Ömer Coşar Özcan

Ömer Coşar Özcan

Yazar
5.0/10
1 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
813
Gösterim
Adı:
Ömer Coşar Özcan
Unvan:
Yazar
Islamiyet'in ilk emri "oku" ayetidir. Müntesiplerinin %100'ünü okur-yazar yapmayı başaran tek ve ilk insan Hz . Muhammed'dir. Müslüman olan herkes Kur'an ayetlerini ezberlemek için okuma öğreniyorlardı.
Osmanlı Devleti de diğer Türk devletleri gibi Türk'tür. Türkiye Cumhuriyeti neyse bizim için, Osmanlıda en az o kadar bizimdir. Tarihimiz bir bütündür. Tarihimizi bölmek, ayırmak Türk milletini bölmek ve ayırmaktır.
Xx.yy.ın başlarında, bütün dünyayı ve İslam ülkelerini işgal eden Avrupalılar, sadece yeraltı yerüstü kaynakları çalmamış kültür kaynaklarını da çalmışlardır. Kütüphaneleri boşaltmış veya insanları kütüphanelerden yararlanamaz hale getirmişlerdir.
2. Viyana Kuşatması sırasında Viyana şehrini savunan düşman komutanlarından biri de ünlü Osmanlı Tarihçisi kabul edien Hammer'in dedesidir.
Büyük bir uygarlık kurmuş olan Kızılderililere, Avrupalılar tarafından soykırım yapıldı. Amerikan filmlerinde Kızılderilileri vahşi insanlar olarak göstermeleri, kendi vahşetlerini örtmek içindir.
Fransız Ihtilalinin getirdiği, vaat ettiği hürriyet, eşitlik, adaleti gören varsa insaniyet namına bildirsin. Dünya, Fransız ihtilalinden sonra eşi benzeri görülmedik cinayetler, soykırımlar ve zulümlerle doldu.
218 syf.
·7 günde·5/10
Bu kitaptan sonra "şunu da okuyum da kpss ye katkısı olur" diye kitap okumucam. Gitcem kpss tarih kitaplarindan çalışcam. Beynim arapaşina döndü...
Kitap genel hatlarıyla güzel... yani soru- cevap kısmi guzel.... (öss, ygs, lys, fsm,bsg, tks) midir nedir bilmiyorum. Kisacasi üniversite sınavında tarih çözmekle yükümlüyseniz okumanızı öneririm. Net ve kısa cevaplar aklınızda kaliyor. Mesela o konuyla ilgili yazar başindan geçenleri de anlatmış. Bu yuzden kaliciligi güzel, bunlar iyi detaylar ilgi çeker. Resimlerle desteklenmesi de ayrica hos olmuş. Bu fotograflar muhtemelen yazarin arşivinden...
Gelelim tepkimi çeken kisimlara...
Kitapta makaleler ve diger yazarlardan alinan derlemeler var. Biraz sıkıntılılar. Çook şaapmayın o kisimi..

Mesela Timur'un Bursaya geldiğinde yaninda Y Beyazidi'de getirip ulu camiyi ahir yaptiğı ve direklerde atlarini bagladigi o halkalarin hala orada durduğunu iddia ediliyor. Bide Bursaliyim ben böyle bişey duymadim. Timur hakkaten Bursayı işgal etse orayi ahir yapmazdi, toptan bursayi halata bağlar götürürdu. Bilmediğim bi sey hakkinda yorum yapmayim. Böyle bi sey var mi yok mu bilmiyorum..
Başimiza ne geldiyse ittihatçilerden geldi tüuüü Allah belalarini versin, onlar yüzünden böyle oldu. Yoksa 2. Abdülhamid şunu böyle yapsa böyle olurdu daha şu kadar bu kadar Osmanli yasardi. Gibi olan serzenişlere ben katilmiyorum. Olcak olan oldu. Yaşanip görülcekmiş ki yaşayip görmüşüz ne yapalim?? Kitapta ittihatcilarin ne ingilizliği ne Rusluğu ne misyonerliği ne siyonistliği kalmış... hoş değil, yani fikrini söyleyebilirsin de niye sövüyon ki ?
Enver Paşa sevabiyla gunahiyla vardir. Damat feride yapilmayan bela okumali yorumu hakeden bir tip değil yani
İşte Enver pasanin her seyi mahvettiğini korkak bi biçimde yurt disina kactigini, onursuz bi bicimde tifliste öldüğuñu yazmiş.
Yüzüne, eline, dizine dursun...
Enver paşa tifliste değil pamir dağlarında kendi Turan ülkusu uğruna..( ki adam bu ideolojiye ölümü göze alacak kadar bagliymiş) üzerinde incecik ceketle, bele kadar karın içinde vurularak öldü. Hani derler ya vahdettin saraydan alabilecek parasi varken almadi.
E Enver paşada koskoca nazirdi almak istese o da alirdi, ki onun zamani da tam alinsa alinacak zamandi.
Bence gayette onurlu bi sekilde ölmüş tabi 15 temmuz saat 18 de hoca 16 temmuz 06 da ögretmen olan ideoloji omurgasizlarınin Turan-kizilelma filan kafasi bascagini sanmiyorum.... (owwwww cok fena laf soktum yeah!)
( en alt satirlarda anlican burayi)

Ayrica yazarin Amerikayi Müslümanlarin keşfettigini savundugu bir makalesi var. Aman gözünüzü seveyim. Sinavda bunla ilgili bi soru çikar da beni referans alir bu kitapta öğrendiğinize yakin bi şıkki işaretlersiniz hakkiniza girerim. Ösym sinavlarinda milli e. Mufredatini baz aliyoruz ok...=)

Kitabin sonlarina doğru ellerim titredi. Bi cumleyle karsilastim şöyle bisey.

Kitap 2006 basim. Yani 9 yil sonrasi Türkiyede çok sey değişti.
Yazarin söyle bi serzenişi var.
İste seneliği 30 bin lira olan papaz rahip ismi taşiyan okullara çocuklarini gönderiyorlar da
Bizim çok değerli hocalarimizin açtigi okullara çocuklarini göndermiyorlar. Islamiyetten bu kadar korkuyolar gibi bi laf etmiş. Vallahi hangi çocuk o okullara kayit olmaktan döndüyse anasi onu kadir gecesi doğurmuş...

Yazarin kitabina koyacak kadar deger verdigi bi adam iste şöyle bisey demiş kitaba alinan makalede ittihatcilar ve cumhuriyetciler el birliğiyle istanbulu bitirdiler çok kültürlü toplumu tek düzeye indirdiler. Gibi bisey. Bu satirlari yazan Ahmet Altan zatiii sahaneleri su siralar pek iyi günler geçirmiyo olsa gerek ;)

6-7 eylül olaylarinda elimde sopalarla ben kovaladim rumlari, yunan sirp ve ermenileri de ittihatcilar fisfikledi. Ya bi kere Allah askina ne ittihatci ister vatan topragindan bi parca kopsun dagilsin.... bi kere kendi menfaatlerine ters ne de tek bi padisah ister... böyle olmasi gerekiyomus olmus. İste şoyle olsa böyle olurdu diye formule edilemiyo tarih yasanmadan bilinemiyo... 2 kere 2 hic bi zaman 4 etmiyo. ... bu kitabin yazarinin basi su an çok agriyo olabilir. Aman aman....

Yazarın biyografisi

Adı:
Ömer Coşar Özcan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.