S. Muhammed Saki Hasimi

S. Muhammed Saki Hasimi

Yazar
9.5/10
28 Kişi
·
92
Okunma
·
11
Beğeni
·
1.135
Gösterim
Adı:
S. Muhammed Saki Hasimi
Unvan:
Yazar,cemaat lideri
"Müminin niyeti amelinden hayırlıdır. Mümin (Allah için) bir amel yaptığı zaman kalbinde bir nur yayılır. "
S. Muhammed Saki Hasimi
Sayfa 14 - Semerkand /tabarani, el-kebir, no:5942; Beyhaki, şuab'ul iman, V, 343;Ebu Nuaym, Hilye, 3,255; suyuti, es Sağır, no9296
Büyük âlim Abdullah b. Mübârek (rah) ne güzel söylemiş: “Bizler daha çok ilme değil, daha fazla edebe muhtacız.”
Niyet işin evvelidir. Niyet, amelden hayırlıdır. Niyet, samimiyettir. Samimiyet bütün hayırların anahtarıdır.
Kalbe Allah zikrini hiç çıkmayacak şekilde nakış gibi işledikleri ve ondan hiç kopmadıkları için, gizli zikir sahiplerine Nakşibendî denmiştir.
238 syf.
·Beğendi·7/10
Yazar S.Muhammed Saki Haşimi'nin " Arifler Yolunun Edepleri " adlı bu kitabı beş bölümden oluşuyor.Ağırlıklı olarak kitabın konusu manevi terbiye yolunun edepleri...

" Edeb; insanın içinde bulunduğu makama ve hale uygun hareket etmesi,şerefli şeylerin hakkını vermek ve her yerde haddini bilmektir."
şeklinde açıklıyor yazar.

Tasavvuf hakkında az ve öz bilgiler,ayetler,hadisler ve örnek hikayeler ve mürşid terbiyesine giriş,ona karşı vazifeler,edepler kitabın konu başlıkları..
Manevi bir yolculuğa hazırsanız,iyi okumalar dilerim.
238 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Yanıma kitap almayı unuttuğum bir gündü dayım gildeydim ve canım çok sıkılıyordu okumak istiyordum biraz etrafı kurcalayınca bu kitabı buldum ve başladım ne yazar hakkında nede kitap hakkında bir bilgim yoktu ama kitap hoşuma gitti ve aktı.

Kitabın konusu tarikat inançlı birinin bu yola girmesinde ki ufak bir rehber diyebilirim öncelikle niyetinin halis olması ile başlayıp tasavvuf’ dan ve bu yolun adaplarından hadisler ve evliya dediğimiz manevi derinlikte olan insanların deneyimleri ile sözleri ile açıklamakta. Kafa da soru işareti pek bırakmadan sade bir anlatım.
(Menzil sofilerine özellikle tavsiye edilir ;))
238 syf.
·9 günde·Beğendi·8/10
Tasavvuf yoluna girenlerin başlangıç rehberi sayılacak bir kitap. Bu yolun esaslarını, adaplarını uygun bir dille anlatan ve açıklayan bir eser olmuş. Anlaşılması zor değil. Dili gayet basit. Nakşibendi yoluna adım atanlar okumalı.
238 syf.
·Puan vermedi
Sevdiğim bir kişi sayesinde tanıştığım güzel eserlerden birisi. Başlangıç için güzel bir rehber, birde kitap üzerinde konuşabileceğiniz güzel bir insan varsa karşınızda sohbetinizi anlamlandıracak çok güzel noktalara değiniyor kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
S. Muhammed Saki Hasimi
Unvan:
Yazar,cemaat lideri

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 92 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.