Sergey Krutilin

Yazar 7,0/10 · 1 Oy · 1 kitap · 4 okunma ·  1 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

1 okur beğendi.
1 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 462 gösterim
4 okur kitaplarını okudu.
1 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Sergey Krutilin'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Sergey Krutilin'in Biyografisi

1921'de doğan Sergey Krutilin, Moskova Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü bitirdikten sonra tüm ülkeyi dolaştı. Tarım işçileri ve madencilerle ilgili deneme ve öyküler yazarak sanat yaşamına ilk adımlarını attı.

Savaş sonrası kuşağın önemli Rus-Sovyet yazarlarından biri olan Sergey Krutilin, öyküleri, romanları ve denemeleriyle tanınmaktadır. Bir Köy Öğretmenin Anıları adlı kitabıyla Gorki Devlet Armağanı'nı kazanan Krutilin, 1953'den itibaren yayımladığı Pınarlar, Kardelenler, Lipyagi, Teğmen Artyuhov, Eğik Yağan Yağmur, Eski Sığırcık Yuvası, Sağanak, Yamacın Ardında, Pustoşçel, Haçlar, Kuşatma, Veda Yemeği, Atelye, Su Taşkını, Bizim Ağır Günahlarımız adlarındaki tüm yapıtlarını 1984'de üç ciltte topladı.

Sergey Krutilin'in Kitapları Kitap Ekle

7,0/ 10  (1 Oy) ·  4 Okunma

Ondan nefret ediyorum, çünkü ona uzun süre içten ve açık yürekle davrandım, elimi verdim; o ise elini arkasına saklayıp benden kaçtı. Ondan nefret ediyorum, çünkü ne basmakalıp, sıradan bayağı biri olduğunu çok uzun zamanda anladım; çünkü beni aldatabildi, olmayan bir insanın varlığına beni inandırdı.

Sağanak, Sergey KrutilinSağanak, Sergey Krutilin
Lord Among Wolves, bir alıntı ekledi.
19 Eyl 2017

“Nereden bakarsanız bakın, bir hayat geçmişti. Geçmişti... Neyle geçmişti? Ne zaman, niçin, nasıl bu kadar çabuk geçmişti? Ivan Antonoviç bunu anlayamıyordu. Koltuğa oturarak geçmişi gözünün önüne getirmeye, anlamını kavramaya çalıştı. Niçin kendisine ve Lena’ya hayat verilmişti? Onu değerlendirebilmişler miydi? ‘Hayat, su gibi,’ diye düşündü; ‘Su gibi parmaklarınızın arasından kayıveriyor.’ Ondan, Lena’dan geriye kalan nedir?

Sağanak, Sergey KrutilinSağanak, Sergey Krutilin

Sergey Krutilin kitap incelemeleri

Henüz inceleme eklenmedi.