1000Kitap Logosu
Onur Bütün
Onur Bütün
Onur Bütün

Onur Bütün

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.1
7 Kişi
27
Okunma
4
Beğeni
950
Gösterim
Unvan
Yazar.
Doğum
İzmit, Türkiye
Yaşamı
İzmit doğumlu Onur Bütün lise öğrenimini Kadıköy Kız Lisesi'nde, yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü'nde tamamladı. Özgür Üniversite ve Marksizm Araştırmaları Atölyesi'nde "Batı Marksizminde A. Gramsci'nin Güncelliği" Hegel, Marx ve Kapital üzerine dersler verdi. 2000 Dünya Kadın Yürüyüşü Deprem Bölgesi temsilciliği yaptı. Yayınevlerinde editörlük, düzeltmenlik yapan Onur Bütün halen piyano öğretmenliğine devam ediyor.
Arzu Onuklu
Gülümsemeler'i inceledi.
94 syf.
·
1 günde
·
9/10 puan
SPOILER ICEREBILIR !!!!!! Kitap kapağı kedili -kedili olan seyler bana pozitiflik hissettirir.- ismi gülümsemeler olan bir kitap AMA SIZE TOKAT CARPAN BIR KITAP... Kadının toplumdaki konumuna yani toplumun kadından isteklerine,kadınların hayattan beklentilerine,gene toplumsal riyakarlığın Allah'ını yaşayan trans bireylere(bu bireylere her turlu igrenc hakareti edip onlarla gizli gizli beraber olurlar),çingenelerin,ermenilerin ve rumların bu toplumda yaşadıklarına ve hatta Kar topu oynarken öldürülen Nuh Köklüye kadar bir sürü kısa ama can yakan öykü okudum. En çok dokunan çocuk istismarına dayanan hikayeydi. Çünkü cocugun ultrason cekilen yerden korkup ciktigini sanarken pat diye son dakika tokat yiyip aslında cocukların istismara uğramis olduklarini ve bu nedenle bu sekilde davrandıklarını ögreniyorsunuz mahvetti kesinlikle tavsiye ederim.
Gülümsemeler
9.0/10
· 20 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Adem ÖZDEMIR
Marx’ın İşçi Anketi Üzerine Bir İnceleme'yi inceledi.
144 syf.
·
1 günde
·
10/10 puan
Güzel bir kitap.Yaklaşık 130 yıl önce Marx işçi haklarına dikkat çekmek için anket yapmıştır. Anketin hala güncelliğini koruması da ayrı bir konu.Yazarımız bu anketi ve yayınlamaları üzerine araştırmalar yapmış.
1