S. Muhammed Saki Hasimi

S. Muhammed Saki Hasimi

Yazar
9.3/10
184 Kişi
·
565
Okunma
·
42
Beğeni
·
1647
Gösterim
Adı:
S. Muhammed Saki Hasimi
Tam adı:
S. Muhammed Saki Elhüseyni
Unvan:
Menzil cemaati lideri
288 syf.
·48 günde·Beğendi·9/10
İlk yuva cennette kurulmuş.Hz. Adem (a.s) ile Hz.Havva validemizin evlilikleri cennette olmuştur. Bu sebeple Allah için yapılan evlilikte, cennet bir tat vardır.
288 syf.
·Beğendi·10/10
Gelecekteki hayat arkadaşım, şu fani dünyadaki en güzel imtihanım, saliha hanımım, namaz arkadaşım, nasip olursa çocuklarımın annesi ; sana sesleniyorum.
Önce Rabbimin rızası sonra senin için okudum bu kitabı. Gün olur bakar okursun yüzünde bir tebessüm olsundur sebep. Ha bu arada seni ilgilendiren kısımlarda var hani, sayfa 90 lara doğru bir baksan diyorum hani :) Gerçi ben senin içinde kendim içinde işaretledim.)

Evet özelimi bir kenara bırakacak olursak,)
Sadece yuva kurmak isteyenler değil yuvayı kuranlar da okumalı. İslâmî ölçüde aile içi güzel ahlak, hukuk, edep esaslarını içeriyor. Ailede saadetin korunması ve devam etmesi için bu ve bunun gibi eserlerin sıklıkla okunması gerektiğini düşünüyorum.

Allah Teâlâ rızasına mazhar olduğumuz hayırlı evlilik yapmayı nasip eylesin.

Sözlerimi Peygamber efendimizin bu güzel duasıyla sonlandırayım :
“Allah’ım faydası olmayan ilimden sana sığınırım.“
288 syf.
·26 günde·Beğendi·8/10
Dönüp dönüp okuyacağım! Bu yol cennette bitmeli... Muhtemelen kimilerinin basit bulduğu belkide milyon kez okuduğu şeyler. Eğer amel edersek, işte işin cenneti bu noktada :)
238 syf.
·Beğendi·7/10
Yazar S.Muhammed Saki Haşimi'nin " Arifler Yolunun Edepleri " adlı bu kitabı beş bölümden oluşuyor.Ağırlıklı olarak kitabın konusu manevi terbiye yolunun edepleri...

" Edeb; insanın içinde bulunduğu makama ve hale uygun hareket etmesi,şerefli şeylerin hakkını vermek ve her yerde haddini bilmektir."
şeklinde açıklıyor yazar.

Tasavvuf hakkında az ve öz bilgiler,ayetler,hadisler ve örnek hikayeler ve mürşid terbiyesine giriş,ona karşı vazifeler,edepler kitabın konu başlıkları..
Manevi bir yolculuğa hazırsanız,iyi okumalar dilerim.
272 syf.
Gözümüzü gaflet perdesinin kapladığı şu zamanda,kendimize gelmemizi sağlayacak bir kitap olarak görüyorum.Her okuduğum satırlarda kendimi çokça sorguladım.Kendimizi sorgulamamız da, iyi ve güzel şeyleri yapmak adına atılan en önemli duygudur.Okumanızı tavsiye ederim.
238 syf.
Tasavvuf ahlakı,edebi nasıldır bu kitapta çok güzel bir açıklanmış.Mana tasavvuftur ama maksat Allah'tır,Allah'ın yoludur.Allah hepsinden razı olsun.
288 syf.
Kesinlikle her evli çiftin okuması gereken hatta başucu kitabı olarak hep ellerinin altında olması gerekin bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Bazen bunalırız çıkmazlara gireriz ve öyle zamanlarda biriyle dertleşmek yerine bu kitap okunmalı ve bu konuda bana çok yardımı olduğuna inanıyorum.
Kesinlikle okunmalı.
%13 (29/238)
·Beğendi·10/10
Edep, her makamın ve işin hakkını vermektir.Edep herkese karşı hayâ ve vefa sahibi olmaktır.Edep, zahiren ve bâtinen bütün işlerinde istikamet üzere bulunmaktır.
️️️
288 syf.
·Beğendi·10/10
ALLAH Rızası için kuruLan bir yuvada Cennetden bir tat vardîr diyor BüyükLerimiz
SaLiha bir Kadının ÖzeLLikLeri neLerdir? SaLih bir Baba nasıL oLur? ÇocukLar birer emanettir.
Bütün bu sohbetLeri içinde barındıran muhteşem bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
S. Muhammed Saki Hasimi
Tam adı:
S. Muhammed Saki Elhüseyni
Unvan:
Menzil cemaati lideri

Yazar istatistikleri

  • 42 okur beğendi.
  • 565 okur okudu.
  • 30 okur okuyor.
  • 183 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.