Rosamund Lupton

Rosamund Lupton

Yazar
7.5/10
33 Kişi
·
91
Okunma
·
4
Beğeni
·
1247
Gösterim
Adı:
Rosamund Lupton
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Cambridge, İngiltere, 1964
Cambridge Üniversitesi'nde edebiyat okuyan Rosamund Lupton, 1986 yılında mezun olmuştur. Yazar Londra'da yaşamaktadır.
496 syf.
·3 günde·10/10
Bir anne ne kadar fedakar olabilir?

Grace her anne gibi küçük oğlu Adam'ın okuldaki önemli günü için okul bahçesindedir. Başını çevirdiği an gördüğü manzara onu dehşete düşürse de annelik iç güdüsü ile yükselen dumana ve alevlere aldırmadan okulun içine giriyor ve roman burada başlıyor...

Hastahaneye geldiğinde kızı Jenny'ninde kendisi ile beraber olduğunu fark etmesi uzun sürmese de yatakta kendine baktıkça bunun ne kadar inanılmaz olduğunu anlamaya çalışıyor. Jenny'de yanındadır ama fiziksel olarak ne durumda olduklarından henüz haberleri yokturdur. Saatler ilerledikçe başlarına neler geldiğini, doktorların onlar hakkında neler söylediklerini, en önemlisi de arkadaşları ve aile fertlerinin kendileri hakkında neler düşündüklerini öğrenmeye başlıyorlar. Kendi ön yargıları ile yüzleşirken, insanların hiçte göründüğü gibi olmadıklarını anlamaya başlıyorlar...

Grace bir anne olarak kızının ne kadar çabuk büyüdüğünü, onunla hastahane koridorlarında yürürken daha çok anlıyor. Güncel konuşmalarını, bir ebeveyn olarak başarılı olmasını, eleştirdiği her konunun ne kadar gereksiz oluşunu düşünürken, onunda bir hayatı ve kişiliği olduğunu, pişmanlıklarının yüzüne tokat gibi vurmasını hissederken; hayatın ne kadar çabuk biteceğini ve ailesinin tüm o sevgi dolu sıcaklığını tekrar hissetme isteği ile savaşıyor...

Anne ve kızın okul yangınını araştıran polislerin bulduğu ipuçlarını bir araya getirmeleri, iyi ve kötünün iç içe oluşu, aile bağlarını ve kardeş sevgisini, fedakarlıklarını, kişiliklerde görülen karakter ve içte tutulan gerçek kimliklerin ustaca harmanladığı bu eserin sonuna geldiğinizde yüreğinizin bir köşesi acıyacak...

Bu eseri okuduktan sonra yazarın diğer kitabı olan "Kardeşim" adlı eserini de en kısa sürede okuyacağım....
496 syf.
·16 günde·4/10
Roman okumaya başladığım ilk zamanlar Rosamund Lupton’un “Kardeşim” kitabını okumuştum. Çok beğenmiştim. Duygusal yönü de olan psikolojik-gerilim tarzında bir kitaptı.

“Ardından” bana çerez diye tabir edilen, basit kitaplar gibi geldi. Okulda çıkan bir yandım. Daha sonra kundanlama olduğu anlaşılıyor. Sözde bir polis soruşturması. Ne kadar soruşturma denebilirse. Duygusallığı çok ağır basan bir kurgu. Ve gizem katmak için sonlara doğru hedef şaşırtmacalar.

Belki benim angılayışım değiştirmiştir. Aradan çok zaman geçti. Kardeşim kitabıyla bu kitap arasında. Gerçek bir polis soruşturması ve gerçek bir gerilim romanı okumayı çok isterdim.

Ayrıca anne ve kızlarının bilinçleri kapalıyken dünyadaymış gibi olaylara dahil olmalarını hiç beğenmedim. Çok zorlama olmuş.
416 syf.
·Beğendi·8/10
eğer kardeşini yeteri kadar tanıyorsan, ölümünden sonra bile onu yalnız bırakmazsın ve katilini bulursun... Çevresindekilerin uzaklaşmasına neden olan bir skandal yüzünden yalnız kalan genç bir kızın ölümü üzerine ablasının olayı araştırma hikayesi. Genç kız, üniversitedeki öğretmeni tarafından hamile bırakılıp bebeği dünyaya getirmeye karar verdiğinde yalnız kalıyor ve bu nedenle ölümü intihar olarak görülüyor. Abla, aradaki mesafeye rağmen kardeşi için geri döndüğünde, onu çok iyi tanımanın verdiği güvenle, olayın aslında intihar olmadığını, çok daha karanlık işlerle bağlantılı olduğunu öğreniyor. gerilim seviyorsanız kaçırmayın.
416 syf.
·Beğendi·9/10
Kitabı alma isteğim "kardeşim" kelimesi yuzundendi aldım okudum çok sevdim hüzünlendim polisiye de sevdiğim için beni etkiledi doğrusu sizde okumalisiniz.
416 syf.
Kesinlikle mükemmeldi. Kardesler arasındaki bağları mükemmel anlatıyordu ve cok duygusal bir kitaptı.sonu biraz belirsiz gibi olsa da her şey acığa cıktı. bir ablanın kardesi için tüm hayatını bırakıp onu araması ve bütün duygular o kadar güzel aktarılmıs ki elimden bırakamadım kitabı.
416 syf.
·9 günde·Beğendi·6/10
Psikolojik gerilim tarzı olarak değerlendirilecek bir kitap. Akıcı giden bir hikaye fakat kitap bitince daha farklı bir son olmasını dileyeceginiz bir kitap kitap çok fazla ters köşeye yaptırmıyor. Kitap merak uyandırıyor bir kaç sayfa sonrasını merak ediyorsunuz fakat merakınız giderilmiyor. Bu kadar güzel konusu olan akıcı bir kitabın eksikleri olması? bu kitabın ikincisinin yazılması gerektiğini düşünüyorum kahramanların durumlarının açıklığa kavuşması gerekiyor.
416 syf.
·31 günde·Beğendi·10/10
Sürükleyici, etkileyici ve bir o kadar da dramatik bir kitap.Olaylar son sayfalara (hatta son sayfada bile) kadar çözülemiyor. Yazarın anlatım tarzını da çok beğendim, ilk kitabı olmasına rağmen bence çok başarılı.Psikolojik gerilim sevenler takip etmeli.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rosamund Lupton
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Cambridge, İngiltere, 1964
Cambridge Üniversitesi'nde edebiyat okuyan Rosamund Lupton, 1986 yılında mezun olmuştur. Yazar Londra'da yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 91 okur okudu.
  • 38 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.