Serhat Ahmet Tan

Serhat Ahmet Tan

Yazar
7.8/10
58 Kişi
·
118
Okunma
·
25
Beğeni
·
4.285
Gösterim
Adı:
Serhat Ahmet Tan
Unvan:
Araştırmacı,yazar
Araştırmacı-yazar, TV Programcısı. 20 yıldır Kur'an'ın sırları, tasavvuf konularında araştırmaları devam ediyor. Araştırmalarını insan psikolojisinin sırları, insan nefsinin basamakları, kişisel gelişim üzerine derinleştirmeye yönelmiştir.

2009 yılından itibaren yayınlanmış 11 adet kitabı bulunmaktadır.

Dev Dağı
İstanbul Başkent
Zaman Yolcusu Hızır
İsrail'in Planları
2023 Fırsat mı? Tuzak mı?
Zeitgeist Kuantum ve Kur'an
Kayıp Kitap 397
Hergcmerc İsrail İmparatorluğu Kuruluyor mu?
Olağanüstü Hikayeler
Yeni Bir Şans
Zamanın Sahibi Zülkarneyn

Dr. Arif Arslan ile birlikte yine Cine 5 TV'de "Esma-ül Hüsna" isimli dini sohbet programı ve.Hamza Yardımcıoğlu ile birlikte "Zaman Yolcusu" Programını yapmıştır
Toplumda en alt gelir kesimiyle en üst gelir kesimi arasındaki servet farkı 100 kata ulaştığında ZULÜM ortaya çıkmış demektir. Yani o toplumda her an savaş olabilir ve toplum Azap ile tanışır. Tek tek bütün bireyler de bu azaptan paylarını alırlar. Kimisi bizler gibi iki yakasını denkleştiremediği için çalış çalış hiçbir eksiğine gediğine yetişemeden ömür tüketir, kimisi de malını huzur içinde harcayamaz, korumalarla ömür tüketir. Herkes birbirini kıskanır ve düşmanlık besler. Gerçek düşmanın en ufak provokasyonuyla insanlar birbirini keser, her tarafta bombalar patlar.
Aynı anda geçmiş, an ve gelecek dediğimiz bütün zaman kesitleri mevcutturlar ve yan yana durmaktadırlar. Sadece aralarında ışık hızı engeli ve buna bağlı olarak aynı hızda genişlemekte olan Faz uzayı engeli bulunduğu için, aslında yan yana olan anları bizler görüp onlara dokunamıyoruz.
İkinci Dünya savaşının yıkımını yaşayan birisi, bütün kargaşanın sebebi olan Hitler'i zamanda geriye giderek henüz küçük bir çocukken öldürmek ister ve bu amacını gerçekleştirir. Fakat Hitler'i çocukken öldürünce Hitler'in sebebiyet verdiği bütün yıkımın gerçekleşme sebebi ortadan kalktığı için savaş da yaşanmamış olacaktır. Ama eğer Hitler öldüğü için savaş çıkmamışsa, Hitler'in öldürülmesine gerek kalmayacaktır.
Hatta konuşan ağaç olarak bilinen GARKAD AĞACI hadisi bu konuda çok ilginç bir örnektir. Son yıkılışları sırasında bir çok İsrailli bu ağacın arkasına saklanırlar çünkü yakalanan öldürülmektedir. Ağaç onları korumaktadır. Ama bu konuşan ağaç çoğu kez İsrailoğullarını ele verir. Bu esrarengiz hadisin pek anlaşılamadığını söylemeliyim ama ağaç olarak bilinen kelimeyi SECERE yani nüfus kütüğü olarak anlarsanız sembolün nasıl konuşabildiğini de anlarsınız. İsrailoğullarını nasıl ele verdiğini de anlamış olursunuz. Ayrıca hiçbir ağacın adı bu hadis gelmeden önce GARKAD değildir. GARKAD kelimesi GARKYD şeklinde yazılır ve ecbed değeri 1315 hicri senesini verir. Bu tarih İsrail devletinin Basel'de kurduğu birinci kongrenin tarihi 1897'dir. Yani o günden itibaren gelen nüfus kütüklerinin İsrailoğullarını gizlenmesi veya açığa vermesi, aslında ağacın konuşması olarak sembolize edilmiştir.
Serhat Ahmet Tan
Sayfa 162 - Şira
yoksul doyurmamak neden cehennemin en derin yeri sekar'a sokuyor insanı biliyor musunuz?
evet iletişimin kesilmesi, yani fakirlerin kendi haline bırakılmaları başlı başına savaş kışkırtıcılığı yapmak demektir. siz zemini müsait hale getirmemelisiniz ki, başkası gelip zayıf bölgenizi bulup kaosu körüklemesin..
fatihanın 3.ayeti: "errahman errahim."
ben bu ayeti, "somut ve soyut yaradılışlar" diye çeviriyorum. neden öyle yaptığımı rahman suresini okuyanlar anlayacaklardır. kuran-ı kerimin neresine bakarsanız bakın, bu yaşadığımız maddi görüntülerle bezeli alemin tamamı için "rahman" ve bu alemin içinden çıkıp geldiği soyut alemlerin betimlemesi için de "rahim" isimleri kullanılmıştır.
kesin emin olunmadan kuran-ı kerim gibi bir kitabın ayetlerini dışlama kararı nasıl verilebilir? elinizdeki ölçü aletinin yeterli olduğuna nasıl bu kadar güvenebiliyorsunuz? herşeyin izafi olduğu rahman dediğimiz bu alemde hangi kesinlik var ki, sizin ölçü olarak kabul ettiğiniz 19 mucizesinin sadece 19da birisi olan tam sayı levhasına güveniniz ile ölçüm yapabiliyorsunuz?
İman genlerimizi koruyor olmalı, imansızlık ise tam tersi bozuyor olmalı. Yusuf as. 'ın kardeşlerinin davranışlarını anlatan ayette ağabeyleri şöyle konuşuyorlardı ;" Yusuf ve bünyamin babamıza bizlerden daha sevimli geliyor, biz ise birbirimize bağlıyız. Biz daha güçlüyüz."
peki fatihanın başında ayrıca bir besmele olsaydı, o zaman kuran-ı kerimin tamamında 115 besmele olacak ve karşımıza şöyle bir sonuç çıkacaktı:
115/19=6.05
yani 6 tane 19lu ve +1 küsürat. peki bu ne demek? bunu anlayabilmek öyle pekte kolay değil. 19 mucizesinin anlatıldığı müddessir yani (gizlenmiş olan) suresi belki bize bir ipucu verebilir:
müddessir 6.ayet: "ve la temnun testeksir." "fazlalığı engelleme."
"teksir" kopyalama anlamına geliyor. aynı zamanda küsürat manasına da gelir.
fatiha suresi 5.ayet: "ancak senden yardım isteriz. " ebced değeri: 678 levhası: - 13/6

rahman suresi 1.ayet: "er rahman" ebced değeri: 329 levhası: - 6/13

eşleştiler. bu eşleşmeden yardımı kimden isteyeceğimiz de anlaşılıyor aslında. rahman ismini kullanarak, dileğinizin kolaylıkla yerine geldiğini rahatlıkla görürsünüz. dua ederken rahman ismini kullanmanızı tavsiye ediyorum.
248 syf.
·Beğendi·10/10
Hemen herkes Hızır Aleyhisselam' la ilgili bir hikaye dinlemiştir. Farklı bir o kadar da gerçeklerle örtüşen fantastik bir hikaye okumak isterseniz bu kitap tam size göre
480 syf.
·37 günde·Beğendi·7/10
yazar Kur an üzerinden yola çıkmış ve ayetlerle tezini destekliyor.
Kurmuş olduğu kurgusu Nuh tufanının bilindiği üzere geçmişte kopmamış olması gelecekte olacağı üstüne
248 syf.
·7/10
Bu kitabı da Erzincan'da Subay Orduevi'nde askerken okumuştum. Kitapta Hızır hakkında çeşitli bilgiler ve rivayetler yer alıyor. Bira kapsamlı düşününce çok enteresan bilgilerin yer aldığını göreceksiniz.
408 syf.
·6 günde·Beğendi·Puan vermedi
Okuduğum en enteresan, en uçuk, aynı zamanda kafamdaki bir çok korkuyu, bilinmezi daha sağlam oturur hissettiren kitaptı diyebilirim. Konu din, Kuran, Allah olunca sorgulama yolunu mümkün derecede sınırlı tutan bir milletin üyesi olarak bu kadar bilimsel veriyi hem oturabildim hem de ya bir bulanıklık oluşturmak için yazılmış bir eserse diye şüpheye düştüm. Aldığım dini eğitimle çelişen hiçbir yanı olmamakla birlikte geleneksel tarzın çok ötesinde farklı bir açı getirmiş. İnsanı şüpheye düşüren tek yanı bunca insan, alim, bilgin varken bu görüşlerin neden tek bir kişiden çıkıp sonrasında kitabın basımdan kalkmış olması. Zihnen de ruhen de yorucu bir kitap. Bir yandan bir Fringe, bir Doctor Who izler gibi hissettirirken bir yandan da işin içine işin sonunu şirke kadar götürebilecek bir kargaşa girince insan ne düşüneceğini şaşırabiliyor. Şahsen benim boyumu fazlaca aşan bir kitap oldu.
320 syf.
·6 günde·8/10
kuran-ı kerimin içindeki özel sırları anlatan, aklın sınırlarında dolaşan, zihin açıcı bir kitap. tek bir keşiften yola çıkılarak bir çok araştırma yapılmış. bulunan sonuçlar çarpıcı. mutlaka okunmalı..
192 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap bi harika ... Herkese bu kitabı öneriyorum.. Herkez bu kitabı okumalı .. Çok seviceksiniz... Bana güvenin.. Okuyun ve aksiyonun ,yaşamın ne denmek istediğini sizde öğrenin...
312 syf.
Mükemmel bir kitap ama islama klasik bakış açısında ısrarcı olanlara ters gelebilir konuların anlaşılması için öncelikle galaktik konseyin okunması gerekir !
320 syf.
19 Sistemi ile ilgili hatalı matematiksel verilerin olduğunu ve hataların nasıl giderileceği ile ilgili konuların yanısıra Müddessir (,Örtünen,Gizlenen) suresindeki insanlık için gönderilen levha sistemine yeni bir soluk getirmiş oldukça açık ve akıcı anlatımı ile okunası bir kitap.
312 syf.
·12 günde·Beğendi·8/10
Beni en çok şaşırtan bölüm giriş bölümü oldu. Yaptıgım araştırmalarda ilginç bir bilgiye ulaşmıştım. Sümerler o dönem kromozom sayısını, üremeyi, embriyoyu çivi yazılarında bizlere belirtmiş. Yazarımız bu olayları harmanlayıp bizimle paylaşmış. 312 sayfa olmasına rağmen bana yetmedi keşke 2.ci ve 3.cü kitaplarıda cıksa. Çünkü dallanıp budaklanacak ve detaylı anlatılacak bir sürü konu var. Eski tarih bilgilerine ihtiyacımız var. Merakı olan mutlaka okusun derim...
312 syf.
·4 günde·4/10
Degistirilmis tahrif edilmis Tevrat tan ornekler vererek verdiği ornekleri de cok acayip cok tuhaf cok muhtesem ovmesi, kendince Adem (as) ve Havva (as) cinsiyet yaftalari insani sinirlendiriyor. Baska kitaplarini da birlikte almistim bakalim diger kitaplarina gecince sanirim dusunce tarzi daha da kafam da netlesicek.

Yazarın biyografisi

Adı:
Serhat Ahmet Tan
Unvan:
Araştırmacı,yazar
Araştırmacı-yazar, TV Programcısı. 20 yıldır Kur'an'ın sırları, tasavvuf konularında araştırmaları devam ediyor. Araştırmalarını insan psikolojisinin sırları, insan nefsinin basamakları, kişisel gelişim üzerine derinleştirmeye yönelmiştir.

2009 yılından itibaren yayınlanmış 11 adet kitabı bulunmaktadır.

Dev Dağı
İstanbul Başkent
Zaman Yolcusu Hızır
İsrail'in Planları
2023 Fırsat mı? Tuzak mı?
Zeitgeist Kuantum ve Kur'an
Kayıp Kitap 397
Hergcmerc İsrail İmparatorluğu Kuruluyor mu?
Olağanüstü Hikayeler
Yeni Bir Şans
Zamanın Sahibi Zülkarneyn

Dr. Arif Arslan ile birlikte yine Cine 5 TV'de "Esma-ül Hüsna" isimli dini sohbet programı ve.Hamza Yardımcıoğlu ile birlikte "Zaman Yolcusu" Programını yapmıştır

Yazar istatistikleri

  • 25 okur beğendi.
  • 118 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 255 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları