Rachel Gibson

Rachel Gibson

Yazar
7.0/10
392 Kişi
·
1.267
Okunma
·
62
Beğeni
·
5.995
Gösterim
Adı:
Rachel Gibson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Boise, İdaho, Amerika Birleşik Devletleri, 1961
Amerikalı, Çağdaş aşk romanları yazarı
" Daha önce kimse bana aşağılık bir insan olduğumu söylememişti.. "

" Belki yüzüne söylememişlerdir.. "
Rachel Gibson
Sayfa 43 - İlyada Yayınları
Her şeye rağmen kazan ve sana ait olan birini veya bir şeyi başkasının almasına izin verme. Asla.
Genç kadının ayrılışını izlemek kendisine cehennemde acı çekiyormuş gibi hissettiriyordu.Sekiz yıllık polisti ancak sonu böyle biten bir kovalamaya tanık olmamıştı.
"Bir adamın, dünyanın en şanslı adamlarından biriymiş gibi görünmesi, mutlu olacağı anlamına gelmiyordu."
Lütfen arkanı dönüp gitme.Biliyorum beni sevdiğini söylediğin gün buradan ben de böyle çekip gittim.Ancak bunu şimdi yaparsan beni iki kez terk etmiş olacaksın.
328 syf.
·Beğendi·7/10
Söylemek istediğim bu romansın son derece samimi bir dille yazıldığı eğlendirdiği ve insanı mutlu ettiği duyumlarına inanmanız kısa sürede gününüze keyif katacak nitelikte. Ben sevdim sıra sizde. :)
250 syf.
·6/10
Romantik komedi okumayı seviyorsanız tercih edebilirsiniz babam arada sırada denk geldikçe kitap alır bana tv izlemediğim için babam getirdiği gün bitirdim
288 syf.
·Beğendi·8/10
Başarılı bir aşk romanı.Yazar biraz polisiye de katmak istemiş ancak başarılı olduğunu söyleyemem.
Hırslı bir polis olan Joe bir tablonun çalınmasında suçlu olan kişinin Kevin olduğundan şüphe etmektedir.Ve ortağı Gabrielle'i takip etmeye başlar.Yazarın da dediği gibi Joe'nun hesaba katmadığı tek şey aşktır.
288 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Rachel Gibson'dan bu kadar kötü bir performans beklemiyordum açıkçası. Polisiye ile aşkı özümsetememiş. Ne polisiye adam akıllı olmuş ne de aşk. Aslında fikir güzelmiş; ama kurguyu becerememiş. Aşk çok basit kalmış. Macera ise eksik. Kitabın ana fikri güzel; ama ilerletememiş.
333 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Eğlenceli bir lanetli talihi olan Adele ile romantik komedi bir hikaye. Genel anlamda yazarın kalemini ve esprilerini seviyorum. Bu kitapta da eğlenceyi ve romantizmi bir arada iyice harmanlamış. İyi okumalar
320 syf.
·22 günde·Beğendi·3/10
Malesef beklentileri karşılayabilecek bir kitap değil. Kitapta aşktan kareler görmek çölde su görmek kadar zor diyebilirim. Kurgusu çok zayıf ve duygu yoğunluğu olarak benim nezdimde sınıfta kaldı.
320 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Rachel Gibson a göre basit kalmış bir kitap olmuş. Kurgu bakımından, olayların gidişatı yönünden basit ve sıradan olmuş. Kitabın adıyla, kitabın kurgusunun pek bir alakası yok. Çevirmeden kaynaklı bir hata mı acaba? Bilemiyorum; ama yazarın diğer kitaplarınla kıyaslandığında, sönük kalmış bir hikaye olduğunu söyleyebilirim.
304 syf.
Grinin elli tonunun alt versiyonu.Yabancı "kadın" yazarlar yetişkin içerikli kitap yazıyor ve genç okuyucular(bende dahil) bu kitabı okuyup biraz da olsa batıdaki kadınlara özeniyoruz.
304 syf.
·8/10
Lucy, katillerle ilgili kitap yazan bir yazardır. Yeni kitabının konusu ise ineternetten buluştuğu adamları kurban olarak seçen boğarak öldüren bir kadin seri katilinin maceralarıdır. Bunun icinde internettn yazismalara baslar. Her konustugu adami öldurecegi kurbanlar olark dusunur. Gerçekte de buna benzer bir olaylar zinciri olmaktadir. Ouinn ise bir polistir Lucy gibi katili internetten aramaktadir. Bir gun yollari kesisir. Ouinn ve lucy yalandn bir bulusma ile birbirlerine cekilirler. Devami kitapta :) cok iyiydii yahu :) okuyn okutun ..
344 syf.
·4/10
33 yaşında olupta hala bekar kalmak sadece Lovett kasabasında sorun değil ki. Bu bizim ülkemizin de gerçeği. Misal bakınız benim yaşım da 22 ama evde kalmış sayılırım. Çünkü ilkokuldan arkadaşlarımdan bazıları evli-mutlu-çocuklu :p. Ama bana sorun sen kendini nasıl hissediyorsun evsiz-mutlu ve KİTAPLI böylesi daha rahat :D Ne de olsa düşünmen gereken sadece elimdeki kitap bitince sıradaki kitabın hangisine geçeceğime karar vermek biraz zor ama olsun yine de süper.

Kitap yorumum ise klasik bir konunun güzelce işlenmesiyle rahatça bitirilebilecek bir kitap olmasıydı. Tabi o +18lik kısımları saymazsak. Halbuki bir arkadaşım~o kendini biliyor :p ~ Rachel Gibson'un son derece mütevazı bir yazar olduğunu hatta kiss sahnelerini bile yarıda kestiğini söylemişti ama neyse.

Esas kızımız Sadie Teksas'lı sığır yetiştiricisi bir baba ve Miss Amerika olabilecek güzellik ve zarafete sahip annenin geç gelen tek çocuğudur. Sadie 5 yaşındayken annesini kaybeder. Daha sonra zarafet okuluna gider falan. Ve evden ve Lovett'ten asıl kaçışı 18 yaşında üniversiteyi kazanmasıyla olur. Ve bundan sonraki 15 yılında da kariyeri gibi birkaç şehri de değiştirir. En son kendisi emlakçılıkta karar kılıp bekar hayatında mutlu yaşarken teyzesinin kızı kendisini nedimelik yapması için düğüne çağırır. Lovett'e geldiğinde onu yol kenarında kalmış bir kamyon ve tehlikeli çekici Vince karşılar.

Esas oğlan Vince ise teyzesinin çağrısıyla Lovett'e gelen bir asker emeklisidir. Ehh tabi ki bu emeklilik her zaman olduğu gibi zorunluluktandır. Neyse ben daha fazla konuya ve doğal olarak spoiye girmeden siz bir koşu gidip Rachhel Gibson edinip beni bu yükten kurtarın ;)

Yazarın biyografisi

Adı:
Rachel Gibson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Boise, İdaho, Amerika Birleşik Devletleri, 1961
Amerikalı, Çağdaş aşk romanları yazarı

Yazar istatistikleri

  • 62 okur beğendi.
  • 1.267 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 456 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları