1000Kitap Logosu
Serkan İnci
Serkan İnci
Serkan İnci

Serkan İnci

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
5.6
111 Kişi
279
Okunma
12
Beğeni
1.933
Gösterim
Unvan
İnci sözlük kurucusu
Sami Öztürk
Feminist Dünyada Erkek Olmak'ı inceledi.
169 syf.
·
204 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Her erkeğin okuması gereken bir kitap!
Öncelikle Kitabın ikinci baskısı olmasına rağmen okumayı zorlaştıran imla ve yazım hataları rahatsız edici boyutta. Bu hatalar öyle bir seviyedeki bazı sayfalarda birbirinin aynısı paragraflar bile bulunuyor. Bu konforsuz okumaya rağmen Serkan İnci ve İsmail Alpen tarafından kaleme alınan bu kitap tam anlamıyla zihinleri açıyor. Salt Red pill felsefesini değil, aynı zamanda erkekler için bir kişisel gelişim kitabı olarak da tarif edilebilir. Günümüzde popülaritesi artan Feminizm hareketleri ve etkilerinden başlayıp, tarihten bu yana Kadın-Erkek ilişkileri, Red pill mantığı ve temelde erkeklerin kişisel gelişimlerini ele alıyor kitap. Okuması kolay fakat başta belirttiğim üzere imla hataları çok göze batıyor. Verdiği kafa açan bilgiler sayesinden bir nebze de olsa görmezden gelinebiliyor bu hatalar.
Feminist Dünyada Erkek Olmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
⋆✰ Homosnapiens ✰⋆
Feminist Dünyada Erkek Olmak'ı inceledi.
182 syf.
·
10 günde
·
1/10 puan
Ilk başta Feminizm karşıtı bir kitap gibi görünüyor ancak içeriğine bakıldığında aslında bunu erkekleri aşağılamak ve erkek nefretini kadınlar arasında yaymaya çalışan FemiNazilere karşı yazılmış bir uyarı kitabı olduğunu görüyoruz. Erkekleri (ve de kadınları) bu kişilere karşı bilgilendirmek ve toplumun mutluluğu için asıl feminizmi yani kadın-erkek eşitliğini yaymak olduğunu söylüyorlar. Aslında oldukça güzel bir konu ancak yazar pek güzel işleyememiş. Ve kendini tam olarak açıklayamadığından çok kaba bir dile sahip olmuş. (Bu yüzden de zaten sıkça feminizme karşı olmadığını dile getirmek zorunda hissetmiş kendini, çok belli.) Bunun sonucunda da, tam olarak istediğini anlatamamış gibi görünüyor. Ve benim için de durum aynı; kitabı sadece yarım bırakmamış olmak için okumuş oldum. Çok sık bir şekilde "Ne saçmalıyor bu?" diye düşündüğüm oldu. Bence okumaya değmez.
Feminist Dünyada Erkek Olmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
Tunahan İNCE
Silikon Vadisi Kafasıyla 90 Yıllık Meseleler'i inceledi.
176 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
İnternet girişimcisi iki kişinin yazdığı ve politik, sosyal, kültürel meselelere karşı farklı bir bakış açısı ile yaklaştıkları için okumaya değer olduğunu düşünüyorum. 21.yy ın başlarındayız ve artık dünya Dördüncü Sanayi Devrimi, dijital para ve yazılım bilen ve bu alanda sermayesi sadece bilgi ve üretkenliği olan insanların değerli olduğu bir yöne gidiyor. Nasıl ki ortaçağ da atı olan bir lord güç sahibiyse ve sözü dinleniyorsa içinde bulunduğumuz çağda ise dijital olanın gerçeğe adapte olduğunu ve bunun çok daha ileriye gideceği bir çağ içindeyiz. Kitapta vurgulanmaya çalışılan şey her gencin aslında birer milyar dolarlık potansiyel olduğu bir çağdayız ve devletlerin bu gençlerin her birini lordlara çevirerek kendi zenginliklerine ve refahlarına ulaşabilmesi mümkün olacak. Eğer farklı bir bakış açısıyla ülkemizin meselelerini tartmak istiyorsanız mutlaka okuyun derim.
Silikon Vadisi Kafasıyla 90 Yıllık Meseleler
OKUYACAKLARIMA EKLE
8