Sadullah Aydın

Yazar 9,3/10 · 32 Oy · 8 kitap · 85 okunma ·  3 beğeni
Yaren, bir alıntı ekledi.
06 May 13:12 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çeçenistan, Avaristan, Çerkezistan, Gürcistan... bütün bunlar da acı çekiyor. Kafkasya taşıyla, toprağıyla, ağacıyla, hatta gökyüzüyle bir acı yumağına dönmüş (...)

Özgürlüğe Çağrı Şeyh Şamil, Sadullah Aydın (Sayfa 79 - Beka Yayınları, 3.Baskı)Özgürlüğe Çağrı Şeyh Şamil, Sadullah Aydın (Sayfa 79 - Beka Yayınları, 3.Baskı)
Yaren, bir alıntı ekledi.
01 May 22:04 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hadi sen de ordan be, keklik gibi avlarlarmış! Sen herkesi Çeçen veya Dağlı mı sandın?

Özgürlüğe Çağrı Şeyh Şamil, Sadullah Aydın (Sayfa 19 - Beka Yayınları, 3.Baskı)Özgürlüğe Çağrı Şeyh Şamil, Sadullah Aydın (Sayfa 19 - Beka Yayınları, 3.Baskı)
Yaren, bir alıntı ekledi.
01 May 13:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

-Yüzbaşı! dedi. Şu... şu sözümü asla unutma. Dağıstan küfürle yaşayabilir, ama... ama zulümle asla!..

Özgürlüğe Çağrı Şeyh Şamil, Sadullah Aydın (Sayfa 14 - Beka Yayınları, 3.Baskı)Özgürlüğe Çağrı Şeyh Şamil, Sadullah Aydın (Sayfa 14 - Beka Yayınları, 3.Baskı)
Sena, bir alıntı ekledi.
11 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Haklılar, haksızlar kadar inatçı olmadıkça Hak yerini bulmaz (İmam Ebu Hanife

Ölüme Gülümseyen Adam, Sadullah Aydın (Sayfa 81 - Dua yayıncılık)Ölüme Gülümseyen Adam, Sadullah Aydın (Sayfa 81 - Dua yayıncılık)
Yaren, bir alıntı ekledi.
01 May 12:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Şeyh Şamil
"O halkını seven ve zulme karşı çıkan Müslüman bir alimdir."

Özgürlüğe Çağrı Şeyh Şamil, Sadullah Aydın (Sayfa 9 - Beka Yayınları, 3.Baskı)Özgürlüğe Çağrı Şeyh Şamil, Sadullah Aydın (Sayfa 9 - Beka Yayınları, 3.Baskı)
Sena, bir alıntı ekledi.
06 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kimse farketmeden yanına gelen elçiye:imamı Azam soruyor nasıl görünmeden geldin diye. Elçi, kendinden emin bir tavırla gülümseyerek:GÜNAHLA KARARMIŞ KALPLER SABAH SAATLERİNDE GAFLET UYKUSUNDAN KURTULMAZLAR dedi.

Ölüme Gülümseyen Adam, Sadullah Aydın (Sayfa 7 - Dua yayıncılık)Ölüme Gülümseyen Adam, Sadullah Aydın (Sayfa 7 - Dua yayıncılık)
Sena, bir alıntı ekledi.
07 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Günlerden bir gün yaşlı bir kadın Ebu Hanife ile karşılaşır. Kadın ona, 'ya imam, duyduğuma göre sabah namazını yatsı abdestiyle kılıyormuşsun. Doğru mu?' diye sormuştur.Ebu Hanife tebessüm etmiş, kadını cevapsız bırakmıştı. Ama o günden sonra sabah namazını yatsı abdestiyle kılmıştır. Yani geceleri hiç uyumamış, sabaha kadar ibadetle meşgul olmuştur......

Ölüme Gülümseyen Adam, Sadullah Aydın (Sayfa 10 - Dua yayıncılık)Ölüme Gülümseyen Adam, Sadullah Aydın (Sayfa 10 - Dua yayıncılık)
Sena, bir alıntı ekledi.
07 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İmam Ebu Hanife'nin Emeviler dönemindeki sürgün hayatı, Abbasilerin devleti ele geçirmesiyle son bulmuştur

Ölüme Gülümseyen Adam, Sadullah Aydın (Sayfa 36 - Dua yayıncılık)Ölüme Gülümseyen Adam, Sadullah Aydın (Sayfa 36 - Dua yayıncılık)
İhsan Çintan, bir alıntı ekledi.
06 Mar 22:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Yüzünün rengi giderek daha çok sararan, gözlerinin feni sönükleşen genç kadın, acıklı bir ikiliyle ağlayan garip yavrunun başını göğsüne daha sıkı bastırarak sözlerini sürdürdü:
-Benim için üzülme yavrucuğum! Üzülme benim Için! Her fani gibi ben de öleceğim. Her canlı, her diri varlık ölür. Her yeni eskimeye, her genç yaşlanıp ölmeye mahkumdur. Lakin adımın diri kalacağına, ölümsüzler arasına katılıp her zaman anılacağıma eminim! Çünkü insanlığa yüce bir oğul bırakıyorum! O oğlun annesi olarak insanlar hep beni anacak!

Çöldeki İşık, Sadullah Aydın (Sayfa 130 - Dua yayınevi)Çöldeki İşık, Sadullah Aydın (Sayfa 130 - Dua yayınevi)