Robyn Dehart

Robyn Dehart

Yazar
6.9/10
15 Kişi
·
38
Okunma
·
1
Beğeni
·
838
Gösterim
Kadınların içgüdülerinin kaynağını anlamak mümkün değil... En basit davranışlarını konu alan sayfalar dolusu kitaplar yazılabilirken, sergiledikleri en sıra dışı tavrın temeli bir saç tokası veya saç masasına dayanıyor olabilir.
"Ama büyüdükçe bazı şeyler de hayatla birlikte değişmeye başladı. Yaşamlarımızın okul zamanlarımızdan çok daha farklı olduğu dönemlere adım attık."
"Yönetimi hislerine ve tutkularına emanet etmeyi, bazı şeyleri akışına bırakması gerektiğini öğrenmeliydi. Ancak bunu yapmayı öğrendiği zaman kendisine güvenmeyi öğrenebilecekti."
320 syf.
·7/10
Güzel bir kitaptı. Sonu özet gibi olmasına rağmen hikaye iyiydi. Benim en çok anlayamadığım romandaki kadın ile kapaktaki kadının uyuşmaması. Evet sade zümrüt yeşili bir elbise romanda geçiyor ancak giyen kişi ile roman kapağının alakası yok. Sanırım tek sorun bu oldu benim için. Diğer küçük şeyler(karakterlerin betimleme eksikliği,zaman kopuklukları ve gereksiz yere karakterlerin birbirini iğnelemesi gibi)hikayenin benim gözümde değerini düşürmüyor. Çünkü karakterlerin arasındaki aşkı hissedebildiğim sayılı kitaplardan biri.
320 syf.
·6/10
Sıkı bir historical kitap takipçisi olarak ortalama düzeyde bulduğum bir kitap oldu. Boş zamanlarda okunabilecek düzeyde. Duygu yönünden biraz eksik kalmış olsa da ben sıkılmadan okudum diyebilirim.
296 syf.
·2 günde·5/10
Çok sıkıcı bir kitaptı.Kelimeleri defalarca tekrarlamış yazar.Konusunu da etkileyici bulamadım ne yazık ki.Yarım bırakmamak için bitirdim.
310 syf.
·3 günde·7/10
Ne yazık ki "Leydilerin Amatör Dedektiflik Kulübü" serisinin 2. kitabı olan Büyülü Bir An İçin, fazla beğendiğim bir kitap olmadı. Bunun en büyük sebebi kitaptaki çifte ısınamamış olmamdır.

Önceki kitaptaki Meg ile bu kitaptaki Meg arasında dağlar kadar fark var. Önceki kitapta Meg'in davranışlarında hafif bir pervasızlık görülüyordu. Bu kitaptaki Meg'de o pervasızlık bir yerde bile gözükmedi. Ne kadar Gareth'a yardımcı olmak için çaba harcasa da düşündüğümden daha durgun bir karakterdi. Bazı yerlerde de bana Amelia'yı hatırlattı.

Gareth'a da ayrı bir sinir oldum. Kitap boyunca çok fazla ikilem yaşadı. Meg'ten uzak duracağım dese de Meg'i gördüğü ilk an hemen kızın dudaklarına yapışıyor. Veya bu araştırmayı durduracağım dese de iki dakika sonra kendisi daha fazla araştırmaya katılıyor.

Ben "Herhalde kitapta bir cinayet işlendi, suç da Gareth'a kaldı." diye düşünmüştüm. Fakat tahminimden çok alakasız ve aşırı sıkıcı bir dava çözümü ile karşı karşıya kaldım.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...-bir-icin-yorum.html
320 syf.
·7/10
Dikkat spoiler içerir!
Claudia, babasının evlenmesini istediği kişi olan Richard ile evlenmek için çok sevdiği işinden istifa etmesi gerekmektedir. Bu işi, "C. J. Prattley" adıyla sosyete partilerini gizlice resmetmektir. İstifa etmek için ofise girdiğinde onu bekleyen sürprizden haberi yoktur. Bu sürpriz ise gazetenin patronu Derrick Middletondur. Derrick, hovardo yaşamı ve gazetesine önem veren biriyken bir anda kendini Claudia ile flörtleşirken bulur. Bu flörtleşme tutkulu aşka dönüştüğünde ise önlerindeki engelleri aşmak zorundadırlar. En önemli engel ise Claudia'nın babasıdır. Claudia'nın babası aslında yolsuzluk yapan biridir ve geçmişte bir adamı tehdit ederek hazineden para çalmıştır. Derrick bunu açığa çıkartmak ister fakat Claudia'ya aşkı ona babasını tehdit edip onun buradan uzaklaşmasını söyler. Fakat umduğu gibi olmaz ve Claudia bu durumu öğrenir. Babasının yanına gittiğinde her şeyi anlayan Claudia hayatı boyunca babasına güvendiği için ve onun her dediğini yapmak zorunda olduğu için kendini zayıf biri olarak görür. Babası onu her zaman kendi çıkarları için kullanmıştır. Fakat artık Derrick vardır. Ve ona tamamen güveneceğini bilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Robyn Dehart
Unvan:
Yazar
Doğum:
1974

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 38 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.