1000Kitap Logosu
Sadullah Aydın

Sadullah Aydın

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
575
Okunma
17
Beğeni
2.430
Gösterim
O esnada başka bir kadın peygamberin yanına yaklaştığı genç bir kadındır mahsum bakışlar neler dikmiş sessizce ağlıyordu kırmızı entarisin omuzlarını örten and yapılmış siyah havası yararları taşırken veya onlara su verirken kana bulaşmıştı elinde bir kırba vardı peygamber genç kadına döndü hazin hazin gülümseyerek sabret ham ne dedi sabret ecrin'i Allah'tan bekle evet yüreğin yanık genç kadın hamne peygamberin halasının kızı hamza'nın yeğeni Abdullah Bin cahş bacısı ve İslam ordusunun Yiğit sancaktarı musab bin ümeyrin zevcesi hamne gençliğin baharında musab'ın dan ayrılan Musab ına doyamayan hamne.... Hamne boynunu bükerek kimin için sabredeyim ya resulallah diye sordu Hamza için İnna lillahi ve inna ileyhi raciun Allah ona rahmet ve mağfiret etsin onun Şehitlik makamı ile Müjde teslime sevindirsin peygamber tekrar sabret ve Allah'tan mükafatını bekle dedi kimin için ya resulallah kardeşini Abdullah için şüphesiz ki Allah'tan geldik yine ona döneceğiz ne mutlu olun inşallah o da Şehitlik F ecr ile müjdelenir sevilenlerden olur peygamber 3 defa hamleye sabır tavsiye etti kocan için kocan Musab için hamle musab'ın şehit olduğunu duymuştu daha önce bunu haber vermişlerdi kocasının cesedini aramış bulamamıştı buna fazla vakit de olamamıştı aslında yaralı arası yetiştirmekte ilgilenmiştir öncelikle kalbinde az bir ümit kırıntısı yoktu değildir belki de musab'ın ağır yaralanmış ama ölmemişti peygamberin sözleri ile musab'ın öldüğünü anlamış adeta yıkılmıştı hamile musab'ı çok seviyordu musap iyi bir koca ile gerçi yoksa olduğumuz saf yoksul ve muhacir dini inancı oğluna tüm dünyalı elinin tersiyle etmişti bir Mekke zengin iken yamalı elbise giyen hale gelmişti hamle kuru ekmeğe razıydı o musab'ı niyetine karakterine ve ahlakına aşıktı bu musab'ın kendisine aşıktı bu dünyada insafsız kalmıştı mu sapsız hayatını yaşa yapsaydı yapsın da hamlen hakkı ile Çığlık koparmak ağlayıp sızlanmak peygamber anlayışlı bakışlara hamleyi süzdü yanındakilere hiç şüphesiz kadının yanında erkeğin ayrı bir yeri vardır hamle kardeşimide acılarına dayanabilir duyu kocasını acısını hisse dayanamadı
245 syf.
·
Puan vermedi
Sadullah Aydın'ın roman tadındaki bu eseri, Uhud savaşını ve bütün detaylarını bir çırpıda okuyacağınız bir çalışma olmuştur. Uhud'da fedakarane ve canhıraşane bir şekilde kendini feda eden Hz. Hanzala, Hz. Hamza ve Hz. Musab gibi bir çok kahramanı/şehidi ve gaziyi yakından tanıyacağınız hissiyat yüklü bir eser.
Cennetin Yolu
10.0/10 · 45 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Ebu Hanife,şehadet anının gelip çattığını anlayınca uzandığı yerden başını hafifçe kaldırdı.yaşlı gözlerle ona bakan dostlarına gülümsedi.hiçbir acı çekmiyormuş gibi son derece rahat ve okşayıcı bir sesle: Beni gasp edilmemiş bir toprak parçasına gömün!diye fısıldadı. Sonra ellerini göğsünün üzerine kenetledi. Gözlerini kapattı. Kuru dudaklarıyla birkaç kez kelime-i tevhidi mırıldandı.Derin bir soluk aldı ve göğsünün üzerinde kenetlenen elleri yavaşça açılıp yanlarına düştü.
1
...
185 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.