Rachel Caine

Rachel Caine

Yazar
7.6/10
276 Kişi
·
1.202
Okunma
·
31
Beğeni
·
3946
Gösterim
Adı:
Rachel Caine
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 27 Nisan 1962
Yazarın gerçek ismi: Roxanne Longstreet Conrad. Bilimkurgu, korku, fantastik roman türlerinde eser veren Amerikalı yazar. Kitaplarında kullandığı bir diğer isim Julie Fortune'dur.
Clarie, insanlar ... kıvılcım gibidir. Güzel ve büyük bir şeyin kıvılcımlarıdır. Bazı kıvılcımlar ise diğerlerinden daha parlaktır.
“Gerçek hayatta, düşmanlarını gözetlediğin kadar, arkadaşlarını da gözetlesen iyi edersin. Dostların seni hiç beklemediğin bir anda sırtından vurabilir.”
438 syf.
·9 günde·10/10
Serinin en keyif aldığım kitabı olması ne ironik. Son iki kitaptaki çeviri faciasından sonra Merve Cam’ın çevirisinin ellerinden öperim. Rachel Caine çarpıcı bir seri yerine duygusal bağ kuracağınız bir hikaye yazmış. Hiç bitmesin istiyorum. Ama wow effect yaratmadı. Çok garip bir his, insanlara önerecek kadar harika değil ama yine de çok seviyorum. Huzurlu, sakin bir sevgi.
288 syf.
·8/10
Önceki kitap gibi dün başladım ve bugün bitti. Olaylar seyrini kaybetmeden tempo her kitapta artarak devam ediyor. Karakterlerin değişimlerini, yaşlarını nasıl yansıttığını daha net görmekle kalmıyor, onların büyümelerini izliyor /hissediyoruz. Kitabın en sevdiğim kısmı da bu sanırım. Sizi hemen kitabın içine alıyor ve siz de orda oluyor, onlarla beraber korkup onlarla beraber savaşıyorsunuz. Seriyi en kısa sürede bitireceğimden bir hayli eminim çünkü kitaplar bir en fazla iki gün de bitiyor.
454 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Hasan Özdemir’in çevirisini sevmedim. Kitabın yarısında “İngilizcesini verin bana” diye triplere girdim. Sonunda canım Claire istediğim şeyi yaptı. 13 kitaptır aynı olayların etrafında dolaşıyoruz. Karakterleri sevip, gelişimlerini izlemelik bir seri. Komikler. Benim için güvenli bir liman.
514 syf.
·Beğendi·10/10
" Mülkiyet Doktrini her ne kadar mantıklı olsa da bizi şu anki huzursuzluğa sürüklediğini söyleyebiliriz. ilk başlarda insanlar, duygusal olarak kitapları gizlice evlerinde tutuyorlardı:
Belki atalarından hatıra olduğundan ya da en çok sevilen ve beğenilen serilerden biri olduğu
içindi. Fakat sonrasında işin içine kazanç amacı girdi.ilk zamanlarda, bir kamyon dolusu
Kitap çalındı. Bugün bile yeni yeni keşfedilen
Orjinal belgeler gün ışığına çıkınca suçlular arasında bir yarış başlıyor ama sonunda kütüphane, eserleri sahipleniyor. Bir şey karaborsaya bir kez girdiyse, sonzuza dek ortadan yok olur: ya zarar gördüğü için, ya
Kaybolduğu ya da açgözlülükle bir yerde stoklandığı için. Böylece bütün insanlıktan çok değerli bir şey çalınmış olur.
324 syf.
·Beğendi·10/10
Lise yıllarımda okuduğum güzel, sürükleyici, akıcı bir vampir romanıydı, alacakaranlık serisini izlemeden önce ilk bu kitabı okumuştum şuan yeniden okumak için sabırsızlanıyorum, sanırım 15 veya 17 kitaplık bir seriden oluşuyor yanlış hatırlamıyorsam.

Baş karakter çok zeki bir kız ve girmiş olduğu sınavla 16 yaşında üniversiteye başlıyor ve olaylar üniversite için seçtiği kötü bir şehirde başlıyor ( anne ve babasının daha iyi üniversitelere gitmesi için yaptığı baskidan dolayı ve kendi kararını vermek istediği için bu şehiri seçiyor).

Yazarın okumuş olduğum ilk kitabıydı güzel bir dili vardı tabii günümüzde ki klasikleşmiş vampir romanlarına benzemekte...
314 syf.
·Beğendi·8/10
Morganville vampirleri serisinin üçüncü kitabı olan Geceyarısı Çıkmazı kaldığı yerden devam ediyor. İlk iki kitaba göre olaylar daha fazla ve artık Clary korkmuş küçük bir kızdan ziyade korkularının üstüne giden bir kız. Diğer iki kitapta en sinir bozucu bulduğum Clary'nin zekasının çok geri planda kalmış olmasıydı ama burda artık ön planda. Amelia karakterini daha çok ön planda görürken Oliver'da artık olayların içinde. Güç savaşının tam ortasına düşen kızımız artık konumu ve kitapta öğrendiği önemli sırlarla dengeleri değiştirecek bir konumda fakat henüz konumunun farkında değil. Kitabın dili çok akıcı. Bir başladınız mı elinizden zaten düşmüyor ve kitap Çerez kitaplardan. Dün başladım, bugün bitti. Akıcı ve kitabın sonu yine heyecanlı bitti. Bugün 4.ye başlayacağım bakalım nasıl bitecek.
400 syf.
·5 günde·7/10
Son üç kitapta çevirmeni değiştirdikleri için sövmek istiyorum ama ayıp işte. İki ana karakterden nefret ediyorum. Serinin sonuna doğru harika oldu bu.
438 syf.
·Puan vermedi
Serinin son kitabıydı, lisede içine düştüğüm bir maceraydı benim için ama 25 yaşında bile severek okuyacağınız vampir günlükleri tadında her karakterine hayran olacağınız bir seri. Vampir serilerini seviyorsanız fantastik dünyasıyla sizi okuduğunuza hiç pişman etmeyecek bir seri. Cam evden başlayarak her kitapta ayrı olaylar sizleri bekliyor. Myrnin hiç unutmayacağım bir karakter olarak kalacak.
332 syf.
·3 günde·8/10
Seri ilk kitabın bittiği yerden devam ediyor. Bu tutumuyla benden bir puan aldı çünkü birçok kitap ilk kitabın kaldığı yerden,zamandan ve mekandan devam etmez. Genellikle aradan belli bir zaman geçer.
Bunun dışında Tanrısal bakış açısı kullanılarak yazılmış kitap. Birinci ile dili aynı,akıcı ve tutarlı. Yazar hikayeyi nerede kesmesi gerektiğini biliyor. Birçok fantastik romanda mantık hataları karşımıza çıkar ama ben henüz rastlayamadım. Bakalım serinin kalanında hangi olaylar ile karşılaşacağız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rachel Caine
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 27 Nisan 1962
Yazarın gerçek ismi: Roxanne Longstreet Conrad. Bilimkurgu, korku, fantastik roman türlerinde eser veren Amerikalı yazar. Kitaplarında kullandığı bir diğer isim Julie Fortune'dur.

Yazar istatistikleri

  • 31 okur beğendi.
  • 1.202 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 503 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları