Sedat Pekdemir

Sedat Pekdemir

Yazar
8.7/10
7 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
898
Gösterim
Adı:
Sedat Pekdemir
Unvan:
Türk Yazar
“Dünyada rahatlık yok. Bütün özlemlerimden umudumu kestim. Dünya bahçesinde elbet binlerce gül ve lale var. Fakat kokuları da renkleri de vefasız.”
375 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Davut Harekatı uslubu, akıcılığı ve doluluğu ile ilgi çeken bir eser olmaya aday: inanılmaz ayrıntıların yer aldığı, sürekli sizi merak içinde uyandıran ve benim gibi 36 saatte okuyup bitirebileceğiniz bir romandı. Kitap kapağındaki davut yıldızı ve hilal imgeleri oldukça başarılı. Metal Fırtına serisi sonrası böyle bir politik kurgu romanı okumamıştım. Yazar Sedat Pekdemir, israil ordusu, Türk ordusu, siyonist lobiler, politik tahliller, askeri taktikler ve ortadoğu coğrafyası konusunda bir çok detaya yer vermekten çekinmedi. Kitabı okuduktan sonra bazı araştırmalar yapma ihtiyacı da hissedebilirsiniz. Güzel bir senaryo ile aslında filmi de çekilir.

Kitap hakkında daha detaylı inceleme blog sayfamda, okuyabilirsiniz:

https://www.hknkr.com/...-davut-harekati.html
375 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Son zamanlarda okuduğun en iyi kitap. Akıcılık, edebi kalite, mükemmel betimlemeler, politik tahliller, detaylı askeri taktikler kitabı mükemmelleştiriyor.. Zaman zaman tutulamayan gözyaşları ve bölümü bitirmek için beklenen saatler.. uykusuz kalınan geceler. bu cabası... Filistin davasını, türk ve israil ordusunu en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Özellikle türe ilgi duyanlara kesinlikle tavsiye ederim.
Kanlı baskınının ardından iki yıl geçse de Akdeniz’in suları hala kaynıyor. Haliç tersanesinden demir alan Mavi Marmara gemisi tekrar aynı rotayı izleyecek. İstikamet aynı… Gazze... Fakat Dünya’yı dehşete düşüren bir ayrıntı daha var… Bu sefer yardım konvoyuna Türk savaş gemileri de eşlik ediyor.

Bir savaş gemisinin koridorlarından İsrail hapishanelerinin işkence kodeslerine, Gazze tünellerinden Kudüs’ün kanalizasyon hatlarına kan ve kahramanlıkla yoğrulmuş bir yolculuk…

İskenderun körfezine demirleyen uçak gemileri… Amik ovasında patlayan İkinci bir kurtuluş savaşı… Bir harb-ı kıyamet…

Eski zamanlarını özleyen yalnız bir devletin, Dünya’nın hâkimlerine karşı giriştiği topyekûn bir var olma mücadelesi… Davut Harekâtı…

Gazze sokaklarında sefalet, Zeytin dağında aşk, Cehennem vadisinde şehadet.

Ve hedeflerin en kutsalı…
İlk Kıblemiz… Altın kubbeli o necip şehir…

Kudüs
375 syf.
·6 günde·10/10
Son derece akici, insani alip goturen, detaylara hakim ve zaman zaman gozlerimin yasarmasina engel olamadigim etkinlikte bir dil yazilmis, basarili bir politik kurgu. Umarim calismalari devam eder yazarin.
375 syf.
·Beğendi·10/10
metal fırtına serisinin israil savaşı versiyonu diyebiliriz. edebi açıdan çok iyi olmasa da metal fırtınalardan daha iyi bir dile sahip olduğu kesin.

kitabın başında yüklemlerin zamanı biraz karışıyor. şimdiki zaman mı, geçmiş zaman mı, geniş zaman mı hak getire. yazar zamanla tecrübe kazanmış olmalı ki ortalara doğru bu dil nispeten düzelmiş.

tabii ki bu tür kitapları aslında edebi açıdan değerlendirmemek lazım. zira içinde siyasi ve askeri açıdan oldukça öğretici şeyler var. buradaki amaçlardan halkı bazı şeylere hazırlamak bile olabilir!

kitap kurgu olarak zevkli sayılır. uluslar arası siyaset açısından bazı eksiklikler olsa da nispeten tutarlı bir kompozisyon oluşturulmuş.

metal fırtınalarda olduğu gibi bu kitapta da türkiye'nin teknolojik açıdan çok güçlü olmamasına rağmen savaşı kazanmanın yolu olarak doğrudan lobilerin çekirdeğine saldırılar öngörülmüş. aslında türkler açısından oldukça yerinde bir hareket tarzı.

kitabın başında uzun bir süre umutsuzluk yaşıyorsunuz. türkiye hep kaybederken mutsuzluk hakim. bu hava bir süre sonra yerini çorap söküğü gibi gelen zaferlere bırakıyor.

kitapın ana karakterinin yanında aktif olarak başbakan recep tayyip erdoğan ve dış işleri bakanı ahmet davutoğlu da rol oynuyor. hatta sürpriz olarak osman pamukoğlu da var!

hikayenin sonu da çok güzel bağlanmış. aslında kitabı okurken siyonist israillilerin şu an yaptığı barbarlıklarından farklı şeyler yok.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sedat Pekdemir
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.