Peter Prange

Peter Prange

Yazar
8.0/10
9 Kişi
·
33
Okunma
·
0
Beğeni
·
653
Gösterim
Adı:
Peter Prange
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Altena, 22 Eylül 1955
Bu manzara yalnızlığını arttırmaktan başka bir işe yaramıyordu. Neden şu anda yanında yoktu, neden kuşkularını bir öpücükle gidermiyordu? Aşk dolu sözcükleri söyleyen o değil miydi? Kulağına akıl kışkırtıcı itiraflar fısıldayan? Kendini onun istekli kollarının arasında korunmuş hissetmemiş miydi? Ah evet, özlemeyi, erimeyi, dipsiz uçurumlara savrulmayı biliyordu- bütün bunları yaşamış ve hissetmişti ve şu anda hala yaşıyor ve hissediyordu. Bu aşkın efendisi neredeydi şimdi? Gözleri, dudakları, gülümsemesi?
"Peçeye neden takıldın ki? Ezilmişliğin işaretinden başka bir şey değil ve biz de bunu yok ettik. Erkek ile kadının arasında fark yoktur. Neden bir kısım insan örtünüp saklanırken, diğer bir kısım insan yüzü açık gezsin, bunun bir anlamı var mı?"
440 syf.
·Puan vermedi
Osmanlı'nın son dönemini Abdülhamid'i ve iki kızın yollarının birleşimini bir de yabancı kalemden okuyun. Bazen sıkılsanız da bitirebileceğiniz bir kitap.
440 syf.
Osmanlı'nın son dönemini tarafsız bir gözle aktaran kitabı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Hem şaşalı günlerin sonlarına tanıklık ederken, aynı zamanda bir cariyerinin hikayesini okuyorsunuz. Aklınızda bulunsun, kesinlikle okumaya değer bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Peter Prange
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Altena, 22 Eylül 1955

Yazar istatistikleri

  • 33 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.