Reyhan Karaarslan

Reyhan KaraarslanGöz Güneşe yazarı
Yazar
4.5/10
2 Kişi
16
Okunma
0
Beğeni
1.847
Görüntülenme

Hakkında

21 Mayıs da İstanbul da memur bir ailenin çocuğu olarak doğdum. Üç kardeşin en küçüğü, evin tek kızıyım. Kitapların raflarda süs olarak bulunmadığı bir evde Babaannemin dizlerinin dibinde büyüdüm. Okuduğum kitapların etkisi ile küçük yaşlarda kurduğum hayalleri kâğıda döküp öyküler yazmaya başladım. Ortaokul ve Lise yıllarında psikoloji ve edebiyata olan ilgim arttıkça daha çok yazdım ve yazdıklarıma birde şiirleri ekledim. Marmara Üniversitesi Fransız Dili ve Eğitimi bölümünü bitirdim ve 1995 yılında profesyonel çalışma hayatıma özel sektörde başladım. Tüm çalışma hayatım boyunca beni dinlendiren okuduğum kitaplar, rahatlatan ise kâğıda döktüğüm duygularımdı. Yazdıkça rahatladım ve kendimi daha iyi ifade ettim. Her yazdığım kelime beni bana yaklaştırıyor kendimi tanımamı sağlıyordu. Tüm bu kendimi tanıma faslından sonra hayallerimi gerçekleştirmek için kolları sıvadım. Ben kimdim ve ne istiyordum? Önce bu soruların cevabını bulmalıydım. Biraz kendimi dinledim birazda bana anlatılanları dinledim ve sonunda ne istediğimi anladım. Bir iz bırakmalıydım benden geriye ve sarıldım yine en yakın dostum kâğıda, kaleme.. Başladım yazmaya. Bir taraftan profesyonel çalışma hayatımı devam ettirir iken diğer taraftan oturdum masamın başına, anlattım derdimi, dert diye bildiklerimi kalemimden dökülen kelimeler ile beyaz sayfaya.. Şimdi artık paylaşma zamanı yazdıklarımı. Daha yolun başındayım ve benim anlatacak o kadar çok hikâyem var ki..
Unvan:
Yazar

Okurlar

16 okur okudu.
5 okur okuyacak.
2 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Gezenler. Her şeyi görenler. Toplanınız! Dağılan parçalarınızı toplayınız.... Telaş içinde yediniz. Yiyiniz. Daha çok şişsin gövdeniz. Kan yüklü keneler gözleriniz. Kabuk olmuş giysiniz. Ağırsınız. Ağırlıksınız. Ağrısızsınız. Aramayınız! Zevk kuytularınızda. Yaşayınız. Saklanmayınız. Siz karanlıksınız. Saklarsınız."
Reklam
Kahve içmeyi sevdiğimden değil, ben kokusuna vurgunum.
..duyduklarını yazabilseydi belki sözcükler uçup gitmezdi...
Sayfa 10 - Can yayınlarıKitabı okudu
"Uzun zamandır hiçleri bir şeye dönüştürme çabandan yorulmadın mı? Her şey nasıl da anlamsız ve boş... Henüz anlamadın mı?"
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
136 syf.
1/10 puan verdi
·
11 günde okudu
Zamanıma yazık oldu. Hiçbir olay örgüsü olmayan, okuması zor ve benim için sıkıcı bir kitap oldu. Sık sık yarım mi bıraksam diye düşündüm okurken. Belki beğenen olabilir ama bana hitap eden bir kitap değildi.
Göz Güneşe
Göz GüneşeReyhan Karaarslan · Can Yayınları · 202112 okunma