Selman Bayer

Selman Bayer

Yazar
5.7/10
15 Kişi
·
55
Okunma
·
4
Beğeni
·
1.230
Gösterim
Adı:
Selman Bayer
Unvan:
Afilli Filintalardan Birisi
- hepimiz gogol'un paltosundan mı çıktık?

+ yok, ben hemedani'nin taylasanından düştüm.
264 syf.
·1/10 puan
Bu değerlendirme kitap hakkında eleştirel cümleler içerir, kitabı okuma isteğinizi azaltabilir.

Nasıl başlasam bilemiyorum? Çok kızgınım, yani kendime. Yahu hiç bir TV programına aldanıp kitap sipariş edilir mi? Edilmemeliymiş ! anladım. Ciddi ciddi iki kişi bu kitabı bilmem kaç dakika konuşmuşlardı. Ne methiyeler, ne methiyeler. Ben de alt düzey bir okur olarak meraklandım, okumam lazım bu kitabı dedim. Yazık !
Bilemiyorum ama ben ne kurgudan ne de olay örgüsünden hiç bir şey anlamadım. Kitabın ruhunu yakalayamadım. Denedim kitaba tutunmak istedim. Her yer elimde kaldı. Kan revan içinde kaldım her defasında.
Argo argo kelimeler yontulmamış olarak ortalıkta yüzüyor. Bir de Ayetlerden, hadislerlen alıntılar yapılmış güya. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demek geldi içimden. Karakterler dersen hayalet nine, kedi danışman.... daha bilmem kimler. Gerçek hayatta karşılığı olmayan mutant tipler anlayacağınız.

Kitabın bana katkısı olmadı mı? Oldu tabiki. O da bir gün ben de bir roman yazabilirim cüreti bende yavaş yavaş oluşmaya başladı.
Kimseye tavsiye edebilir miyim?
Etmem herhalde!
264 syf.
·1 günde·2/10 puan
Yazarın daha önce Kendi İçine Düşenler Ansiklopedisi adlı kitabını okumuştum. Yeni kitabı çıktığını görünce alıp okudum ancak tam anlamıyla bir hayal kırıklığı. Ne karakterler karakter ne kurgusu kurgu. Arada süslü ve eski kelimeler kullanması çok zorlama ve yapmacık. Bir de aynı şeyi yıllar önce Alper Canıgüz yapmıştı zaten. Dolayısıyla ortada özgün bir şey de yok.
319 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
Anlatıcımız Sühan, hayatın boşluklarını düşünceleriyle enine boyuna dolduran birisi. Çalıştığı yer, muhatap olduğu insanlar ve sokaklar onun ilginç iç dünyasına neredeyse ancak bir piyon oluyor. Oğuz Atay'ın dilini beğenenler için vazgeçilmez olacak olan bir roman çünkü benzerlikler mevcut.

Yazarın biyografisi

Adı:
Selman Bayer
Unvan:
Afilli Filintalardan Birisi
- hepimiz gogol'un paltosundan mı çıktık?

+ yok, ben hemedani'nin taylasanından düştüm.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 55 okur okudu.
  • 37 okur okuyacak.