Rachel Hartman

Rachel Hartman

Yazar
7.0/10
8 Kişi
·
16
Okunma
·
2
Beğeni
·
673
Gösterim
Adı:
Rachel Hartman
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kentucky
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
464 syf.
·Beğendi·9/10
Seraphina benim gibi fantastik edebiyat sever ve ejderha tutkunu biri için harika bir kitaptı.

İçerisinde çok fazla hayal ürünü özel isim olduğu için ilk birkaç sayfada kitabın içine girmekte zorlanıyorsunuz. Fakat bir kere olayın içine girdiğinizde o muhteşem kurgusundan çıkmak istemiyorsunuz.

Seraphina 2 kitaptan oluşan bir serinin ilk kitabı ve benden 5 yıldızı kaptı.
2. kitap yurt dışında yayında fakat Türkçe'ye henüz çevrilmedi.

Seraphina Dombegh, Goredd Krallığı'nda yaşayan ve üstün bir müzik yeteneğine sahip olan bir genç kız. Bu krallıkta insanlar ve ejderhalar birlikte yaşıyorlar. Aralarında 40 yıldır süren bir barış var. Bu barış antlaşması her yıl dönümünde şehirde coşkuyla kutlanıyor. Fakat 40 yıllık barışı bitirmek isteyen bazı çevreler de var. Antlaşmanın yıldönümüne günler kala bir cinayet işleniyor. Bu barışı etkileyebilecek türde bir cinayet ve kızımız barışın sürmesi için bu cinayeti aydınlatmaya çalışıyor.

Bu kitap hakkında uzun uzadıya bir yorum yapmayacağım çünkü konuyu anlatırken kitabın gizemlerini açıklamak istemiyorum.
464 syf.
Kitabın konusu güzel fakat yazarın dili yetersiz. Kitapta ejderhalar olması beğenmem için bir sebepti. Kitabın kapağı da ayrıca çok güzel. Okurken elimden bırakamadım. Kesinlikle tavsiye ederim. İlk 50 sayfası filan bana çok saçma geldi fakat sonradan olaylar çözülmeye başladı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rachel Hartman
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kentucky

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 16 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.