyla bir sohbet programı yaptı. Radikalgazetesinde psikoloji ağırlıklı dizi yazıları yayımlandı.

Cine-5 kanalında Çekim Yasası programını hazırlayıp sundu. (2007)

Amerika’da 1981, Türkiye’de 1989 yılından beri, bireysel ve kurumsal workshop çalışmaları yapıyor.

Bireysel gelişim kavramının Türkiye’ye girmesinde ve birçok yayınevine yaptığı danışmanlıkla bu alandaki yayınların tanınmasında öncü oldu. Ayrıca uzun yıllardır ideali olan, okullara Özsaygı (Self-Esteem) derslerinin girmesi için ilk adımı attı ve özel bir okulda Özsaygı dersleri vermeye başladı.

Çok sayıda kitabı, çevirisi; hipnomeditasyon, zihin programlaması, motivasyon ve çocuk eğitimi CD’si vardır. Ayrıca Bütünsel Kinesiyoloji alanında yaptığı çalışmaları içeren, Bedenin Bilgeliği adında kapsamlı bir DVD çıkarttı.

Öncelikli hedefi, Bütünsel Kinesiyoloji (PiKi) eğitmenleri ve danışmanlar yetiştirerek eğitim, sağlık ve iş hayatı alanlarında topluma yararlı olmaktır.

Nil Gün'ün Kitapları Kitap Ekle

6. Mutluluk Kitabı (Mutluluk Bir Seçimdir)
8,0/ 10  (6 Oy) ·  17 Okunma
7. 1440 Dakika (Zaman Yönetimi)
5,6/ 10  (7 Oy) ·  17 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Emire Nişli, bir alıntı ekledi.
27 Haz 2016

"Yirmisinde ölmüş sekseninde gömülmüş insan" tabirini bilir misiniz?
Yaşayamayan, sadece var olan insanlar...

Uygulamalı Çekim Yasası, Nil GünUygulamalı Çekim Yasası, Nil Gün
Yasee, bir alıntı ekledi.
13 Mar 18:59 · Kitabı okuyor

İnsanlık başka gezegenlere ulaştı, atomu parçalayarak içindeki gücü ortaya çıkardı. Ama henüz doğal duygularının içinde saklı olan gücü ortaya çıkarıp kendisinin ve bütünün yararına kullanmayı bilmiyor.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 29 - Kural Dışı)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 29 - Kural Dışı)
Yasee, bir alıntı ekledi.
14 Mar 18:54 · Kitabı okuyor

Charles Darwin
Duyular ve sezgiler, sevgi, vefa, merak, taklit etmek, mantık gibi değişik duygular ve yeteneklerle insanlık övünüyor. Oysa bunlar hayli gelişmiş şekilde hayvanlar aleminde de mevcut.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 35 - Kural Dışı)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 35 - Kural Dışı)
Yasee, bir alıntı ekledi.
16 Mar 18:21 · Kitabı okuyor

Oysa olduğun gibi olmaktan dolayı nefret edilmek, olmadığın gibi davranarak sevilmekten daha sağlıklıdır.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 100 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 100 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
16 Mar 17:27 · Kitabı okuyor

Başka insanların korkularıyla alay edebiliyoruz. Sanki bizim içimizde hiç korku yokmuş gibi. Erkekliğin bir kanıtı olarak "ben hiçbir şeyden korkmam" diyebiliyor nice erkek; korku kadınların ve çocukların tekelinde olan bir duyguymuş gibi. Oysa duyguların cinsiyeti yoktur.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 30 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 30 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
 5 saat önce · Kitabı okuyor

Devamm ×_×
Televizyon aracılığıyla ölüme ve şiddete karşı duyarsızlaşıyoruz git gide. Tıpkı tutulmamış yaslara duyarsızlaşmaya çalıştığımız gibi.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 116 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 116 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
12 Mar 22:49 · Kitabı okuyor

Ruhumuz teknolojik gelişmenin çok gerilerinde kaldı. Ruhsuz teknoloji hayatımızı biraz daha kolaylaştırıyor ama herkesin esas aradığı şeyi; huzuru, doyumu, hazzı ve sevgiyi getirmiyor, getiremez de.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 15 - Kural Dışı)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 15 - Kural Dışı)
Yaren Sıla Koç, bir alıntı ekledi.
01 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Başka insanların hayatını kontrol etme ihtiyacı kendi hayatlarının kontrolünü sağlayamayanların ihtiyacıdır."

Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 54 - Kuraldışı Yayıncılık)Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 54 - Kuraldışı Yayıncılık)
Yaren Sıla Koç, bir alıntı ekledi.
06 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Albert Einstein
"Eğer beynimizde çıkan düşünceleri takip edebilseydik,onların dünyayı dolaşıp yine beynimize girdiklerini görebilirdik."

Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 22 - Kuraldışı Yayıncılık)Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 22 - Kuraldışı Yayıncılık)
Yasee, bir alıntı ekledi.
15 Mar 20:23 · Kitabı okuyor

Duyguların zayıflık addedildiği, düşüncenin baş tacı edildiği, duyguları göstermemenin marifet sayıldığı günümüz dünyasında, tıbbın ve teknolojinin böylesine gelişmesine rağmen yüz yıl öncesine göre çok daha fazla hastalığın var olduğunu biliyor musunuz?

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 31 - Kural Dışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 31 - Kural Dışı Yayınları)
Bütün Alıntıları Göster

Nil Gün ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.