Sally Gardner

Sally Gardner

Yazar
8.6/10
7 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
592
Gösterim
"Sen anlamsız bir dünyaya anlam kazandırıyorsun. Başka gezegenlerde yürüyebileyim diye bana uzay botları verdin. Sensiz kendimi kaybolmuş gibi hissediyorum. Ne sol var ne de sağ... Yarın da yok, sadece kilometrelerce uzanan dünler. Bundan sonra ne olacağı önemsiz, çünkü seni buldum. O yüzden buradayım. Senin sayende."
"Anlarsınız ya, şarkılar sadece suyun karşısında söylenir.
Buradaysa gökyüzü uzun zaman önce çöktü."
Ortadan kaybolma ile ölüm arasındaki farkı anlamıyordum. İkiside bana aynı geliyor, ikisi de geride delikler bırakıyordu. Hem yüreğinizde hem de hayatınızda...
"Hayır, Standish. İnanıyorum," diye sözümü kesti Hector. "Elimizdeki en iyi şeyin hayal gücümüz olduğuna inanıyorum ve sende ondan çuvallar dolusu var."
Sally Gardner
Sayfa 134 - İthaki
O da bana sarıldı. Sonum nerede ve ne zaman gelirse gelsin bunu hep hatırlayacaktım.
Solucanlı Ay sevimli bir kitap değil; bir sistem eleştirisi, bir alternatif tarih kurgusu, bir dostluk hikayesi, bir çocuk kitabı olmasına rağmen bir çok yetişkine dahi ağır gelecek bir kitap. Kitabın konusunu anlatmayacağım bu sefer çünkü ne desem bence spoiler olacak, kendiniz keşfetmelisiniz.

Su gibi akıp giden bir kitap oldu ve tek oturuşta bitirdim. Sanırım çocuk karakter anlatımıyla yazılmış kitaplara karşı ayrı bir zaaf oluşturdum; kitabın karakterinin farklı şekilde algıladığı ya da algılamadığı ayrıntıları bir yetişkin zihniyle görebilmek çok hoşuma gidiyor.

Yorumun Devamı --> https://www.instagram.com/yaprak.onur/
Hayal gücüyle bir çocuk kitabı olduğunu belli eden ancak bazı bölümlerinde yetişkinleri bile zorlayacak olaylara sahip kitap tek nefeste okudum ve her sayfayı hızla geçtim etrafımdakilere kitaptan bahsederken beni dikkatle dinliyor olmaları da doğru kitap olduğunu kanıtlar nitelikte kesinlikle herkese tavsiye ederim bu kitabın daha fazla okuyucuya ihtiyacı var

Yazarın biyografisi

Adı:
Sally Gardner
Unvan:
Yazar,illüstratör

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.