Pamela Clare

Pamela Clare

Yazar
8.2/10
39 Kişi
·
122
Okunma
·
4
Beğeni
·
1.383
Gösterim
Adı:
Pamela Clare
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Sipringfield, İ L, ABD
"Darağacında asılana dek, masum olduklarını iddia eden birçok suçluyla karşılaştım, Bayan Blakewell," diye mırıldandı adam.
"O zaman belki de masum insanların asılmasını seyretmişsinizdir, Sayın Yargıç."
“Bu savaşta bir sürü masum insanın kanı döküldü- (...)Kor­karım bir gün Tanrı’ya bu katliamın hesabını vermek zorunda kalacağız-..."
"Ayrıca traş olmak ve uygun giysiler ile donatılmak istiyorum. Bu yerin adetleri arasında, genç kızların çıplak erkekleri izlemesi gibi bir şey varsa durum değişir tabii."
Cassie ellerini istemsiz bir şekilde, sinirden ve utançtan kızaran yanaklarına doğru götürdü.
"Size elbette kıyafet getirilecek, Bay Braden. Bizler medeni insanlarız. Orada uygunsuz bir biçimde durmak, sizin kendi tercihiniz. Buna rağmen, bu halinizi hemen hemen hiç farketmedim denebilir."
"Demek öyle." Yüzündeki küstah gülümseme, Cassie'nin aklından geçenleri bildiğini gösteriyordu.
"Bütün hayatım bu çiftlikte geçti, Bay Braden. Birçok hasta adamın ve hayvanın bakımıyla ilgilendim. Erkekler öyle çok da farklı değil atlardan, boğalardan, yaban domuzlarından ve... ve horozlardan!"
"Horoz mu? O halde sanırım yeterince yakından bakmamışsınız."
"Erkeklerin gösteriş meraklısı olmalarına ve kurumlanmalarına atıfta bulunuyordum sadece, Bay Braden."
496 syf.
·2 günde·10/10
Çiftlik içerisinde geçen kitaplara özel bir düşkünlüğüm var. Bu kitapta Amerika kolonilerine yerleşmiş, kendi kendilerini ancak geçindirebilecek güce sahip bir aileyi anlatıyor. Zamanın şartları ve yaşam biçimi çok iyi verilmiş. Genel anlamda beğendiğim bir kitap oldu. Hatta yazarın diğer kitaplarını merak etmeye değecek kadar...
Kitap çok olaydı. Kitabın son sayfasına kadar olaylar durmuyor. Sakin çiftlik hayatı aniden öyle bir olayla bölünüyor ki hiç sıkılmak aklınıza dahi gelmiyor. Yalnız sonlara doğru olayların azalmasını beklemiştim. Bazı kitaplarda kitabın sonuna kadar olayların gitmesi o kitaba güzellik katıyor evet ama bu kitap için sanki biraz aşırı kaçmış. Hak yerini daha erken bulsa ve yazar biraz daha bu yönde kitabın sonuna gelse daha tatmin edici olacaktı.

Bundan sonraki yorumum tamamen kitabın içerisindeki olaylarla ilgilidir ve şahsi görüşümdür.

Yazar ilk baştan beri kölelik ve esirlik için satır altlarında gerekli eleştiriyi yer yer verdi. Bunu sevdim. Ayrıca kadın erkek ilişkilerini de...

Değinmek istediğim kitabın içerisindeki bazı cümleler var;

"Zamanla emirlerime itaat etmesini öğreneceksin. Aksi takdirde acı çekenler olacak..."

"Yanılıyorsun Catherine. Tecavüz olmayacak. Bir hafta sonra karım olacaksın ve bu konuda söz hakkın bulunmayacak. İstediğim sana sahip olacağım ve yasalar bu davranışım karşısında gülümsemekle yetinecek."

"Baban sana konumunu öğretmedi... Mantıklı davranmamakta ısrarlı olman, seni yönetecek güçlü bir ele ihtiyaç duyduğunu gösteriyor.
Kadınların çoğu gibi sen de sağduyulu olamazsan, senin için neyin iyi neyin kötü olduğunu bilen kimseler, senin adına karar vermek zorunda kalacaklardır."

Bu ifadeler belki kitabın geçtiği dönem için oldukça anlaşılabilir ifadeler olabilir ki ben yine de anlamıyorum ama günümüzde de çoğu insanın bilinç altında bu cümlelerin olduğuna şahit oldum. Gerek erkek gerek kadın olsun üzerinden 200 yıl geçmesine rağmen halen daha bu düşüncelere sahip olabiliyor.
Beni bu konu çok düşündürüyor ve sinirlendiriyor. İnsan olarak herkesin eşit şartlara sahip olduğunun ayrımına varamamamız beni endişelendiriyor. Kadın erkek olarak fiziksel eşitlik olamayacağının tabi ki farkındayım ama insan olarak herkesin eşit olduğunu anlamamız lazım artık.

Ve kitapta beni düşündüren başka bir cümle de; "Başkalarının acısından bu kadar zevk almak..." oldu. Neden öyleyiz ki? Keşke olmasak...
496 syf.
·6 günde·9/10
Bazı yazarların ilk kitabı yayınlandıktan sonra çıkardığı kitaplar ya eh'lik oluyor ya da kendini geliştirerek çok iyi romanlara imza atıyorlar.Biz yazarı MacKinnon's Rangers serisiyle tanıdık ve sevdik. Bu kitap yazarın ilk kitabı olmasına rağmen çok başarılı buldum ben.

Yazarın en sevdiğim yönü tarihi aşk romanı yazacağım derken kitabı sırf aşka boğmaması diyebilirim. O dönemin sorunlarını ve yaşananları çok güzel bir şekilde, gerçekçiliğini yitirmeden anlatmasını çok takdir ediyorum.

Alec-Cassie arasında geçenler -ister romantizmi,ister atışmaları olsun- gayet güzel anlatılmıştı. Okuduğum diğer kitaplarına oranla erotizmi biraz daha azdı.

Cassie'nin küçük kardeşi Jamie çok tatlıydı.

Çeviri hatası yok gibi bir şeydi. Yalnız şöyle bir durum var eğer ilk kez tarihi aşk romanı okuyacaksınız bu yazardan başlamayın bence. Çünkü ben ne zaman bu kadının bir kitabını okusam benim okuma hızım bir anda yavaşlıyor. Aslında yazarın kalemi ağır değil, anlatımı da muhteşem ama bazı yerleri detaylı yazdığı için okurken sıkılabilirsiniz. Bu kitapta olmasa da olurmuş dediğim parçalar vardı ama bunu yazarın ilk kitabı olmasından dolayı ve diğer kitaplarını da okumuş olduğumdan bu ufak pürüzü göz ardı ediyorum.

Kitapta oldukça kısa olan bir ikinci aşk anlatılmıştı ve bence yazar kısa anlatımı tercih ederek en doğru şeyi yapmış. Ben aşk romanlarında 2. çiftlerin sıklıkla anlatılması sonucu kitabın gereksiz -hatta fazla gereksiz- yere uzatılmasını hiç sevmiyorum. Yalnız yazarın yerinde olsam Elly-Zach aşkı yerine Nettie-Luke aşkını anlatmayı tercih ederdim. Kitapta en nefret ettiğim karakter Elly idi çünkü, Geoffrey bile onun yanında gözüme sempatik göründü.

Ama kitap güzel miydi,hem de nasıl...İkinci kitap bizim yumurcak Jamie üzerine kurulu. Umarım bir gün o küçük yumurcağın yetişkin bir adam olarak yaşadıklarını okuyabiliriz.
496 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Tatlı Ceza
Pamela Clare
Ne tatlı bir kitaptı böyle uzun ama sevimli geldi
Özelikle kızımız Cassie
Kölelikten ve onun getirdiği her şeyden nefret eden biri
Onu gördüğü an yardım etmek ister ve satın alır.
Alec'in ise gözlerini açtığı an kendini başka bir yerde bulması ve başka bir kimlikle çağrılması ile dünyası değişir. O bir mahkumun ismini almış ve bir kadın tarafından satın alınmıştır. Hikaye böylelikle başlar.
İkisinin buluşması ve aralarında geçenler çok naifti. Cassie çok çok iyi bir karekterdi. Kardeşi babası yanında ki kalan tüm insanlar mükemmeldi. Sıkılmadan 500 sayfa su gibi akıyor tek bir şeyde uzantı hissettim oda onun kim olduğunun ortaya çıkmasında. Diğer yönden sevdiğim tür olduğu için oldukça beğenerek okudum o yüzden tavsiye ederim
392 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Teslimiyet
Pamela Clare


Iain MacKinnon İngiliz kraliyetine hizmet etmek zorunda bırakıldı ama vicdanı onu Abenakilerin elinde kaçınılmaz bir ölümle karşı karşıya kalmış güzel bir kadını kurtarmak için harekete geçirdi. Emirlere karşı çıktı; kardeşlerini, adamlarını ve görevini tehlikeye attı... Bir kadın için. Ama Annie'nin tatlı vücudunu kollarıyla sararken hiç pişmanlık duyamıyordu. Kadının ondan bir şey sakladığını hissetse de kalbine engel olabilmek için çok geçti. Aşkta ve savaşta öyle anlar olur ki yapılabilecek tek şey... Teslimiyet'tir.
Konuyu kopya ettim çünkü çok güzel özetti
Benim hislerime gelince yazarın kalemini beğendim. Aslında bu tür kitaplara bayılıyorum okurken hiç Sıkılmadan sürekli okumak öyle eğlenceli ki Ian da okumak öyleydi. Romantik bir savaşçı. Kızı gördüğü an ki tuttumu herseyi riske atması ve onu o zorlu anlarda koruması ısıtması ve diğer yaptığı mükemmel detaylar okurken sıcacık hissettirdi
Ve Annie ailesini kaybedişi suçlanması ve tercihleri onu Ian a getirdi. Karektere bayıldım seçimlerini çok beğendim ve hikayeyi sevdim kesinlikle serinin ilk kitabı etkileyiciydi sanırım devam kitaplarında kardeşleri anlatacak çok heyecanlıyım
Iain MacKinnon İngiliz kraliyetine hizmet etmek zorunda bırakıldı ama vicdanı onu Abenakilerin elinde kaçınılmaz bir ölümle karşı karşıya kalmış güzel bir kadını kurtarmak için harekete geçirdi. Emirlere karşı çıktı; kardeşlerini, adamlarını ve görevini tehlikeye attı... Bir kadın için. Ama Annie'nin tatlı vücudunu kollarıyla sararken hiç pişmanlık duyamıyordu. Kadının ondan bir şey sakladığını hissetse de kalbine engel olabilmek için çok geçti. Aşkta ve savaşta öyle anlar olur ki yapılabilecek tek şey... Teslimiyet'tir.
496 syf.
·Beğendi·8/10
Babasının hastalığını komşularından gizleyerek ,sahip oldukları çiftliği elinde tutmaya çalışan ,güzel ,güçlü etkileyici bayan Cassie...
Dövülen ama öldürülmeyen,bunun yerine bir hırsızın kimliği ile Amerikan kolonilerine köle olarak satılan İngiliz asilzadesi Alec...

Günlerce hasta yattıktan sonra kendini hiç bilmediği bir ülkede,tanımadığı insanlar arasında ve kendine ait olmayan bir isimle bulan Alec , sandıkları kişi olmadığı konusunda çiftliğin güzel hanımını ikna etmeye çalışır.ne var ki tüm hukuki belgeler olaylar onun aleyhinedir.

Güzel Cassie,babasının hastalığı çevre çiftliklerden öğrenilirse çiftliği kaybedeceklerini biliyordu ve babasının uzun bir avrupa yolculuğuna çıktığını söyleyerek komşu çiftliklerin sahiplerini oyalarken,bir taraftan da yeni satın aldığı kölenin asiliklerini anlamaya çalışıyordu...bu adam ,5 sterline satın aldığı bu adam neden sürekli o kişi olmadığını söylüyordu ki ?
İsyan ederek çözüme ulaşamayacağını anlayan Alec ( ya da Colin) bir süre sonra taktik değiştirir ve isyan etmek yerine sahip olduğu bilgi ve becerileri kullanarak çiftlik sahibinin güvenini kazanmaya çalışır.tabii bu çabalar hem güveni hem de güzel Cassie 'nin kalbini kazandırır.

Alec ( ya da Colin) ve Cassie bir süre sonra çiftliğin sorunlarına birlikte çözüm ararken,birlikte hareket ederken bulurlar kendilerini...

Aşk,mesafe tanır mı? insan sevdiği için her şeyden -ailesi,ülkesi dahil- vazgeçebilir mi?

Tarihi aşk sevenlerin okuyup beğeneceği bir kitap,sayfalar çabucak bitiyor...
392 syf.
·Puan vermedi
Çok güzeldi. Karakterler, dönem, olaylar, savaşın anlatılması, hikayenin derinliği,yan karakterler... Hepsi güzeldi. Sömürge zamanı amerikasında geçiyor ve baş kahramanımız Ian İngiliz ordusunda mecburi binbaşılık yapıyor. Kendisi muhteşem bir iskoç. Geçtiği dönem ve koşullar itibariyle diğer historicallardan epey bir farklıydı. Hiç bu dönemde geçen bir kitap okumamıştım. Yazarın dili de çok akıcı, hikaye su gibi ilerliyor. Gereksiz tripler, saç baş yolduracak gururlu tavırlar, öküzümsü erkek tavırları yok. Ian tam bir centilmendi. Annie'yi korudu, kolladı, çok sevdi, çok da nazikti. Annie'de çok akıllı, kendine bilen, tatlı bir kızdı. Böyle şımarık olmayan karakterleri seviyorum.
Tek sorun ben bunu pdf indirip okudum ve arada tam 17 sayfa atlanmıştı. O süreçte olanları bir konuşma esnasında öğrendim ama yine de üzüldüm. Bazı kitaplarda pek fark etmiyor ama bu kitap sayfa atlanabilenecek boşlukta değil. Dolu dolu yazılmış.
Son olarak bu Mackinnons Rangers serisinin ilk kitabı. Sırada diğer iki kardeşin kitapları var. Sabırsızlıkla bekliyorum.
528 syf.
·3 günde·10/10
Tarihi kurgulara bayılanlar; buyrun sizleri buraya alalım. Çünkü bu kitap çok güzel. Tabi bir seri olduğunu geç öğrendiğim için diğer kardeşlerin öyküsünü okuyamadım ama elime fırsat geçtiğinde okumak için sabırsızlanıyorum. Çok güzeldi ya. Böyle İskoç erkeklerinin anlatıldığı kitaplar çok hoşuma gidiyor ama dediğim gibi kağıt üzerinde-ırkçılık yapmıyorum bu arada.


MacKinnon kardeşler damarlarında akan İskoç kanının şanına yaraşacak şekilde güçlü ve cesurlar. Aslan parçası olarak hitap ettikleri en küçük kardeşleri Connor MacKinnon kardeşleriyle beraber kendisini istemediği şekilde elinde tutan Lord William Wentworth'den o kadar çok nefret etmektedir ki savaş bittiği zaman Lordu elleriyle öldürme yemini etmiştir.

Londra'da yaşadığı bir trajedi yüzünden dayısının yanına gelmek isteyen Sarah ise tam bir müzik hayranıdır ve yaşadığı şeylerin yükünü kaldıramayacak hale geldiğinde çareyi dayısının yanında bulur. Ancak hiç beklemediği bir şey olur ve kendisini bir anda Kızılderili kabilesi olan Şavnilerin esiri olarak bulur.

Connor Sarah'nın da dayısı gibi kibirli ve aşağılık olacağını düşünür ama karşısındaki kadın onu baya şaşırtacağa benziyordur.
496 syf.
·Puan vermedi
Gururlu, mağrur güzel kızımız yakışıklı, hovarda erkeğimiz büyük bir dalavere sonucu bir çiftlikte buluşmuşlar. Birbirlerini beğenip çiftleşmek istemişler ama çokkk asil oldukları için kendilerine bir sürü eften püften mazeret bulup işi uzatmışlar. Tabi sonunda doğa kanunları devreye girip dürtüler engellenemez hale gelmiş. Seks ikisine de çok iyi gelip onları daha tatlı insanlar haline getirmiş. Kötü adamlar araya girmek istese de tüm engelleri aşıp sonunda kavuşmuşlar. Hatta adam o kadar muhteşemmiş ki zengin bir lord olduğu evinden kız için vazgeçmiş. - gel de inan-
Bol aksiyonlu bir kitaptı. Bu açıdan sevdim ama karakterlerin sürekli aşırı mantıklı, gururlu davranmasından sıkıldım. daha havai ve çılgın karakterleri seviyorum. Bir de kızın sürekli mağdur edebiyatı da bayılttı beni.
Böyle çok gururlu, çalışkan,iyilik meleği, fedakarlıkta zirve karakterlere sinir oluyorum. Sonuç itibariyle yazarın tarzını sevdim ancak bu kitabı sevmedim.
528 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çokkk güzeldi... Çokkk... Doyamadım...su gibi geçti. Bitti. Seri bittiği için üzgünüm. Yazar bu kitapta herşeyi toparlamış. Soru işareti bırakmamış. Çok güzel betimlemeler, aşk dolu cümleler, bol bol hareket, savaşlar, düşmanlar, dostlar, espriler, kardeşlik, mutluluk, acı, heyecan, arzu...her şey vardı işte.
Connor kardeşlerin içinde en iyi savaşçı. Sarah harika bir müzisyen. Sevgili yazar da ikisine tat veren bir hikaye yazmış. Bu kadın çok başarılı yazıyor. Neden bu kadar az kitabı çevrilmiş. Baktım başka serileri de var. Keşke onlar da yayınlansa.
Türü sevenler bu kitaba hatta bu seriye mutlaka şans verin bence. Dönem ve konu olarak da farklı. Aşkı da sağlam şekilde hissettiriyor. Etkilenmemek zor.
384 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Günahkar
Pamela Clare
Hmm hmmm
Sevdim bu tür kitapları seviyorum
Ve Morganı okumak keyifliydi.
İlk yüz sayfa biraz durağan gitsede kitap çok iyiydi.
Morgan abisinin yerine komutayı ele almıştı. Ama esir düşmüş ve bir meleğin kollarında iyileştirilmesine izin verilmiştir. Olaylar böyle başlıyor aşkı samimiyeti ve iyiliği okuyoruz bu kitapta. Amelia nin tertemiz kalbini
Beğendim gerçekten içten yazılan güzel bir kitaptı.
Güzel kitapların hemen bitmesini istemiyorum ama su gibi akıp gidiyor

Yazarın biyografisi

Adı:
Pamela Clare
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Sipringfield, İ L, ABD

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 122 okur okudu.
  • 36 okur okuyacak.