Serdar Akca

Serdar Akca

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
447
Gösterim
Adı:
Serdar Akca
Unvan:
Yönetici-İletişim Uzmanı-Eğitimci
Doğum:
Karabük, 1972
1996 Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Eğitimi mezunu, 2012 AÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu, 2011 SÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtma Yüksek Lisans mezunu. 1998 ABD-Omaha ve New York City Üniversitelerinin İngilizce programlarına devam etti. SÜ ve TRT Medya İletişim-Televizyonculuk ve 2002 İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi Dış Ticaret Eğitimi sertifika programlarına katıldı.

2 yıl Konya Büyükşehir Belediyesinde müşavir olarak çalıştı. 54.TC hükümetinde Adalet Bakanlığı Bakanlık Danışmanlığı görevine atandı. TBMM’nde milletvekilliği danışmanlığı ve 1997 yılında Refah Partisi Genel Merkez Basın Müşavirliği görevlerinde bulundu.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Ankara Şubesi’nin kuruluş çalışmalarında kurucu genel sekreter olarak görev yaptı. Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştı. Halen ortağı olduğu bir şirkette koordinatör yönetici ve uluslararası bir firmada serbest müteşebbis olarak çalışmaktadır.

Çeşitli bölgesel radyo ve televizyonlarda program hazırlayıp sundu. İnternet sitelerinde ve Sektörel dergilerde yazı ve makaleleri yayınladı. Ses Dilinin Gücü isminde alanında ilk bir kitabın yazarıdır.

RP, FP, SP ve Has Parti genel merkez gençlik kolları yöneticiliğinden genel idare kurulu üyeliği ve genel başkan danışmanlığına kadar birçok siyasi görevlerde bulundu. Partilerin Türkiye geneli seçim kampanyalarında ve genel kurullarında görev aldı. 2013 yılında Ak Partiye katıldı. Lise yıllarında Hak yol Vakfı, üniversite yıllarında ise MGV üniversite teşkilatlarında görev yaptı. AGD genel merkez kurucu üyelerinden ve halen Cihannüma Derneği genel merkez yönetim kurulu üyesi olarak teşkilatlanma komisyonunda Batı Karadeniz Bölge sorumlusu ve İstanbul temsilciliğinde dış ilişkiler birim sorumlusu olarak yönetim kurulu üyesidir.

Karabük’ten 2002 Genel seçimlerinde SP Milletvekili Adayı, 2009 seçimlerinde ise belediye başkanı adayı ve 2014 yerel seçimlerinde ise Ak Parti Belediye Başkan aday adayı oldu.

Evli ve 2 kız–1 erkek çocuğu babası.
Serdar Akca'nın Kitapları