Pierre Franckh

Pierre Franckh

Yazar
8.8/10
82 Kişi
·
233
Okunma
·
17
Beğeni
·
2.470
Gösterim
Adı:
Pierre Franckh
Unvan:
Alman Aktör, Yönetmen, Sunucu, Yazar
Doğum:
Heilbronn, Almanya, 1 Mayıs 1953
Pierre Franckh (1 Mayıs 1953'de Heilbronn, Almanya doğumlu) bir Alman televizyoncu, yönetmen ve yazar.
Karşı karşıya kaldığınız problemleri mevcut düşünce yapınızla çözemezsiniz, zira onlar mevcut düşünce yapınızın ürünleridir.
ALBERT EINSTEIN
*Kalbin elektrik akımı (EKG), beyinde oluşan elektrik akımından (EEG) altmış kez daha kuvvetlidir.
*Kalbin manyetik alanı ise beyninkinden beş bin kez daha kuvvetlidir.
En derin inancın ne olduğunu bulduğun anda,sana tüm kapıları açacak anahtarı eline aldın demektir.
Pierre Franckh
Sayfa 98 - Elips Kitap
304 syf.
·10/10
Rezonans kanununu merak edenler için başlangıç olabilir. Olumlu düşünme için bilimsel verilerle desteklenmiş bir kitap. Bu kitabı hep deniz kenarında okudum. İnanılmaz huzur verdi. Aslında hayat çok basit biz zorlaştırıyormuşuz.
304 syf.
Kitapta olumlu düşüncenin geleceğimizi etkilediğini bilimsel yapilan deneylerle anlatmış yazar. Olumlu düşüncenin evreni enerji yaydığını ve olumlunun gelişmesine sebep olduğunu detaylı olarak anlatıyor. Insani pozitif düşünceye odaklayan gzl bir kitap. Geçmişe takılma olumsuzlukları hayatından çıkar. Insan beyni olumsuza odaklı olduğu için ilk başlarda bunu yapmakta zorlanacaksiniz fakat sonrasında yaşadığınız güzellikler sızı şaşırtacak.
304 syf.
Kitabın yazarı için, düşünce gücünü sade ve net dille anlatmayı başarmış diyebilirim. Özelikle kişisel gelişim kitabı okumak isteyenler için başlangıç seviyesinde ve anlatımları basit bir dille desteklenmiş. Uygulaması faydalı ve bakış açınıza rehber olabilecek nitelikte bir kitap.
304 syf.
·9 günde
Rezonans alanımızı değiştirdiğimizde çevremizdeki herkes değişir...Neyi düşünür hayal edersek onu hayatımıza çekeriz...
İnançla her şeyi istediğimiz gibi yapabiliriz diyor kitap. ( ben istemeyi bilmiyorum zahir... önce onu öğrenmeli ya da inançta sıkıntı var :/ )
304 syf.
·6/10
Kitap evrendeki herşeyin titreşimler aracılığı ile birbiriyle iletişimi olduğunu ve bu titreşimler birbiri ile uyumlu ise bir şekilde bireylerin veya nesnelerin birbirini çekeceğini anlatıyor

Yazar başta çokca buna inanmayı mantığınız reddedebilir,okurken bunların bilimsel olarak kanıtlandığını bilerek okuyun gibi şeyler söylemiş, çünkü içinde gerçekten fantastik şeyler var peki neler bunlar

Beynimizin ve kalbimizin birbiri ile bu titreşimler aracılığı ve rezonans alanı (titreşimin etki ettiği alan) sayesinde iletişimde olduğu ve sanılanın aksine beynin rezonans alanı kalbinkinden çok daha küçük olduğu savunulmuş, evet kalbimizin rezonans alanı çok büyük fakat bu neye yarıyor ?

Bu istediğimiz herşeyi nasıl başaracağımızı açıklıyor eğer birşeye gerçekten hiç kuşkusuz, tüm benliğimizle inanırsak bu inanç kalp tarafından titreşimlerin diline çevriliyor ve bu titreşimler elektromanyetik dalgalar ile tüm evrene yayılıyor ve fiziksel dünya ile etki alışverişinde bulunuyor, yani buda sadece kalbimizin derinliklerinde gerçekleşeceğine inandığımız şey gerçekleşir demek oluyor. Kalpten inanmak ve kalbinin sesini dinlemek gibi bazı deyimlerde burdan geliyor

Evet inanmayı mantığımız reddediyor doğru fakat yazara gelen birçok başarı mesajı ve HearthMath ensitusu bunu az da olsa inanılabilir yapıyor kitap böyle şeyler sevenler için güzel okunası bir kitap ve içinde birçok düşünürün başarı ile ilgili alıntısı ve yazarın altı çizilecek cümleleri var 6/10
212 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Hem inceleme hem alıntı hem de hoş bir tesadüf :
Kitapta 3.Kural: Doğru İstemenin Turbosu: Teşekkür Etmek kısmını okuyordum.
"Amin" tercüme edildiğinde "Öyle olsun." demektir. Dilemenin ve dua etmenin enerjileri birbirine çok benzer. Her iki durumda da yüksek bir merciye hitap eder ve çözüm isteriz. Her ikisinde de amin veya teşekkür diyerek mühürler ve kapatırız. Teşekkür ederek dileğimizi teyit etmiş oluruz, isteğimiz mühürlenmiştir.
Tam bunları okurken, Şebnem Ferah'ın o çok sevdiğim "Artık kısa cümleler kuruyorum" şarkısı başladı. Şarkı nota nota akarken, şarkının son sözleri kulağımda çınladı.. "Hayatıma giren herkese ve her şeye Teşekkürler.. Büyüyorum sizinle.."
304 syf.
·Puan vermedi
Düşüncelerine dikkat et, onlar yapacaklarinin baslangicidir.ÇİN ATASÖZÜ Sayfa 110 Düşündüğün , hissettiğin yada inandiğin herseyi yaşamina çekersin sayfa 112
304 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Bir defa yetmez bir kaç defa okunmalı. Kitabı yere düşürüp nerede kaldığımı bulamayıp geriden okumaya başladığımda bunu daha iyi farkettim. Bir kaç cümle tanıdık geldi sadece, gerisi ilk defa okuyorum gibiydi ve daha güçlü etkiledi beni.
304 syf.
·9/10
Bir zamanlar "secret" kitabı çok popüler olmuştu, konuları aynı ama tamamen iki farklı kitap. Bu kitapta yazar sizin kavrama kapasiteniz ve başarma kapasiteniz olduğuna inanmış ve bilimsel deneylerden ,yaşanmış olaylardan örnekler vererek sizide inandırıyor. En güzel tarafı ise "secret" kitabında olduğu gibi enerjinizi azaltmak yerine kendinizi gelecek planları yaparken buluyorsunuz.
Dünyaya ve yaşama doğru ve pozitif bakmamı sağlayan kitapların başında geliyor. Enerji yasasını, istemeyi bilmeyi, bilinç-bilinçaltı, düşünce gücü ve konuşmanın yaşantımız üzerindeki etkisini anlamama yardımcı oldu ve kişisel gelişim kitaplarıyla tanışmam da bu kitapla başladı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Pierre Franckh
Unvan:
Alman Aktör, Yönetmen, Sunucu, Yazar
Doğum:
Heilbronn, Almanya, 1 Mayıs 1953
Pierre Franckh (1 Mayıs 1953'de Heilbronn, Almanya doğumlu) bir Alman televizyoncu, yönetmen ve yazar.

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 233 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 227 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.