Recep Şükrü Apuhan

Recep Şükrü ApuhanÇanakkale Geçilmez yazarı
Yazar
8.3/10
304 Kişi
1.263
Okunma
24
Beğeni
6,3bin
Görüntülenme

Hakkında

Recep Şükrü Apuhan 1958 yılında Urfa'da doğdu. İlk ve ortaokulu İstanbul, Ankara, İzmir illerinde okudu. Lise öğrenimini Çanakkale'de, yüksek öğrenimini İstanbul'da tamamladı. İlk yazılarını mahalli gazete ve dergilerde yayınladı. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri, denemeleri, şiirleri ve araştırmaları yayınladı. Bazı gazete ve dergilerde yazı işleri ve yayın müdürlükleri yaptı. Halen resmi bir kurumda yöneticilik görevini sürdüren yazar, evli ve iki çocuk babasıdır.
Unvan:
Yazar
Doğum:
Şanlıurfa, Türkiye, 1958

Okurlar

24 okur beğendi.
1.263 okur okudu.
17 okur okuyor.
232 okur okuyacak.
15 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Yutkunamadım..
3. Tabur hücum düzeni alırken fundalıkların üzerinde öbek öbek beyazlıklar görüldü. Avni Bey, tabur komutanına sordu: “Nedir bunlar?” Tabur komutanı: “Erler şehadete hazırlanıyor efendim.” dedi. “Allah’ın huzuruna tertemiz çıkmak için çamaşır değiştiriyorlar.” Avni Bey’in gözleri doldu. Yaverine seslendi: “Bize de temiz çamaşır çıkar!"
Çanakkale yokluklar içinde vatan müdafaasının bir milleti nasıl şahlandıracağının eşsiz ispatıdır.
Reklam
Türkiye Cumhuriyeti Devleti varlığını I. Dünya Savaşı cephelerinde şehit olmuş yüz binlerce mübarek evlâdına borçludur,
Çanakkale’de her şey tartışılabilir. Taktikler, kıyımlar, sebepler, süreçler... Her şey. Orada tartışılamayacak olan, Türk askeridir. Efsanenin de destanların da tek sahibi olduğunu Çanakkale’de göstermiştir.
Mora'daki vahşeti yöneten Papazların ilk amacı Türklerin yok edilmesi davasına hizmet sunmaktı. Avrupa bu hizmeti takdirle karşıladı. Vahşet, Avrupa’da “Liberalizm ve Hıristiyanlığın zaferi” olarak yankı buldu. Katliamların Yunanlılığa ilişkin amacı ise Türkler’den arınmış, kendi içinde birlik gösteren bir ulus ortaya çıkarmaktı. Bir ulus meydana

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
224 syf.
10/10 puan verdi
Tek vücut haline gelmiş bir milletin, vatanı istila etmek isteyen düşmana karşı bağımsızlığını, onurunu ve bayrağını korumak için neler yapabileceğini bütün dünyaya gösterdiği Çanakkale destanı.. Hak ile batıl arasında geçen bir mücadelenin her yönüyle en ince noktasına kadar anlatıldığı Atalarımızın bu topraklar uğruna hangi şartlarda verdiği mücadeleyi akıcı bir üslupla anlatan bir eser. Tarihimize ışık tutan bir kaynak. Herkesin okumasında yararlı olacağına inanıyorum.  Bizler ne şanslı nesilleriz ki; Böylesine İMANLI, İNANÇLI, ŞEREFLİ bir ecdadın evlatlarıyız.. Böyle bir Atanın evladı olmaktan gurur duyuyor, onları saygıyla anıyoruz.. Ahirette inşaAllah aynı sancak altında beraber olmak ümidi ile..  ALLAH Çanakkale'yi kıyamete kadar düşmana çiğnetmesin..
Çanakkale Geçilmez
Çanakkale GeçilmezRecep Şükrü Apuhan · Timaş Yayınları · 2019473 okunma
288 syf.
7/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Şüphesiz tarih okumak ömrü yalnızca geçmişe doğru değil, geleceğe doğru da uzatıyor. Gelecek üzerinde bir iddiası olanlar da okumak ve okutmak Türk Tarihinin keskin dönemeçlerini o günkü heyecanla dönmeye ve önümüzdeki dönemeçleri görmeye hazırsanız sizi eserle baş başa bırakalım.
Türklerin Tarihi
Türklerin TarihiRecep Şükrü Apuhan · Timaş Yayınevi · 200826 okunma
272 syf.
·
Puan vermedi
·
13 günde okudu
Bilinçli, imanlı ve ahlaklı bir toplum nasıl olur ne yaparsak birbirimize daha faydalı oluruz gibi soruların cevabını bulabileceğiniz bir çok bölümü ayetlerle ve hadislerle desteklenmiş dini bir kişisel gelişim kitabı… Eksikleri var mı? İsrailiyat dediğimiz dine sonradan girdiğine inanılan ve dini basite alan hikayelerden bahsedilmiş kitapta ki bunları uzun zamandır hiçbir yerde okumamıştım. Sonu olmadı kitabın baskı hatası olabilir elbette. başka baskısı var mı bilmiyorum ama bunda boş sayfalar vardı son 7-8 sayfada 2 sayfa boş 2 sayfa dolu şeklindeydi. Ve cümle yarıda kalarak kitap bitti… Zaten roman olmadığından ve bölüm bölüm okunan ve her bölüm farklı konuyu anlatan bir kitap olduğu için sorun olmayabilir ama ilk defa böyle bir kitap okudum. Gençler okuyabilir diye düşünüyorum ya da çok fazla kitapla haşır neşir olmamış bu tarz yazıları okumamış insanlar tercih edebilebilir ama ben çok sevemedim kitabı. Zaten okuması da zahmetli çok yavaş ilerliyor… İyi okumalar
Yüksek Yaşama Sanatı
Yüksek Yaşama SanatıRecep Şükrü Apuhan · Timaş Yayınları · 201322 okunma