S. Muhammed Saki Erol

S. Muhammed Saki Erol

Yazar
9.2/10
49 Kişi
·
147
Okunma
·
26
Beğeni
·
3863
Gösterim
Dinimiz İslâm'ın terbiyesindeki bir kimse, değil insana, kendisine zararı olmayan bir hayvana bile vuramaz.
“Yarın Hakk’ın divanına varınca
Süleymân’dan hakkın alır karınca”
S. Muhammed Saki Erol
Sayfa 142 - Semerkand Yayınları
"Bir insanı yüce Allah sever ve himaye ederse, âlem ona düşman olsa bir zararı dokunmaz. Bir insana bütün âlem dost olsa da yüce Allah düşman olsa âlemin dostluğunun ona bir faydası olmaz."
Zikir nurları içinde kaybolan kimsenin yüzü güzel, sözü tatlı olur. Bakışı feyiz akıtır, gülüşü huzur verir.
288 syf.
Kesinlikle her evli çiftin okuması gereken hatta başucu kitabı olarak hep ellerinin altında olması gerekin bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Bazen bunalırız çıkmazlara gireriz ve öyle zamanlarda biriyle dertleşmek yerine bu kitap okunmalı ve bu konuda bana çok yardımı olduğuna inanıyorum.
Kesinlikle okunmalı.
288 syf.
·Beğendi·10/10
ALLAH Rızası için kuruLan bir yuvada Cennetden bir tat vardîr diyor BüyükLerimiz
SaLiha bir Kadının ÖzeLLikLeri neLerdir? SaLih bir Baba nasıL oLur? ÇocukLar birer emanettir.
Bütün bu sohbetLeri içinde barındıran muhteşem bir kitap
288 syf.
·Puan vermedi
Aile hayatı hakkında mutlaka bilmemiz gereken şeyler konu edilmiş. İçerik olarak aynı olsa da bu kitap yerine Nurettin Yıldız'ın Kıblegah Evler adlı kitabını okumanızı öneririm.
288 syf.
·10/10
Şu zamanda insan olabilmek, evlat olabilmek, anne-baba olabilmek, akraba olabilmek, dost-arkadaş olabilmek, komşu olabilmek, işveren-işçi olabilmek, aile olabilmek cok zor.

Aile olabilmek icin attığımız ilk adım evlilik. Ama sanki artik evlilikler aile olabilmek icin degil de; daha çok, en guzel gelinligi giyebilmek, nişanı, sözü, düğünü, herkesin diline düşecek gösterişli bir şekilde yapabilmek, organizasyonlar tutabilmek, balayında tatile gidebilmek, cok guzel ya da yakışıklı, zengin yada cok gezen biri ile, her animizi her dakikamızı insanlara gösterebilmek icin yapılıyor gibi.

Yani benim gördüğüm ve yorumladığım durum bu açıkçası. Böyle olmayan evlilikler yok mu? Tabiki de var. Az da olsa cok şükür var.

Kitaba gelecek olursam, ailenin, eşlerin, evlilikte haklarımızın, evlenmekteki amacımızın, arada sırada başka konular da dahil edilse genel anlamda bu konuların işlendiği hoş ve bilgilendirici bir kitap.
Evlilikte, geçim yapmada, gündelik yaşamda, is hayatında örnek almamız gereken herşey Peygamberimiz ve Kuran ile aslında bize en güzel örnek. Böyle kitaplar ise okunması ve anlaşılması daha kolay olduğu icin yol göstermede, nefsimize Kuranı okuyup ,meallerine bakmaktan daha kolay geldiği icin tercih ettiğimiz ve bence hic değilse bu tarzda kitapları bir kez elimize alip okumalıyız.

Okumalıyız ki,eksiklerimizi , kusurlarımızı, yanlışlarımızı düzeltebilelim. Inceleme yapmak haddimize degil ama faydalanmak,duygularımızı paylaşmak bizimkisi.

Lütfen okuyalım. Okuyalım ki belki gözlerimiz gosteristen uzaklaşır. Belki hakikati görür anlariz.
288 syf.
Yuva emaneti, hak meselesi, nefis terbiyesi, aile ve mânevî hayat gibi bir çok konu ele alınmış. Evlenmeden önce çiftlerin okuması gereken bir kitap.
288 syf.
Eşimin evlilik öncesi aldığı bir kitap. Nişanlılık sürecinde kendini evliliğe hazırlamaya çalışmış bu kitapla. Çok güzel bilgiler var fakat bu bilgileri çevremizdeki herkes bilmeli ki daha yararlı olsun
288 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Merak ettiğim bazı soruların cevabını buldum. Hadis ve olaylarla konu çok iyi anlatılmış. Hayatımda bir kaç şey değişecek. Zaman ayırıp okuyun

Yazarın biyografisi

Adı:
S. Muhammed Saki Erol
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 26 okur beğendi.
  • 147 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 63 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.