Giriş Yap

Sara Bennett

Yazar
6.6
18 Kişi
49
Okunma
0
Beğeni
1.257
Gösterim
272 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Bu kitabı bir kaç yıl önce okunacak bir sürü kitabım var iken, engel olamadığım kitap aşkım yüzünden bir kaç kitapla birlikte bir market alışverişi esnasında almıştım. Liste hayli kabarık olunca, okumakta bu günlere nasip oldu. Kitap başlangıçta beni açık bir şekilde bunalttı. Ve o anlarda aklımda bir kitabın beşinci sayfasında ya da bir filmin onuncu dakikasında "bu zaman kaybı" diyerek, bırakıp devam etmeyen o insanlara gıpta etmekten bir tık öteye geçsemde, aynı şekilde davranmaya başlasam mı acaba düşüncesi sinyal vermeye başladı. Ne var ki bir kitap ya da bir film ne kadar bunaltsa, ilk anlarda hoşuma gitmese de sonrasını görmek, okumak taraftarı olmuşumdur her zaman. Bu kitapta, Olivia ve Nic'in arasında başlayacak olan aşkın kıvılcımları bile oluşmamışken, yaşayacakları aşkın ateşinin detaylarıyla okuyucuya sunulması bana itici gelmişti ki bu, kitabin sonuna kadar böyle devam etti. Kitap Olivia adında ki kendine aşırı güvenen kızımızın kendi ile benzer düşüncelere sahip bir grup arkadaşı ile oluşturduğu "Koca bulma klubu" nden aldığı ilham ve cesaretle Lord Lacey, diğer adı ile namı değer işe yaramaz Nic isimli beye -henüz pek bir küçükken göz koymuş kendisine- asılması ve onu kendine eş etme çabası ile başlıyor. Bu koca bulma klubunun kuruluş amacının bu hanim kızların aileleri tarafından sınıflarına uygun olarak seçilmiş, cüzdanları şişkin beyefendiler - efendim Lord olur, Dük olur- ile evlenmek yerine kendi seçtikleri ve aşık olduklari beyler ile evlenip aşk ve mutluluk dolu bir izdivaç hayal etmekte olduklarını da not düşeyim., Pek tabii haklarıdir. Buyursunlar, yapsınlar dedik. Olivia ve Nic arasında olacak olanlarda böyle başladı. Olivia biraz fazla cesaretli ve aşk ateşi yüksek olunca yazar ikili arasında ki ilişkiyi de hayli detaylı anlatmış. Velhasıl bu nedir? Konu nerede derkeen, derkeen. Kitap belli bir aşamadan sonra okuyucuya bir merak sardırıyor. Olaylar perçinlenmeye başlıyor. Hadi bakalım çık işin içinden çıkabilirsen. Kitap sonlara doğru daha okunabilir oluyor çünkü ikili arasında geçenlerin dışında bir olay örgüsü su yüzüne çıkıyor. Kitap son sayfalara doğru şöyle hooop bir ters köşe yapıyor.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
272 syf.
·
6/10 puan
Kendinden emin asi aristokrat erkek ve kendi seçtiği erkekle evlenmekte kararlı asi kiz. Tabiki güzeller güzeli asi kızımız erkeğin inadını kırıp kalbini feth ediyor. Konu gereksiz yere uzatilmamis. Gülümseyerek okunacak bir kitap.
272 syf.
·
Beğendi
·
6/10 puan
Bir kitap fuarında gezerken adından çok kapağının dıkkatımı çektiği bi roman... Kapağında Olivia'yı çağrıştırdığını düşündüğüm figürün tarzı bana kitabın konusunun eski zamanlara dayalı olduğunu düşündürdü. Buydu benım için kıtabı çekici hale getiren ve albeni yaratan. Cinsellik yoğun olarak ve ınce detaylarına kadar anlatılmış. Bu hoşuma gitti desem yalan olur. Henüz kıtabın başlarındayken sıkılmış olsam da devam ettikçe sürükleyici hale getiren Olivia'nın bitmek tükenmek bilmeyen azmi oldu. Zordur bi erkek tarafından açık ve net bi şekılde istenmediği söylendiğinde buna rağmen yolundan dönmemek. Olivia,romanda en ufak bi tereddüt yaşamadan sevdiği adamın peşinden gidiyor... Yazar kıtabın sonunda Sarah'ın aslında ölmediğini,dedıkodulardan korunmak ve aile itibarı uğruna anne babasından uzak kalmak için kuytu bı yerlerde evlilik dışı dünyaya gelen oğlu Jonah'la birlıkte yaşadığını ve Jonah'ın babasının sanıldığının aksine Nic değilde Nic'in babasının ta kendisi olduğunu söyleyerek ters köşe yapıyor :) Romanın henüz başlarındayken sıkılmaya başladıysanız ve konuyu sıradan bulduysanız SAKIN bırakmayın derim. Sonlara yaklaştığınızda okurları bekleyen bekleyen bi sürpriz var..
272 syf.
·
5/10 puan
Bu kitap için eh işte bile der miyim? Sanmıyorum. Fazla yüzeyseldi, hiç zevk alamadım okurken. Yazar güzelim Dominic ismini Nic diye yazmasıyla zaten beni benden aldı. Olivia ismine de Livy demesi üzerine tuz biber oldu. Rahat bırak güzelim isimleri, değil mi.. Dominic, Olivia'ya afedersiniz etmediği kelimeleri bırakmadı kız da ne gurursuzmuş hep peşinden gitti. Peh dedim. Yazar gerçi bir yerde ters köşeye yatırdı. Zaten onu da yapmasaydı rezil bir kitap olmuş bu ne böyle derdim. Aslında konunun zemini iyi ama üzerini sağlamlaştıramamış, bu konuda başarısız kalmış yazar. Bir de bu kitap seri. Diğer kitapları da basılsa okur muyum, sanmıyorum.. Seriyi merak edenlere; 1. Led Astray by a Rake - Aşkın Kollarında 2. A Most Sinful Proposal 3. To Pleasure a Duke 4. Sin With a Scoundrel 5. Wicked Earl Seeks Proper Heiress