Giriş Yap

Serkan İnci

Yazar
5.4
142 Kişi
Unvan
İnci sözlük kurucusu

İncelemeler

Tümünü Gör
182 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Merhaba, öncelikle bu kitabı bir feminist olarak okuyorum, devam ediyorum ve hâlâ feministim ahaha :)) Kitapta çok fazla genelleme var, ben aslında bu kitapta erkeklerin sorunlarından bahsedildiğini düşündüm ama kadınlar üzerinde genelleme yapılmış. Uzun zamandır feminizmle ilgili araştırmalar yapan bir insanım, hatta bu konu ile ilgili seçmeli bir ders bile aldım, AA ile geçtim (bunun pek bir önemi yok aslında fakat ilgimin anlaşılması açısından) ahaha. Ülkede çok yanlış anlaşılan bir kavram ve feminizm gerçekten ucu çok açık bir konu, irdelenmesi zor, çok fazla dalları var, dersi alırken zorlanmıştım. İlk başlarda biz kadınların çalışmasına karşı değiliz, bu elbette topluma da yarar sağlar açıklamaları, bir süre sonra kadının çalışmasını dişiliğini, hormonlarını etkilemesine dönmüş, hatta makale falan verilmiş, inceleyeceğim onu da. Kahkaha attığım bölüm çoktu, özellikle fırın, bulaşık makinesi gibi aletlerin kadınların işini kolaylaştırdığı (sadece kadınlar mı?) ve bu kolaylaşma ile işlerin 1-2 saatte bittiği yazılmış, ben de işte 5-6 saatte bir yemeği yapabilen bir insan olduğum için beceriksiz miyim ben acaba dedim daha sonra annemi aradım, uzun sürüyor kızım evet dedi ve rahatladım, Serkan İnci bir gün tavsiyelerini açıklar mı acaba ev işlerini bir saatte bitirme ile ilgili merak etmedim değil. Nafaka konusundan bahsedilmiş, nafaka konusunda ben de süresiz olmasını mantıklı bulan insanlardan biri değilim, hatta çocukları varsa ve bu çocukların eğitimi bitene kadar nafaka verilmesini daha mantıklı bulan bir insanım fakat avukat bir arkadaşımla bu konuyu tartıştığımda, evlilik içinde kadınların çok mağdur olduğunu, çoğunun zorla evlendirildiğini, bir gelirinin olmadığını, ev işleri ve çocukların kadınları yıprattığını söylediğinde ben de bu nafaka durumunu hoş karşıladım çünkü her kadın şanslı değil, her kadına aynı imkanlar sunulamıyor, her kadın okuyamıyor, evlenmek zorunda kalanlar var, ne yazık ki. Her kadın okumalı, parasını kazanmalı, kitaptan çıkardığım ana fikir bu, genellemelerden rahatsız oldum, herkes aynı değil, bir elinizin on parmağı bile aynı değil ve bu kadar kaos durumunun içerisinde bulunulacağına herkes hayatına kendi gibi insanlar alsın, kadınların da erkeklerin de kötüleri var, manipüle edenleri var, kadınların manipülasyon yeteneği başlığı güldürücü ve ayrıca herkes kendisi olsun, kendimiz gibi davranalım ki sorun olmasın. Bu arada ben mal rejimi durumunu bilmiyordum, bunu öğrenmiş oldum, mantıklı buldum. Kitabı daha bitirmedim ama az kaldı, bunaldım.
Reklam
169 syf.
·
204 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Her erkeğin okuması gereken bir kitap!
Öncelikle Kitabın ikinci baskısı olmasına rağmen okumayı zorlaştıran imla ve yazım hataları rahatsız edici boyutta. Bu hatalar öyle bir seviyedeki bazı sayfalarda birbirinin aynısı paragraflar bile bulunuyor. Bu konforsuz okumaya rağmen Serkan İnci ve İsmail Alpen tarafından kaleme alınan bu kitap tam anlamıyla zihinleri açıyor. Salt Red pill felsefesini değil, aynı zamanda erkekler için bir kişisel gelişim kitabı olarak da tarif edilebilir. Günümüzde popülaritesi artan Feminizm hareketleri ve etkilerinden başlayıp, tarihten bu yana Kadın-Erkek ilişkileri, Red pill mantığı ve temelde erkeklerin kişisel gelişimlerini ele alıyor kitap. Okuması kolay fakat başta belirttiğim üzere imla hataları çok göze batıyor. Verdiği kafa açan bilgiler sayesinden bir nebze de olsa görmezden gelinebiliyor bu hatalar.
4 yorumun tümünü gör
182 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Fikir var anlatım yok...
Kitap mantıklı ve gerekli bir alan üzerine yazılmış olsa da hem yazarların hem de yayınevinin büyük eksikleri var. Yazarların uslüp eksikliği olduğu için fikirlerini yazıya dökememişler. Yani fikirler var ve sağlam fikirler, ancak anlatamamışlar. Takıldığınız bir matamatik sorusunu götürdüğünüz matamatik öğretmeninin bu soruyu şıp diye çözmesi ancak çözüm tekniğini anlatamaması örneğini herkes yaşamıştır. Kitapta müthiş anlatım bozuklukları ve yazım hataları var. Bunları yazarlar yapmış sanırım ve yayınevi bu konuda en ufak bir düzeltme yapmamış. Kitaptaki grafikler de sanırım renkli olarak yayınevine verilmiş. Yayınevi bunları siyah beyaz bastığı için anlaşılması imkansız grafikler olmuş... Özetle sınıfta kalan bir kitap denemesi diyebiliriz...
4 yorumun tümünü gör
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42