Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Ozanser Uğurlu

Ozanser UğurluAşkın Psikolojisi yazarı
Yazar
7.6/10
19 Kişi
84
Okunma
9
Beğeni
2.427
Görüntülenme

Hakkında

OZANSER UĞURLU, 1975 yılında Turhal’da doğdu. ODTÜ Psikoloji bölümünü bitirdi. İlk çalışmaları bilimsel dergilerde yayınlandıktan sonra çeşitli popüler dergiler ve günlük gazeteler için psikolojiyle ilgili konularda yazılar hazırlamaya ve danışmanlık yapmaya başladı. HÜLYA Magazin dergisindeki köşesinde psikolog olarak yazılar yazmakta ve şirketler için “kadın-erkek ilişkileri”, “kadının toplumdaki yeri ve toplumsal rolleri”, “kadınların hayatın içinde karşılaştıkları psikolojik sorunlar” ve “kadınların çalışma hayatında karşılaştıkları problemler” gibi konularda seminerler vermektedir.
Unvan:
Türk Psikolog ve Yazar
Doğum:
Turhal, 1975

Okurlar

9 okur beğendi.
84 okur okudu.
5 okur okuyor.
63 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Hayat beni neden yoruyorsun "
Oysa hayat bizi yormuyor, biz hayatı kendi kindimize yarattığımız dertlerle çevreleyince kendi kindimize yoruyoruz bilmeden.
Sayfa 227Kitabı okudu
Reklam
Cinsellik
Nasıl bir vücudunuz olursa olsun, önemli olan beyninizle sevişmenizdir. Sexte vücut sadece bir araçtır ; duygular olmadan yapılan bir sex, sadece spor yerine geçer !
Sayfa 67 - Remzi KitabeviKitabı okudu
Bir erkek sadece iyi bir kadın bulamadığında çok fazla kadına ihtiyaç duyuyordu.
Çünkü insan bir yerlerde onu mutlu edeceğini inandığı birinin olduğuna inanırsa o zaman elindekini daha iyi bir şeye dönüştürmek için çaba harcamayacak dolayısıyla elindekinin değerini de bilemediğinden mutlu olayım derken mutsuzluktan mutsuzluğa koştuğu bir hayata mahkum olacaktır.
Çiçeklerin de Kaderi Vardır
“İlgi görmeyen her şey ölür. Duygular, ilişkiler hatta çiçekler bile.”
Sigmund Freud
Sigmund Freud
,
Aşkın Psikolojisi
Aşkın Psikolojisi
.... Duygular tükenir, ilişkiler yaşlanır çiçekler ise bir başka mevsime ait olmadığını söyler; her ölüm gelip bulduğunda... S. Freud ve kalemine ithafen...
Mutluluk, potansiyelimize ulaşmak için verdiğimiz uğraştan alınan keyiftir.
Ozanser Uğurlu
Ozanser Uğurlu
Reklam
"İlgi görmeyen her şey ölür. Duygular, ilişkiler hatta çiçekler bile."
Sigmund Freud
Sigmund Freud
Aşkın Psikolojisi
Aşkın Psikolojisi

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
151 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Herkesin anlayabileceği basit bir dil ile yazılmış akıcı bir kitaptı. Kitapta ufak da olsa bir feminizm kokusu aldım. Erkekliğin hep kötü yanı anlatılmış ve kadınlar daha çok yüceltilmiş. Lakin Yamacist Felsefeye inandığım için her düşüncenin iyi yönünü alma kuralına göre bu kitapta da bir çok güzel şeyler öğrendim. Örnek verecek olursam; evlendiğimde ev işlerini eşimin üzerine yıkmayacağım ona her konuda yardımcı olacağım.
Yamaç Erdoğan
Yamaç Erdoğan
Kadınlar
Kadınlar
Kadınlar
KadınlarOzanser Uğurlu · Remzi Kitabevi · 200212 okunma
151 syf.
·
Puan vermedi
·
7 günde okudu
Yine okumaktan pek de mutlu olamadığım bir kitap. Bu kitapta da erkeklere o kadar çok yüklenilmiş ve her şeyin suçlusu erkek gibi gösterilmiş. Evet günümüzde kadınlara yeteri kadar değer verilmiyor ama günümüzdeki durumun kitaptaki kadar vahim olmadığını düşünüyorum. Anlatım yönünden baktığımda da; kitap yinelenmiş düşüncelerden oluşuyordu. Anlatımı akıcı, ufkumu açacak bir kitap değildi ne yazık ki! O yüzden tavsiye etmiyorum.
Kadınlar
KadınlarOzanser Uğurlu · Remzi Kitabevi · 200212 okunma
7/10 puan verdi
·
Beğendi
İnsan, sadece kendi sesini dinler!"
Bu kitap kadınların aşk için yaşamalarının, güzellik için ölmelerinin, bütün hayatlarının mutlu geçmesi için gösterdikleri çabaların hikayesini anlatıyor... Günlük yaşamda erkek egemen dünya tarafından kadın üzerine kurulan baskıları, engellemeleri, zorlukları ve kadınları hayatın içinden silmek için toplum tarafından yapılan her şeyi, yaşanmış öykülerden yola çıkarak sayfalarına taşıyor. Çoğu zaman kadınların kişisel özelliklerinden dolayı ortaya çıktığı düşünülen psikolojik sorunların asıl sebebinin erkek egemen toplum olduğunu anlatıyor; kadınların kendi hayatlarına müdahale edebilmelerine yardımcı olmak için, erkeklerin hayatı algılayışları hakkında bilgiler sunuyor. Psikolog Ozanser Uğurlu, kadınların, daha mutlu bir hayat için başkasına değil kendilerine inanması gerektiğini söylüyor ve ekliyor: "İçinizdeki gerçeği bu kitaptan duyacaksınız; ama unutmayın: İnsan, sadece kendi sesini dinler!"
Kadınlar
KadınlarOzanser Uğurlu · Remzi Kitabevi · 200212 okunma