Rachel Gibson

Rachel Gibson

Yazar
7.1/10
691 Kişi
·
2.230
Okunma
·
75
Beğeni
·
8,7bin
Gösterim
Adı:
Rachel Gibson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Boise, İdaho, Amerika Birleşik Devletleri, 1961
Amerikalı, Çağdaş aşk romanları yazarı
Hiç kimse onlara vermek istemediğin bir şeyi senden alamazdı. Kimse sen onlara bıçak vermezsen içini parçalayamazdı. Bu onu sert bir adam değil, sadece hatalarından ders almış bir adam yapmıştı.
Rachel Gibson
Sayfa 103 - Nemesis Kitap
" Daha önce kimse bana aşağılık bir insan olduğumu söylememişti.. "

" Belki yüzüne söylememişlerdir.. "
Rachel Gibson
Sayfa 43 - İlyada Yayınları
333 syf.
·4 günde·8/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Dili sade ve akıcı. Konusuna gelince; Adel hamile olan ablasına ve onūç yaşındaki yeğenine bakmak ūzere çocukluğunun geçtiği kasabaya döner. Kasabada ilk aşkı ile karşılaşması ile hayatı altūst olur. Gūzel bir kitap.
304 syf.
·2 günde·9/10
Bu kitap diğerlerinden daha farklı idi. Daha çok polisiye ve romans tarzında idi.
Kitabın konusuna gelince; Lucy cinayet (polisiye) türünde kitapları olan bir yazardır. Kursal yazdığı romanlarında ki olaylar ve internetten tanıştığı bazı adamların onunla çıktıktan bir süre sonra öldürülmeleri Lucy'i polis tarafından şüpheliler arasına girmesine sebep olur. Ama Lucy'nin bundan haberi yok. Yine internette tanıştığı bir adamla çıkmaya başlar. Ama o kişi aslında bir polistir. Ama Lucy bunu bilmez.
Quinn yani dedektifimiz Lucy'nin katil olduğundan nerede emindir. Ama ondan çok etkilenmiştir. Uzak durmaya çalışır ama yapamaz. İkisi beraberken seri katil birini öldürür ve Lucy şüpheliler listesinden çıkar. Sonra işler karışır. Onun polis olduğunu öğrenen Lucy ondan nefret eder. Ama seri katil işleri daha da karıştırır. Daha fazla anlatmayacağım. Kesinlikle güzeldi. İyi okumalar...
304 syf.
·1 günde
Birbirlerine yalan söyleyerek başlayan bir buluşmada ilk görüşte aşk yaşanılabilir mi? Bu kitapta bu sorunun cevabını bulabilirsiniz. Ve hangi kafadan çatlak romanlardan etkilenip insan öldürmeye kalkar ki? Ve yazarı takıntılı bir şekilde sever?
288 syf.
·4 günde·8/10
Eğlenceli ve sürükleyici bir kitaptı.
Kitabın konusuna gelince;
Joe bir dedektif ve çalınan bir tablonun ve hırsızlığı yaptıklarında şüphelendikleri kişinin peşine düşer. Joe Gabrielle'i takip etmeye başlar. Ve Gabrielle takip edildiğini anlar işler karışır ve Gabrielle polisle anlaşma yapmak zorunda kalır.
Gabrielle çok farklı ve çok hoş bir kızdı bence. Çok sevdim. Şöyle ki, bir insanın karakter yapısının burçlar tarafından çizildiğine inanan, aura çeşitleri ve enerjilere takık, kendi aromatik yağ karışımlarını yapıp bunları satan, eller ve ayaklar konusunda kendine güveni olmasa da resim yapmayı seven, yan iş olarak antikacılıkla uğraşan, annesi ve teyzesi gelecekle ilgili bazen olaylar gören, çok saf, insanlara çabuk kanan ve meditasyonla uğraşan ve çok güzel bir kadın. Ha bu arada temizlik ve yemek yapmaktan ve bulaşık yıkamaktan hiç hoşlanmayan biri.
Joe ise; 5 kız kardeşle büyümüş işini çok seven ama bir süre önce bacağından kurşunlandıktan sonra daha pasif görevler almak zorunda kalan ve yemek yapmayı seven evcimen bir kadınla evlenmek isten yakışıklı bir adam. Ailesi sürekli Joe'nin evlenmesini istiyor. Bir de Joe'nin papağanı Sam var tabi.
Güzeldi. Komikti. Çerezlik okunabilir bir kitap .....
328 syf.
·Beğendi·7/10
Söylemek istediğim bu romansın son derece samimi bir dille yazıldığı eğlendirdiği ve insanı mutlu ettiği duyumlarına inanmanız kısa sürede gününüze keyif katacak nitelikte. Ben sevdim sıra sizde. :)
328 syf.
·2 günde·7/10
Güzel bir kitaptı. Aksiyonu olmasa da iyiydi. Kitabımız romantik komediydi.
Kitabın konusuna gelince; Delaney'in yıllar sonra üvey babasının cenazesi için kasabaya dönmesiyle başlıyor olaylar. 10 yıl önce bir skandalla kasabayı terk eden Delaney geri gelince hiç görmek istemediği kişiyi yani Nick'i görüyor.
Nick, Delaney'in üvey babasının gayrimeşru oğlu ve kabul edilmemiş bir evlat. Nick için çok üzüldüm. Babası tarafından kabul edilmeyişi ve babasının üvey kızına gösterdiği ilgiyi izleyerek büyümüş bir çocuk. Delaney ne kadar imkan sahibiyse Nick bir o kadar sefalet yaşamış maalesef. Ama Nick ne olursa olsun Delaney'e daha küçükken aşık olmuş ama bunu hep saklamış.
Şimdi şartları olan bir miras var ve şartlar Nick ve Delaney için çok zor .
Para mı yoksa aşk mı?
Nick ve Delaney'in çekişmeleri birbirlerine laf atmaları güzeldi.
İyi okumalar...
300 syf.
·7/10
Yazarın ilk defa bir kitabını okuyorum. Beğendim. Romanslara bayılırım. Aksiyonu yok ama iyiydi.
Kitabın konusuna gelince,
Kate, Vegasta yaşayan bir özel dedektif 33 yaşında ilişkileri maalesef evlilik yoluna hiç girememiş. Kate, son işinde bazı kötü sonuçlarla karşılaşınca işinden istifa edip büyük babasının yanına gitmeye karar verir. Her şeyden uzaklaşmak ister ve yoluna nasıl devam edeceğine karar vermek için. Sevgililer gününde bir barda hayatında ilk defa sonunu düşünmeden bir gece geçirmek ister. Ve barda yakışıklı bir erkeği gözüne kestirir ve o erkek tarafından reddedilir. Bu onu üzer.
Rob da geçmişinde yaptığı hatasından sonra annesinin yanına yerleşir ve burada bir spor malzemeleri satan dükkan açar ve kaybettiği hayatını düşünmemeye çalışır ama bu pek mümkün değildir. Kötü biten bir evliliği çok sevdiği 2 yaşında kızı ve hayatını tamamen değiştiren bir hata... Annesinin yanına döndükten sonra dükkan komşuna uğrar ve orada 3 hafta önce ona barda teklifte bulunan kızı görür ve şok olur.
Aşka güvenmeyen ve ilişkilerden korkan bir adam ve hayatını yalnız geçirmek istemeyen bir kadın. Bakalım ne olacak Okuyup öğrenin arkadaşlar....
288 syf.
·Beğendi·8/10
Başarılı bir aşk romanı.Yazar biraz polisiye de katmak istemiş ancak başarılı olduğunu söyleyemem.
Hırslı bir polis olan Joe bir tablonun çalınmasında suçlu olan kişinin Kevin olduğundan şüphe etmektedir.Ve ortağı Gabrielle'i takip etmeye başlar.Yazarın da dediği gibi Joe'nun hesaba katmadığı tek şey aşktır.
276 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Yine başından sonu belli olan ancak kendini okutan bir eser. Yazar her ne kadar basit kurgu, basit dil kullansa da bir şekilde romantizme kapılıp gidiyorsunuz. Kitabı elinize alıp bitirmeden bırakamıyorsunuz.
Kitabın konusuna gelince; Clare tarihi aşk romanları yazıyor. e Buram buram aşk kokan kitapların yazarı Clare'in hayatında işler romanlarındaki gibi gitmez. İlişkilerinin sonunda maalesef hep üzülüyor. Nişanlısının gay çıkması ve onu aldatırken yakalanmasından sonra iyice yıkılır.
Sebastian ile Clare'in ortak bir geçmişi vardır. Ama en son görüşmelerinin üzerinden yıllar geçmiştir. Sebastian savaş haberleri yazan bir gazeteci. Sebastian babası ile ilişkisini annesi öldükten sonra düzeltmek için babasının yanına gider ve Clare ile yakınlaşmaya başlarlar. Clare kitaplarında ki gibi romantik bir eş, çocuklar ve bir köpek hayali kurar. Ama Sebastian'ın hayalleri hiç öyle değildir. Sonra sex üzerine dayalı bir ilişkileri başlar. Ama Clare Sebastian'a aşık olduğunu anlar ve Sebastian'a onu sevdiğini söyler ve ayrılırlar.
Yazarın kitaplarında tek sevmediğim şey, Kadın kahramanlar erkek kahramanı çok çabuk affediyor. Azıcık süründür se bence daha iyi olur. İyi okumalar...

Yazarın biyografisi

Adı:
Rachel Gibson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Boise, İdaho, Amerika Birleşik Devletleri, 1961
Amerikalı, Çağdaş aşk romanları yazarı

Yazar istatistikleri

  • 75 okur beğendi.
  • 2.230 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 637 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları