1000Kitap Logosu
Ramazan Kayan
Ramazan Kayan
Ramazan Kayan

Ramazan Kayan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.0
707 Kişi
2.490
Okunma
196
Beğeni
8,1bin
Gösterim
Unvan
İslam Alimi, Yazar
Doğum
Malatya, 1956
Yaşamı
1956 yılında Malatya’da doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra Malatya İmam Hatip lisesi’ne kayıt yaptırdı. İmam Hatip Lisesi’ni 1976’da bitirdi. Daha sonra İmam Hatiplik görevine başladı. İmam Hatiplik görevi yaparken İnönü Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne devam etti. 1982 yılında bu okuldan mezun oldu. 1983 yılında İmam Hatiplikten ayrıldı ve serbest ticaretle uğraşmaya başladı. Yazar özellikle İslami ilimler üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. Ramazan Kayan, halen radyo programcılığı ve aylık Özgün İrade Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktadır.
Gülsüm Daş
Davet Yolunda Bir Siyah Bir Beyaz'ı inceledi.
160 syf.
·
25 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Allah’a adanmış iki ömür. Birisi Afrikalı Musa Bangura. Sonradan Müslüman oluyor ve İslamı tüm kısıtlı imkanlara rağmen bir çok insana anlatmaya çalışıyor bir çok insan insanın hidayetine vesile oluyor. Bir diğeri ise, engel tanımayan engelli Gülseren Gümüş. Doğuştan engelli olan Gülseren hanım İslam davası için tüm benliğiyle çalışıyor. Allah’ın rızasına layık olmaya çalışırken imkanlar denen prangaların un ufak olduğunu gösteren iki mücahid. Her Müslümanın kendisine örnek alması gereken iki hakiki Müslüman, Asr-ı Saadet'in azmi ve adanmışlığıyla ruhlarını boyamış iki asil insan. Şayet yürekten engelli değilseniz hiçbir engel sizi engellemiyor.
Davet Yolunda Bir Siyah Bir Beyaz
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Zeynep
Mavi Kırmızı'ı inceledi.
180 syf.
·
Puan vermedi
İlk ağlatan kitaptı. Davan var Zeynep dedirten kitap.. Gerçekleri romanlaştırırken daha da çok etkilesin diye içerisine fazladan duygu yüklemeleri yapılmaya çalışılmayan bir kitap. Olduğu gibi öz..
Mavi Kırmızı
9.4/10
· 895 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Zeynep Gece
Mavi Kırmızı'ı inceledi.
180 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Duygularımı tarif etmekte zorlanıyorum. Okuduğum bu kitap, hak uğruna yapılan mücadeleyi çok güzel bir şekilde dile getirmiş. Her bir sayfası çok değerli. Mavi Marmara'nın din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin insanları tek çatı altında topladığını görüyoruz. İşte, o insanlardan biride Furkan Doğan... (Şehadet mi Annem mi?)
Mavi Kırmızı
9.4/10
· 895 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4