Nil Gün

Yazar 7,5/10 · 68 Oy · 26 kitap · 310 okunma ·  31 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

31 okur beğendi.
68 puanlama · 68 alıntı
0 haber · 2.468 gösterim
310 okur kitaplarını okudu.
211 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
8 okur kitaplarını şu anda okuyor.
6 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Nil Gün'ün Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Nil Gün'ün Biyografisi

1952 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda okudu.

1972 yılında gittiği Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde on dört yıl sürekli, on iki yıl da aralıklarla yaşadı. Kaliforniya’da alternatif sağlık, alternatif eğitim, insan potansiyeli ve hümanistik psikoloji alanlarında eğitim gördü.

Zihin Bilimi, Hipnoterapi, Reiki, Rebirthing, NLP ve kinesiyoloji eğitimleri aldı. California Jaycee’s organizasyonunda uzun yıllar bireysel gelişim alanında hizmet verdi. Sorunlu çocukların gittiği okullarda gönüllü çalıştı.

International Council for Self-Esteem Türkiye temsilcisidir.

Türkiye’de ilk kez 1993 yılında hipnoterapi yöntemiyle ağrısız ve ilaçsız, suda doğum yaptırdı.

Basın dünyasında birçok dergide ve Güneş gazetesinde araştırmacı gazeteci ve köşe yazarı olarak çalıştı. Dört yıl Bilar ve Bilsak’ta haftalık konferanslar verdi. Değişik radyolarda (Enerji FM, Show Radyo, Best FM ve Radyo TRT1) Kuraldışı ve Ötesi adlı psikoloji ve bireysel gelişim eksenli programlar hazırlayıp sundu. TGRT’de hafta içi her gün, Nil Gün ile Yeni Bir Gün adıyla bir sohbet programı yaptı. Radikalgazetesinde psikoloji ağırlıklı dizi yazıları yayımlandı.

Cine-5 kanalında Çekim Yasası programını hazırlayıp sundu. (2007)

Amerika’da 1981, Türkiye’de 1989 yılından beri, bireysel ve kurumsal workshop çalışmaları yapıyor.

Bireysel gelişim kavramının Türkiye’ye girmesinde ve birçok yayınevine yaptığı danışmanlıkla bu alandaki yayınların tanınmasında öncü oldu. Ayrıca uzun yıllardır ideali olan, okullara Özsaygı (Self-Esteem) derslerinin girmesi için ilk adımı attı ve özel bir okulda Özsaygı dersleri vermeye başladı.

Çok sayıda kitabı, çevirisi; hipnomeditasyon, zihin programlaması, motivasyon ve çocuk eğitimi CD’si vardır. Ayrıca Bütünsel Kinesiyoloji alanında yaptığı çalışmaları içeren, Bedenin Bilgeliği adında kapsamlı bir DVD çıkarttı.

Öncelikli hedefi, Bütünsel Kinesiyoloji (PiKi) eğitmenleri ve danışmanlar yetiştirerek eğitim, sağlık ve iş hayatı alanlarında topluma yararlı olmaktır.

Nil Gün'ün Kitapları Kitap Ekle

4. Mutluluk Kitabı (Mutluluk Bir Seçimdir)
8,3/ 10  (8 Oy) ·  21 Okunma
7. 1440 Dakika (Zaman Yönetimi)
5,6/ 10  (7 Oy) ·  17 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Emire Nişli, bir alıntı ekledi.
27 Haz 2016

"Yirmisinde ölmüş sekseninde gömülmüş insan" tabirini bilir misiniz?
Yaşayamayan, sadece var olan insanlar...

Uygulamalı Çekim Yasası, Nil GünUygulamalı Çekim Yasası, Nil Gün
Esklar, bir alıntı ekledi.
11 May 17:20

Yetmiş beş yaşındaki birine göre altmış yaş genç.On beş yıl ne ki ?Bir ömür ne?Yüz yaşına kadar yaşasan bile.1910 yılında doğanlar şimdi nerede?Ya 1810 yılında doğanlar ?Mezarlıklar kendi rüyalarını gerçekleştiremeden ölmüş insanlarla dolu.

Küçük Mor Yüzleşme Kitabı, Nil Gün (Sayfa 96 - Kuraldışı Yayıncılık)Küçük Mor Yüzleşme Kitabı, Nil Gün (Sayfa 96 - Kuraldışı Yayıncılık)
Yasee, bir alıntı ekledi.
19 Mar 20:26 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Affetmemek, kızgınlık duyduğun kişileri zihninde bedava kiracı olarak oturtmak demektir.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 199 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 199 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
 20 Mar 23:08 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ann Landers
Eğer hayatınızda sevgi varsa, yok olan çok şeyin eksikliğini hissettirmez. Eğer hayatınızda sevgi yoksa, neye sahip olursanız olun, asla yeterli gelmez.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 269 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 269 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
18 Mar 15:05 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Duygular bir yelpaze, bir birleşik kaplar gibidir. Bir duyguyu kendine yasaklarsan, diğer duyguların da tam olarak hakkını veremezsin. Hep bir şeyler eksik duygusu olur.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 132 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 132 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
19 Mar 20:25 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Affetmeye yanaşmıyorsun çünkü affetmediğinde hayatında yanlış giden şeyler için onu suçlamaya devam edebilirsin. Mutsuz yaşamının sorumlusu da suçlusu da onlardır.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 197 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 197 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
13 Mar 18:59 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İnsanlık başka gezegenlere ulaştı, atomu parçalayarak içindeki gücü ortaya çıkardı. Ama henüz doğal duygularının içinde saklı olan gücü ortaya çıkarıp kendisinin ve bütünün yararına kullanmayı bilmiyor.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 29 - Kural Dışı)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 29 - Kural Dışı)
Yasee, bir alıntı ekledi.
 17 Mar 19:52 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Devamm ×_×
Televizyon aracılığıyla ölüme ve şiddete karşı duyarsızlaşıyoruz git gide. Tıpkı tutulmamış yaslara duyarsızlaşmaya çalıştığımız gibi.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 116 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 116 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
19 Mar 17:48 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Arkadaşımıza doğum günü hediyesi verirken söze "Sana layık değil ama..." diye başlarız. Peki layık değilse o zaman niye veriyorsun o hediyeyi? Tabii çoğu insan bu sözü kibarlık olsun diye söylediğini savunur. Ama söze böyle başlamayan insanlar da var. Bu hediyeyi sana beğendiğim ve beğeneceğini düşündüğüm için veriyorum.

Kibar kelimesin kökeni kibirle bağlantılıdır. Kibir de aşağılık duygusunun, üstünlük duygusu olarak ifadesidir. Üstünlük ve aşağılık duyguları bir paranın iki yüzü gibidir. Her an birbirine dönüşebilir. Kimi zaman yazı kimi zaman tura. Üstünlük/aşağılık duygusunun kökeninde suçluluk duygusunun yol açtığı yoğun değersizlik duygusu vardır.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 188 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 188 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
18 Mar 15:10 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Farkına Varmak / Fark Etmek / Yüzleşmek
...Ve bir erkekten ne beklediğimin, onun hangi özelliklere sahip olması gerektiğinin listesini yaptım. Tam 67 madde yazdım. Sonra bu 67 maddeye bakarak hangilerinin bende olduğunu işaretledim. Çok azı bende vardı. Bu liste çok acı verici ve şok ediciydi. Böyle bir erkek karşıma çıksa beni ne yapsın diye düşündüm. İşte o anda listede yer alan maddeleri kendi içimde geliştirmeye karar verdim. Bu, yıllar sürdü.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 144 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 144 - Kuraldışı Yayınları)
Bütün Alıntıları Göster
Yaren Sıla Koç, Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı'ı inceledi.
11 Oca 2017 · Kitabı okudu · 32 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Çekim Yasası her an ve her yerde devrede... Şu anda bu kitabı kendinize çektiğiniz gibi." Kitabı elime ilk aldığımda arka kapağındaki bu sözü gördüm ve kitabı direk aldım. Bu kitapta günlük hayatta bilmediğiniz o kadar çok şey var ki... Gelelim içeriğine. Newton'un yer çekimi yasasını bilmeyen yoktur. Hayatımızda büyük bir öneme sahiptir bu yasa. Ama hayatımızda yer çekimi yasasından çok daha önemli olan bir yasa var. Bu yasaya ÇEKİM YASASI diyoruz. Çekim yasasını bilmiyor olsanız ya da daha önce hiç duymamış bile olsanız hayatınızda çok büyük bir yere sahiptir aslında. Hayatınızın her anında çekim yasası devrede.
Evde, okulda, işte.. Hatta uyurken ve hayal kurarken bile.
Çekim Yasası olumlu ya da olumsuz olayları size çekmeye devam ediyor. Bir günde beynimizden geçen düşünce sayısı o kadar fazla ki.. Maalesef bu düşünceler çoğunlukla olumsuz.
Peki hayatta istediğimiz her şeye sahip olmak, mutlu, huzurlu ve sağlıklı yaşamak bizim elimizdeyken neden kendimizi gereksiz yere üzüyoruz ya da hayatımıza hep olumsuz şeyleri çekiyoruz. Bunları değiştirmek tamamıyla bizim elimizde.
Bu kitabın sizi çok olumlu yönde etkileyeceğine inanıyorum.
Ve hemen sizde bir kitapçıya gidin‍️ Bu muhteşem kitabı kendinize, hayatınıza çekin.

Vatan Şenol, NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu'yu inceledi.
27 Kas 2017 · Kitabı okumadı · Beğendi · 8/10 puan

Ergenlik dönemimde böyle bir kitaba çok ihtiyacım vardı gerçekten ve nerdeyse benim ergenlikten çıkmama yardım eden el oldu diyebilirim .Her şey kötü giderken , mutsuz iken , bana bir şeyleri yanlış yaptığını,mantığına yatacak şekilde anlatan , ve degismemi sağlayan , bir ara tekrar okumayı düşündüğüm kitap.

Selda Emir, Mutluluk Kitabı'ı inceledi.
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Nil Gün'ün kitaplarını klasik kişisel gelişim kitaplarından ayrı bir yerde tutmak gerekiyor. Bu okuduğum üçüncü kitabı ve her bir kitabını bitirdiğimde yenisine başlama isteğinden alıkoyamıyorum kendimi. Yazdıklarının etkisi sadece okuduğunuz süre içinde değil yaşamınız boyunca size rehber olabilecek türde. Mutluluk kitabından bahsedecek olursam, yazar bu kitabında mutluluğun düşüncelerimize bağlı olarak belirleneceği üzerinde durmuş sıklıkla. Ayrıca iyilik yapmanın ve pozitif düşünmenin psikolojimize etkisi ve bu etkinin de dolaylı olarak mutluluğumuza etkisinden bahsediyor. Bilinçaltımızı yönlendirerek yapabileceklerimiz sınırsız, kesinlikle tavsiye ediyorum.

özlem kalkan, Küçük Renkli Dilek Kitabı'ı inceledi.
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarımız kitapta hayatımıza düşüncelerimizi yön verebileceģimizden bahsediyor. Bazen hayatta "neden böyle oluyor?" Dediğimiz ve sebebini bilmediğimiz insanları yargıladığımız olur. Ama aslında sorun bizde desem? Olumsuz düşüncelerimiz böyle olmasına yıl açıyor. Yazdığımız negatif enerji bize sıkıntılarla dönüyor. "Hep böyle oluyor, yapamıyorum , beceriksizim, bende kabiliyet yok" dediğimizde bunları yaşamaya devam ederiz. Çünkü evren herşeye EVET der.

Ali Rıza MALKOÇ, NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu'yu inceledi.
22 Şub 20:45 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap İnceleme Yazısı

Kitap Adı : NLP Zihninizi Kullanma Kılavuzu

Yazarı : Nil Gün
Yayınevi : Kuraldışı Yayıncılık
Baskı : 45. Baskı / Mart 2017 / 212 Sayfa


Kişisel, düşünsel ve kurumsal gelişim; köklü bir değişime öncülük edecekse elbette anlamlıdır. Kişisel gelişim bir bilim dalı değil fakat kişinin gelişmesine destek olan birçok bilim ve sanat alanıyla yakından ilgilidir. Bir öğreti, yöntem ve eğitime destek arayışıdır.Onu dar bir alana hapsetmek, sanırım bir cehalet ya da kötü niyet örneği olsa gerek.Bazı yazar veya yayın organları; popülist yaklaşımla, ve daha çok kazanma hırsıyla, önümüze gereksiz, tekrara düşen ürünler sunabiliyorsa, bunu bütüne genellemek yanlış olur.

Benim de okuyup elediğim, yarıda bıraktığım kitaplar var elbette bu konuda. Ama ortalama bir fikir yürütürsek; bu alanda olağanüstü çaba gösterenler; insanlığa mutluluk, huzur, başarı, umut ve pozitif yaşam enerjisi sunmak için uğraşıyorlar. Bunu yaparken de, bir dayatmaları yok, şu dine inanın, bu görüşe inanmayın diye bir ön kabul ile de yola çıkmıyorlar. "Hep aynı frekanstan yayın yapmayın, aynı yoldan gitmeyin, aynı kaynaklardan beslenmeyin, bir de şunları deneyin, yıllardır göremediğiniz, tamamlayamadığınız açıkların kapandığını hissedecek ve kavga, çatışma alanını daraltacaksınız" formunda, gönülden ifade sanatları geliştirmekteler.

Gelişim ve değişime karşıysanız öneriniz nedir o zaman, insanları uyuşturup, dondurup,

zaman tüneline mı tıkalım? Hangi kişisel gelişim kitabını, kim okumuş, kim delirmiş, kim sapıtmış, kim yalancılığı meslek edinmiş, kim kin tüccarı olmuş? Böyle bir çekincesi olan, belirgin bir örnekle, bir dayanağa bağlayamıyorlarsa, bunun ardında başka bir niyet aranır.

Değişimi ve gelişimi yakalayanlar, iradeleri ve sağduyuları daha ölçülü olacağından, belki ve zorla giydirilmek istenen gömleğe karşı çıkacağını öngörüyorlardır.

Bu bakış açısı ile, tutarsız yaklaşım sergileyenler, ölçü, yol, duygu ve düşüncelerini yeniden gözden geçirmelerinde fayda vardır.


Doğumla başlayıp, ölümle maddi anlamda noktalanan insan yaşamı; tüm gelişme, değişme ve nice farklılıkları bünyesinde barındırmaktadır.

Sizin beklentiniz, özleminiz ve yaşam algınıza çok ters olan bir durum, bir başkası için kurtarıcı can simidi olabilmektedir.

Bu nedenle, yaşanabilir sevgi dolu ve dayanışma ruhlu bir dünya için, ortak bir yaşam kültürü geliştirmek zorundayız.

NLP eşittir kişisel gelişim düşüncesi yanlış ve noksan bir bilgiden kaynaklanmaktadır.

200 çeşit psikoterapi yöntemi varsa, bu da onlardan biridir. 300 değişik kalite ve başarı yöntemi varsa, NLP de onlardan biridir.

Harika bir yöntemdir, öğrenilmeli ve uygulanmalıdır.

Kitabın yazarı konuya vakıf, akıcı ve anlaşılır bir dille, yaşanmış örneklerle bizi başarı, huzur, uyum, kalite ve mutluluğa davet etmektir.

Bu pozitif enerji istasyonuna tedirgin yaklaşmanın geçerli bir mantığı olamaz.

Böyle düşünenleri; toplumları uyuşukluğa, tembelliğe, hurafelere, tarafgirliğe, gereksiz rekabete sevk eden unsurlarla mücadele etmeye davet ediyorum.

Bu eser, NLP için iyi bir başlangıç kitabıdır. Ama diğer yöntemleri de ihmal etmeyiniz derim.

İyi okumalar.

22.02.2018

Ali Rıza Malkoç

#armozdeyis

http://www.arm.web.tr

ayse yildiz, Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı'ı inceledi.
08 Mar 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · Puan vermedi

'İnsanlarla ilgili kötü düsüncelerimiz bizim zihnimizden cıktıgı için, kendimize kötülük yapıyoruz' bir haftadır arastırdıgım cümle :) Zihnimizi kontrol ederek cekiyoruz güzellikleri hayatımıza. Cekim yasasıyla ilgilenecekseniz cevrenizdekilerin yorumlarını dikkate almadan kendi icinize yönelmenizi ve Nil Gün'ün kitaplarıyla başlangıc yapmanızı önerebilirim. Farkındalık arttıkca sorumluluklar da artıyor. Bunun yanında ic huzur ve sevgi de artıyor. Yanlıs yorumlanan bir sey var, olumlu düsün olumlu olsun, klasiklesmis bu cümle degil cekim yasasının özü. Öncelikle kalbini temizlemekle başlamak gerekiyor. Kin,nefret,dedikodu,yalancılık,aldatma,kandırma gibi kötü duygular varolduğu sürece içimizde, çekim yasası insanların yüzde 85inin dediği gibi sacma,anlamsız bir hal alır hayatımzda. 'Yaradılanlar yaradanın kendisidir.' diyor Nil Gün. Yani içimizdeki sevgiyi ve iyi niyeti beslersek ucsuz bucaksız iyiliklerle donanma gücüne sahibiz insan olarak.

Ümit Bahçekapılı, Nlp İle Satış ve Pazarlama'yı inceledi.
31 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabı okumak için satış veya pazarlamayla ilgilenmeniz gerekmiyor. İnsanın bir fikri karşısındakine sunuşu da bir nevi pazarlama ve kabullendirmesi de bir çeşit satıştır aslında. Kitabın ismi ne kadar sıkıcı gibi görünse de yazarın sohbet eder gibi anlatımı sayesinde severek okunabilecek bir kitap. Konuyla alakalı güzel bilgiler ve taktikler mevcut.

Mujgan Minaz, Mutluluk Kitabı'ı inceledi.
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 7/10 puan

Enerji verici .........................................

Umut Çalışan, 1440 Dakika'yı inceledi.
06 Nis 2017 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Her ne kadar "kişisel gelişim" kitaplarından nefret etsem de kitaplığımdaki tüm kitaplarımı okuma hedefim doğrultusunda Nil Gün isimli bayanın 1440 Dakika isimli zaman yönetiminden bahseden kitabını okudum. Türün diğer benzerleri gibi ana konusunun -bu kitap üzerinden gidersek- zaman yönetiminin öneminden, zamanı iyi değerlendirmenin bize neler kazandıracağından bahseden, ama zamanı nasıl yöneteceğimizden pek de bahsetmeyen, çaktırmadan zaman yönetimini öğrenmek için yazarın diğer yayınlarını almamızı salık veren bir ilginç kitap.

Zeynelabiddin BAYRAKDAR, NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu'yu inceledi.
 02 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aşağı yukarı onbeş yaş ve üzeri her bireyin okuması gereken bir kitap olduğunu ve verdiği bilgilerle aslında insana bir yol gösterici olduğunu açıklıyor ve bir kere okunmakla anlaşılabilecek bir kitap olmadığını düşünüyorum ancak ben görsel biri olduğum ve toplumun yüzde altmışının görsel olduğunu varsayarsak bu dilimdeki herkesin kitabı birkaç defa okuyup özümsemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu kitap size ve çevrenizdekilere çok fazla şey katacak. Bir aşktan bir işten ve bir kitaptan daha fazlasını...

Bütün İncelemeleri Göster