Serkan Özel

Yazar 6,8/10 · 274 Oy · 5 kitap · 871 okunma ·  93 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

93 okur beğendi.
274 puanlama · 477 alıntı
0 haber · 6.275 gösterim
871 okur kitaplarını okudu.
298 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
20 okur kitaplarını şu anda okuyor.
21 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Serkan Özel'in Biyografisi

Sıcak Ayaz ve Kapalı Gişe Yalnızlık adlı kitaplarının yazarı olan Serkan Özel 2013 yılında Destek Yayınları’ndan çıkarmış olduğu kitapları ile tanınmıştır. Özellikle ”Sıcak Ayaz” adlı kitabı ile ismini duyuran Serkan Özel, bu kitabı ile büyük çıkış yakalamıştır.

Serkan Özel’in ”Sıcak Ayaz” kitabı kitapseverler tarafından büyük beğeni toplamıştır. ”Sıcak Ayaz” kitabı çok satanlar listesinde üst sıralarda uzun süre yerini korumuştur.
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
 22 Haz 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Baktın olmadı; saat kaç olursa olsun ara, beraber unuturuz beni...

Sıcak Ayaz, Serkan Özel (Sayfa 119)Sıcak Ayaz, Serkan Özel (Sayfa 119)
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
23 Haz 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Umut kimine dört harftir kimine dört mevsim...

Sıcak Ayaz, Serkan ÖzelSıcak Ayaz, Serkan Özel
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
26 Haz 2015

Beni yarım bırakma, başkasına can olur. Beni yarına da bırakma, can bu belli mi olur...

Serkan ÖzelSerkan Özel
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
26 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bazı insanlar düştüklerinde tekrar ayağa kalkabilmek için yalnız yaşarlar.

Sıcak Ayaz, Serkan Özel (Sayfa 110)Sıcak Ayaz, Serkan Özel (Sayfa 110)
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
26 Haz 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor

Beni yanlış anlama! İsyanım yok Yaradan'a. Benim isyanım yeryüzündeki yasalara. Keşke insanlığı öldürmek de suç sayılsa.

Canın Sağolsun, Serkan ÖzelCanın Sağolsun, Serkan Özel
insan_okur, bir alıntı ekledi.
02 Şub 2016

Dokunur işte... Kalemin ucu kağıda, kağıtta yazılanların ucu da bana...

Serkan ÖzelSerkan Özel
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
24 Haz 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Şiir kadar güzel bir kadını makyajlı kelimelerle kandıramazsın...

Sıcak Ayaz, Serkan ÖzelSıcak Ayaz, Serkan Özel
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
08 Tem 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor

Kimisi değer görmeyi hak ederken, kimisi de gördüğü değeri bile mahveder.

Canın Sağolsun, Serkan ÖzelCanın Sağolsun, Serkan Özel
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Asıl mimar gözlerindeki yaşların üzerine yıkılmayan gülücükler inşa edendir.

Sıcak Ayaz, Serkan ÖzelSıcak Ayaz, Serkan Özel
Bütün Alıntıları Göster
Sümeyye TETİK, Kapalı Gişe Yalnızlık'ı inceledi.
23 Kas 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · 5/10 puan

Kapalı Gişe Yalnızlık

İsmi ne güzel değil mi? Kapağı da güzel… ama dış görünüş bazen aldatıcı olabiliyor. Evet arka kapak yazısını okuyup güzel olabilir hem ince de tez biter ki umduğum gibi olmadı… Zaten ne zaman güzel düşündüklerim gerçekleşti ya da gerçekleşenler güzel oldu ki…
Kitabı otobüste kursuma gidip gelirken okudum. Yol uzun olmasa hiç bitmezdi her halde (: Yazarımıza sesleniyorum ya yaz ya da yazanlara yol ver. Çok kararsız insan gördüm ama bu kadarı ilk. Arkadaşlar incelemelerinde bir sayfası öyle bir sayfası böyle diye yazmışlar ama yok bir cümlenin içinde ikilem gördüm ya… Bi gitme demiş bir de ne halin varsa gör. Bi seni unutamam demiş birde ben başka aşklara yelken açtım diyor. Oldumu abicim hı çok güzel bir eser çıkarabilirdin… Bence İNSAN SEVDİ Mİ BİR KERE SEVER ve HEP SEVER… Yanlışmıyım? Aşka inanmıyordum iyice soğudum be buz gibi… Şaka bir yana “İnsan sevdiğini, ölümüne bırakmaz, ölümüne. Asla. Mesela benim sevdiğim birisi olacak da, ben onu bırakacağım? Asla. En şiddetli zor olsa bile bırakılmaz, en şiddetli. Yeri göğü inletirsin Allah diye yine bırakmazsın. İnşaAllah. Aksi kalleşliktir, vefasızlıktır. Kardeşim nasıl vicdan bu, insan bırakır mı? O senin parçan. Allah sana onu emanet vermiş. Değil mi? Sonsuza kadar bırakılmaz.” Bunu nette okudum ve sonuna kadar hak veriyorum...
Neyse kitapta beğendiğim birkaç güzel söz oldu. Ha bi de hep aynı şeyleri yazmışsın usta hep tekrar... Gölcük depremi anısına yazdığı hikayeyi sevdim... Kız sevdiğine mektubu hiç bir zaman ulaştıramayacak ne acı...
Tavsiye etsem okuduğunuzda pişman olacak ve her sayfayı bana yutturacaksınız o yüzden incelemeyi okuyup kararı siz verin.

EyvAllah canlar (:

Kapımıza değil kalbimize vuran buyursun. Şems-i Tebrizi

mürekkepateşi, Sıcak Ayaz'ı inceledi.
18 Mar 12:00 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Güzel bir kitap ama sürekli aynı kelimeler tekrarlanmış yinede çok sıkıcı gelmedi akıcı oldugu için fazla sıkılmadım kitapta ara ara sözlere yer verilip renklendirilmiş .. Sözler en azından kitaba canlılık katmış .. Okumanızı çok tavsiye etmiyorum ama yinede okuyan herkese keyifli okumalar :)

silaes, Canın Sağolsun'u inceledi.
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 2/10 puan

---Kitabı okuyanlar ve okumak isteyenler için sakıncalı paylaşım---
Türkçenin kelimeleri ve kurallarının yerlerde süründüğü kitap. Yüklemi sonda bulunan tek bir cümle bile yok. Ha bire yüklem başta kullanılınca sanat mı olmuş oluyor? Bazı cümleleri, anlatmak istediklerini gerçekten anlamadım. İki üç kez okumam gerekti. Bir de ben '' Aşk'' denilen olgunun bu kadar basit yazılamayacağını,bu tarz kitaplar yüzünden de pazara düşüp ticari bir metaya dönüştüğünü düşünüyorum. Yazar kitapta ben acı çekiyorum, ölüyorum, bitiyorum diye resmen bağrınıyor. Belki ben bunca derdim içinde, başkasının ''aşk'' acısı derdine ortak olmak istemiyorum? İlk sıcak ayaz kitabını okumuştum, o günden bu güne kalemini hiç geliştiremedi, geliştiremediği gibi de kısır döngülere düşmeye başladı. Kendini tüketti. Bence artık birikim yapıp ondan sonra yazmaya devam eder ise kendisine ve okuyucularına iyilik eder. Birde ben terkedildikten sonra yataklara düşen evlerden çıkmayan erkek tiplemesinden pek hoşlanmıyorum. Sanki dünyanın en büyük derdi ''sevgili''ymiş gibi. 2 ay boyunca buna üzülüp, yataklardan çıkamayacağına, git araba ezmiş bir kedi için otur ağla daha mantıklı. Belkide böyle giden sevgililerin ardından gazeller düzülmesinden pek hoşlanmıyorum. Benim romantizmi algılama ve tanımlama şeklim daha farklı. Kitap benim için duygusallık değil buram buram acizlik kokuyor.
''sana gelecek oluyorum, deniz tutuyor'' yani nasıl bir söz bu ne çıkarmam lazım. Deniz kolundan bacaklarından tutup, sevgiliye gitmeye mi izin vermiyor. Sevgiliye varmak için deniz ulaşımı mı kullanmalı, vapur mu çarpıyor. Yani öyleyse köprüyü, marmarayı filan kullan ne diyeyim Acayip...

''Bir daha karşıma çıkma! ya ezip geçerim, ya güler geçerim...'' gibi komik komik beylik laflar var.
''Bir gün hayat ''kırdığı'' yerden soracak, ama bensiz yapıştıramayacaksın cevabı''
Bu lafı da anlamsız buldum, anlamadığım için de güldüm.
Mini hikayeler de var kitapta böyle gözünde canlandırmaya hayal kurmaya çalışıyorsun. Sonra bir gülme geliyor. Olmuyor yani canlandıramıyorsun.

Sonda kader isterse diye bir hikaye var bildiğin bayat yeşilçam senaryosu. Gerim gerim gerildim.
Gerçek kesitte izlediğimiz türden ibretlik bir hikaye.
Bu kitabı, yazarın diğer iki kitabını da okuduğum için, gelişim var mı yok mu gözlemlemek için okudum. Kendim kaşındım...

Nora_, Kapalı Gişe Yalnızlık'ı inceledi.
 28 Ara 2016 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Emeğe her zaman saygım sonsuz ancak eleştirmeden edemeyeceğim...
Kitabı almamın sebebi yine sosyal medya da adının bol miktarda geçmiş olmasıydı -hoş ne zaman buna aldanıp alsam pişman olmuşumdur!-
Bu kitabı okumak benim için bir ergenin çektiği aşk acısını anlattığı günlüğü okumak gibiydi... Yazar her sayfada kendisi ile çelişip durmuş. Bir sayfada sevdiğini beklediğini söylerken diğer sayfada dönersen beni bulamazsın tarzında beylik laflar kullanmış :) Cümleler okuyucu okurken sırf vay canına desin diye şişirilmiş gibi geldi bana. Kitabı bitirmemin tek nedeni de başladığım hiç bir kitabı yarım bırakmama huyumdan kaynaklanıyor.

Not: Kitaptan toplasam 4-5 cümleyi çizdim alıntı olarak paylaşacağım. :) Onun dışında açıkçası bunu okumanın zaman kaybı olduğunu düşünüyorum ben.

Chemical Analyst, Kapalı Gişe Yalnızlık'ı inceledi.
 04 Oca 19:12 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Geleceğin Kahraman Tazeoğlusu olarak gördüm niyeyse. Sosyal medyada adını çok görünce meraktan aldım ve yine yanıldım. Çok derin aşk acısı çekiyorsanız ve bu acı aklınızı başınızdan almışsa gözyaşları içinde okuyabilirsiniz belki:) Kesinlikle tavsiye etmiyorum:) Bugün aralarda okudum ve hemen başkasına hediye ettim. Kütüphanemde olmasını istemediğim kitaplardan biri..

özlem, Kapalı Gişe Yalnızlık'ı inceledi.
20 Mar 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 1/10 puan

Bence vakit kaybı bir kitaptı. Okurken çok sıkıldım, bunaldım. Birçok şiirsel sözü toplayıp bir araya getirip düz yazı yapılmaya çalışılmış gibiydi. İçinde sevgiliye atılacak güzel sözler var ama okunması gerekli bir kitap değildi.

Umutlar başka bahara...rüya, Kapalı Gişe Yalnızlık'ı inceledi.
04 Kas 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitabı en başta ismini güzel bulduğum için okumaya başladım ama kitap da daha çok ayrılık, terk edilmek, aşk gibi konular işleniyo ve pek benlik olmadığını farkettim. Ama kitapta anlamlı çok güzel sözler var tabi arada sıkılmadım diyemiycem ama genel olarak hepsini okudum ve beğendim. Emek var kitapta zaten.

Zeynep Yiğit, Sıcak Ayaz'ı inceledi.
14 Şub 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

okudum ama niye okudum sırf kitaba başladım diye okuyup bitirdim. yani nasıl bu kadar cümleler benzer olur. aynı cümleler tekrarlanır durur bilemiyorum. bu kitabı hiç sevmedim.

Mehmet Ali Aydemir, Sıcak Ayaz'ı inceledi.
27 Nis 14:40 · 2/10 puan

Tek bir satır sadece...
Gerisi gerçekten hayal kırıklığı oldu...
Tasnif dışı...
Ben seni; gözlerinle gözlerime çarpıp, yüreğime düştüğün an sevdim.Sevgilim...

dilara sarsılmaz, Kapalı Gişe Yalnızlık'ı inceledi.
05 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

kitabı anlatmaya kalksam anlatamam herhalde. nereden başalayacağımı bilemem. çünkü her bölümünde ayrı bir güzellik var bu kitabın kitaba adeta aşık oldum.......

Bütün İncelemeleri Göster