1000Kitap Logosu
Özge Uzun
Özge Uzun
Özge Uzun

Özge Uzun

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
28 Kişi
92
Okunma
5
Beğeni
1.162
Gösterim
Unvan
Spiker, Radyocu, Yazar
Doğum
Ankara, 22 Ocak 1979
Yaşamı
22 Ocak 1979’da Ankara’da doğan ve eğitimini burada sürdüren Özge Uzun, Mebusevleri’nde büyüdü ve pek çok çocuk gibi o da ailesinin hayallerinin ötesine geçmeyi düşündü; bir avukat, doktor ya da mühendis olmanın ötesini… Bu süre zarfında gizli saklı sesini kaydedip, bir şeyler yazıp çizdi ve 1993′te Radyo Vizyon’da Erhan Konuk ile tanışıp yayıncılık hayatına atıldı. Gizli yaptığı şeylere TRT spikerlerinden ders alarak devam etti, devamını getirmek içinse İstanbul’a göç etti… Burada Alem FM’de önce sabah ve ardından gece kuşağına geçti, Ülkem Gürbüz ile efsane program “Kent Işıkları”nı hazırlayıp sunmaya başladı ve bu program onun hem kişisel hem de radyo kariyerinde olgunluk dönemini inşa etti. Hayatında burçlara da önem veren tipik bir kadın olan Uzun, yine tipik bir Kova kadını olarak sürekli yeni şeyler öğrenmek ve denemek heveslisi olmasından olsa gerek, 2001′de NTV’de seslendirme yapmaya başladı. Oğuz Haksever ondaki hevesi fark etmiş olacak ki, onu TV Haberciliği konusunda eğitime teşvik etti ve 2002 yılında kendini bir anda kameranın önünde buldu. 6 yıl boyunca canlı yayınlar, bültenler, son dakika gelişmeleri derken işin profesyonelleri tarafından kabul gördü. 2007′de Fox Televizyonu’ndan gelen teklifle burada çalışmaya başladı. Ana haber için çalışma hazırlıkları sırasında hamile olduğunu öğrendi. Hamilelik döneminin 9 ayı boyunca ekranlarda “Gündem” programını sundu. Uzun, Fox TV’de akşam haberleri sundu, daha sonrasında ise Habertürk’te program yaptı. CnnTürk sabah kuşağını 4 sezon sundu... En son Kanaltürk ve tv8'de program yaptı... 20 Aralık Cumartesi gününden itibaren de TRT Haber’de Haber Tadında programını sunmaya başlayacak. Şu an “Başkent İletişim Akademisi”nde spikerlik-sunuculuk dersleri de veren Özge Uzun, 2 çocuk annesi...
Begüm Özlem Yaman
Sizin Hiç Maviniz Var mı?'ı inceledi.
168 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Down, serebral palsi, otizm... Söylemesi kolay, yaşaması zor. O sadece bir melek. Hasta olduğu için ondan utanma. Evladının durumundan dolayı kendini eksik hissetme. Bu hayatta iyi insanlar da var. Onların sana yardım etmesine izin ver. Çocuğun için mutluluğun tanımını yeniden yap. Gül, eğlen, iyi giyin. Yaşama sevincini her zaman koru. Çocuğunu olduğu gibi kabul et, onu kıyaslama. Çocuğunun diğer çocuklarla kaynaşmasına izin ver. Evlatlar insanın kendi imtihanıdır. Sen güçlü olduğun için evladın seni seçti. Erkekler her zaman kadınlar kadar güçlü değildir. Eşin senden ve çocuğundan uzaklaşabilir, durumu kabul etmeyebilir. Bu durumda eşinle savaş fakat evladınla savaşma.
Sizin Hiç Maviniz Var mı?
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Yaşar Yoldaş
Kalbimin Ses Telleri'ni inceledi.
152 syf.
·
1 günde
Günümüz modern yaşamını benimseyen kadının hayatındaki gelgitleri, duygusal iniş çıkışları, sürekli bunun nedenini arayan fakat bulamayan hallerini anlatıyor. Yazarın insanlık için getirdiği çözüm önerisinin de insanlığı bunalımlara ve çıkmazlara sürükleyeceğinin farkına henüz varamadığı anlaşılıyor. Özetle: kitabın dili akıcı, yazarın tecrübelerinden alınacak dersler var, önerdiği çözüm başka açmazlara sürükler nitelikte, insan içine doğduğu hayatı sorgulaması gerektiği anlaşılmakta.
Kalbimin Ses Telleri
7.6/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Çiğdem Aksoy Kahraman
Sizin Hiç Maviniz Var mı?'ı inceledi.
168 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitabı en çok kadınlar okusun istiyorum demiş Özge Uzun.. Gerçekten de kadınların okuması gerekiyor aynı zaman da erkeklerinde.. Hayatımda bir çok örnek var; Sağlıklı bir kız çocuğu, sırf koltukların tepesinde zıplayıp azıcık da olsa yaramazlık yaptı diye "keşke senin kolun bacağın olmasaydı" diyen anneler biliyorum, tanıyorum... Yazar yürümenin, hareket etmenin bile hayırlısı diyor. Şükretmeyi bilin. Her gününüze şükredin eliniz kolunuz bacağınız sağlıklı olduğu için şükredin çünkü çok şanslısınız! Özge Uzun'un gerçek hikayesini, oğlu Dağhan'la çıktığı zorlu mücadeleyi gözünüzde yaşlarla okuyacaksınız. Bir çift mavi göz… Bir çift beyaz kanat… Pembe hayaller… Ve her şeye rağmen umut… Sizin Hiç Maviniz Var mı?
Sizin Hiç Maviniz Var mı?
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
18
SelinGuzel
Sizin Hiç Maviniz Var mı?'ı inceledi.
168 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Özel bir çocuğa sahip bir annenin biraz isyankar, çokça vefakar, biraz öfkeli, çokça sevgi dolu anıları, gün be gün yaşadıkları... elbette ki bu durumu kullanmakla suçlanması, desteklenmesi, etrafa bilgi saçmak için çırpınışları... anne olmamama rağmen yüreğime dokundu, tavsiye ediyorum, özellikle umutsuzlukla baş etmeye çalışanlara.
Sizin Hiç Maviniz Var mı?
OKUYACAKLARIMA EKLE
5