Sedat Pekdemir

Sedat Pekdemir

Yazar
9.0/10
3 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
850
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Son zamanlarda okuduğun en iyi kitap. Akıcılık, edebi kalite, mükemmel betimlemeler, politik tahliller, detaylı askeri taktikler kitabı mükemmelleştiriyor.. Zaman zaman tutulamayan gözyaşları ve bölümü bitirmek için beklenen saatler.. uykusuz kalınan geceler. bu cabası... Filistin davasını, türk ve israil ordusunu en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Özellikle türe ilgi duyanlara kesinlikle tavsiye ederim.
Kanlı baskınının ardından iki yıl geçse de Akdeniz’in suları hala kaynıyor. Haliç tersanesinden demir alan Mavi Marmara gemisi tekrar aynı rotayı izleyecek. İstikamet aynı… Gazze... Fakat Dünya’yı dehşete düşüren bir ayrıntı daha var… Bu sefer yardım konvoyuna Türk savaş gemileri de eşlik ediyor.

Bir savaş gemisinin koridorlarından İsrail hapishanelerinin işkence kodeslerine, Gazze tünellerinden Kudüs’ün kanalizasyon hatlarına kan ve kahramanlıkla yoğrulmuş bir yolculuk…

İskenderun körfezine demirleyen uçak gemileri… Amik ovasında patlayan İkinci bir kurtuluş savaşı… Bir harb-ı kıyamet…

Eski zamanlarını özleyen yalnız bir devletin, Dünya’nın hâkimlerine karşı giriştiği topyekûn bir var olma mücadelesi… Davut Harekâtı…

Gazze sokaklarında sefalet, Zeytin dağında aşk, Cehennem vadisinde şehadet.

Ve hedeflerin en kutsalı…
İlk Kıblemiz… Altın kubbeli o necip şehir…

Kudüs
Son derece akici, insani alip goturen, detaylara hakim ve zaman zaman gozlerimin yasarmasina engel olamadigim etkinlikte bir dil yazilmis, basarili bir politik kurgu. Umarim calismalari devam eder yazarin.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sedat Pekdemir
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.