1000Kitap Logosu
Ozanser Uğurlu

Ozanser Uğurlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.7
18 Kişi
57
Okunma
7
Beğeni
1.197
Gösterim
Unvan
Türk Psikolog ve Yazar
Doğum
Turhal, 1975
Yaşamı
OZANSER UĞURLU, 1975 yılında Turhal’da doğdu. ODTÜ Psikoloji bölümünü bitirdi. İlk çalışmaları bilimsel dergilerde yayınlandıktan sonra çeşitli popüler dergiler ve günlük gazeteler için psikolojiyle ilgili konularda yazılar hazırlamaya ve danışmanlık yapmaya başladı. HÜLYA Magazin dergisindeki köşesinde psikolog olarak yazılar yazmakta ve şirketler için “kadın-erkek ilişkileri”, “kadının toplumdaki yeri ve toplumsal rolleri”, “kadınların hayatın içinde karşılaştıkları psikolojik sorunlar” ve “kadınların çalışma hayatında karşılaştıkları problemler” gibi konularda seminerler vermektedir.
151 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Herkesin anlayabileceği basit bir dil ile yazılmış akıcı bir kitaptı. Kitapta ufak da olsa bir feminizm kokusu aldım. Erkekliğin hep kötü yanı anlatılmış ve kadınlar daha çok yüceltilmiş. Lakin Yamacist Felsefeye inandığım için her düşüncenin iyi yönünü alma kuralına göre bu kitapta da bir çok güzel şeyler öğrendim. Örnek verecek olursam; evlendiğimde ev işlerini eşimin üzerine yıkmayacağım ona her konuda yardımcı olacağım. Yamaç Erdoğan Kadınlar
Kadınlar
8.7/10
· 11 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
151 syf.
·
7 günde
·
Puan vermedi
Yine okumaktan pek de mutlu olamadığım bir kitap. Bu kitapta da erkeklere o kadar çok yüklenilmiş ve her şeyin suçlusu erkek gibi gösterilmiş. Evet günümüzde kadınlara yeteri kadar değer verilmiyor ama günümüzdeki durumun kitaptaki kadar vahim olmadığını düşünüyorum. Anlatım yönünden baktığımda da; kitap yinelenmiş düşüncelerden oluşuyordu. Anlatımı akıcı, ufkumu açacak bir kitap değildi ne yazık ki! O yüzden tavsiye etmiyorum.
Kadınlar
8.7/10
· 11 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
16