Petra Hammesfahr

Petra Hammesfahr

Yazar
6.9/10
36 Kişi
·
97
Okunma
·
6
Beğeni
·
1314
Gösterim
Adı:
Petra Hammesfahr
Unvan:
Alman Çevirmen, Yazar
Doğum:
Almanya, 10 Mayıs 1951
Almanya'nın sevilen ve çok okunan yazarlarından. 17 yaşında ilk kitabını yayınladı. Çevirmenlik de yapan yazarın "Sesiz Bay Genardy" adlı romanı birçok dile çevrildi ve başarılı bir şekilde filme çekildi; "Cam Gibi Gökyüzü" adlı romanı ise Siegburg'da Rhein Edebiyat Ödülü'nü kazandı.
"Bazen çok fazla geliyordu her şey. O zaman, hemen uyumak, sonra da güzel bir rüya görüp, rüyalarımda yaşamaya devam etmek istiyordum."
227 syf.
·2 günde·10/10
Kathi markette gördüğü gencin hırsızlık yaptığına şahit oluyor. Onu takip ettiğinde terkedilmiş bir evde yaşadını anlıyor. Önce polise, polisin yönlendirmesiyle de sosyal hizmet görevlisine gördüklerini anlatıyor. Sosyal hizmetlinin ikna tatilleri sonucu Kathi bu genci geçici süre evine alıyor. Kitapta bu süreçte Kathi ve evine aldığı Jörg'ün yaşadıkları anlatılıyor. Toplumda dışlanmış, ekonomik durumu en kötü ailelerin ve onların çocuklarının düştüğü hazin durumlar anlatılmış oluyor. Insan okurken peki ben ne yapabilirim sorusunu sorduran, akıcı, sımsıcacık bir hikaye. Keşke herkes okusa...
400 syf.
·Beğendi·10/10
Çok bilinmeyen harika kitap.aylarca bu kitabi sipariş verip bekleyip bir çırpıda okuduğumu hatırlıyorum.bitirince uzun süre elime kitap alıp üstüne okuyamamiştim.değeri neden bilinipte kült olmadi bilemiyorum.insanin maruz kaldiği haksızlıklardaki sesini çıkaramamnn üstüne başina gelen o kötü olaylarda bile kendine suç bulmanin belkide günahkar benim naifliği.kimseye gücüm yetmezse kendime yeter anlayişi.tanrim ne çok acı var ne yetenekli yazarlar var.
360 syf.
·18 günde
Sonunda katili bulduk mutluyum ve ve ve tahminimde yanılmamış olmamın gururuyla kitaba noktayı koyuyorum ... ilk defa tahminim tuttu demek ki her şeyin bir ilki varmış . Hikayesi alıp götürüyor ve iki kişi arasında gidip gelırken bir sürpriz ortaya çıkıyor ...
295 syf.
İki kişinin gözünden anlatılan farklı bir roman olma çabası... Sonlara doğru gerçekten çok sıkıldım. Yarım bırakmış olmamak için bitirdim. Zamanınızı harcadığınıza değmez. Psikolojik gerilimin iyi olmayan örneklerinden. Bir anne nasıl bu kadar duyarsız olabilir? Annenin gel-gitleri beni yaşananlardan daha fazla gerdi. Zamanınızı çok daha iyi değerlendirebilirsiniz.
400 syf.
·Beğendi·8/10
Bir kadın ailesiyle piknik yaparken ortada hiç sebep yokken tanımadığı bir adamı öldürüyor.Sorgulamada çıkarılabilen tek ipucu kadının duyduğu bir müziğin etkisiyle kafasında bir şeylerin harekete geçtiğidir. Kadının annesi işlediği bir günahtan; kendisi ve ailesini tüm hayati zevklerden mahrum ederek ve sürekli dua ederek kurtulabileceğine inanmaktadır.kızını baskıyla her şeyden mahrum ederek hatta günahın sebebi olarak gösterip onu suçluluk psikolojisiyle yetiştirmiştir.
.Günahlarımızın bedeli kendimizi herşeyden mahrum ederek ödenebilir mi?
Komşusundan küçük bir şeker çalan küçük kız ilk günler vicdan azabıyla yanıp tutuşur.bu günah sebebiyle Allah onlara nasıl bir ceza verecektir?Ama hiç bir şey olmaz.gittikçe günahlarını büyütmeye başlar ve ceza falan hiç bir şey olduğu yoktur.Sadece üzerine yapışan yıllar geçsede atamayacağı suçluluk duygusuyla ömrünü geçirir.
Duyduğu bir müzikle açığa çıkan şey neydi?
Çocukluğumuzdan bu yana yaşamımızdaki hatırlamak istemediğimiz her şeyi bilinçaltımıza atıyoruz. Ve günlük meselelerle üzerini örterek onu sürekli uyumaya zorluyoruz.O parçalar zamanla birleşerek dev bir canavara dönüşüyor ama biz hala onu uyutmaya zorluyoruz.Zayıf bir anımızda kendini dışarı salan canavar "kendime inanamıyorum.bunu nasıl yaptım"dedirtiyor insana.O yapılan şeyin tek sorumlusu orada beslediğimiz canavar.
Büyüdüğün ailedeki her türlü davranış ve tutumun gelecekteki hayatını nasıl şekillendirdiğini apaçık anlatan psikolojik gerilim türünde yazılmış tam bir bilinçaltı romanı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Petra Hammesfahr
Unvan:
Alman Çevirmen, Yazar
Doğum:
Almanya, 10 Mayıs 1951
Almanya'nın sevilen ve çok okunan yazarlarından. 17 yaşında ilk kitabını yayınladı. Çevirmenlik de yapan yazarın "Sesiz Bay Genardy" adlı romanı birçok dile çevrildi ve başarılı bir şekilde filme çekildi; "Cam Gibi Gökyüzü" adlı romanı ise Siegburg'da Rhein Edebiyat Ödülü'nü kazandı.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 97 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.