Shakti Gawain

Shakti Gawain

Yazar
7.0/10
22 Kişi
·
63
Okunma
·
4
Beğeni
·
902
Gösterim
Adı:
Shakti Gawain
Unvan:
ABD New Age ve kişisel gelişim yazarı.
Doğum:
30 Eylül 1948
Korkularımız yüzyüze gelmekten kaçındığımız şeylerden kaynaklanır. Bir kez bütünüyle ve derinlemesine bu korkunun kaynağına inmeye, onunla yüzleşmeye cesaret edersek, o zaman o gücünü yitirir.
Eğer sürekli hastalık konusunda düşünürseniz, eninde sonunda hastalanırsınız; eğer güzel bir insan olduğunuza inanıyorsanız, gerçekten güzelleşirsiniz.
Unutmayın, her yeni anda siz de yeni bir insansınız. Her gün yeni bir gündür ve gerçekte olduğunuz harika, sevgi dolu ve sevilmeye layık kişiyi idrak etmek için yeni bir fırsattır.
Şifa daima içten kaynaklanır. Düzenli bir biçimde sükûnet bulup, içsel bağlantı kurduğumuzda, iç benliğimizin dikkatimizi çekmesi için hastalanmamıza gerek kalmaz.
Yaratıcı imgeleme yalnızca bir teknik değil, en yüksek açıklamasıyla bir bilinç halidir. Bu, kendi evrenimizi sürekli kendimizin yarattığını derin bir biçimde idrak ettiğimiz ve artık bunun tüm sorumluluğunu üstlendiğimiz bir bilinçtir.
Düşünce hızlı, hafif, devingen, değişken ve
akışkan bir enerji şeklidir. Madde gibi daha yoğun
şekillerden farklı olarak hemen, bir anda belirir.
Bir şeyi yaratırken, onu önce bir düşünce şeklinde
yaratırız. Bir düşünce ya da fikir daima o olayın
gerçekleşmesinden önce gelir, önce oluşur.
Katı ve bizden ayrı olarak algıladığımız şeyler gerçekte, hepimizi kapsayan aslî enerjimizin değişik biçimleridir. Fiziksel anlamda da bizler gerçekten "bir"iz.
Dileyin, o size verilecektir;
arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size
açılacaktır.

Dileyen herkes alacaktır,
arayan bulacaktır; ve kapıyı çalana, o
açılacaktır.

Matta 7:7,8
Gerçek şu ki, içimizde bizi incitip üzecek, bize
zarar verecek hiçbir şey yoktur; yalnızca kendi
duygularımızı yaşamaktan, onlarla karşılaşmaktan
duyduğumuz korku bizi engeller.
160 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
"İnsanın kendi gerçeğini, kendi düşünceleri ile yarattığı" gerçeğine dayandığını yeni çağ insanı çok iyi idrak etmiş durumda.

Yazar, bu yaratıcılığı nasıl daha etkili, daha hızlı kullanabiliriz sorusunu detaylı bir şekilde dile getiriyor.

Zihnimiz açık iken yani, beynimizde beta dalga hakimiyeti söz konusu iken, bilinçaltının sonsuz olasılıkları ile, yani Yaratım gücümüzle yeterince bağ kuramıyoruz.

Bu bağı kurmak için beynimizin alfa dalga hakimiyetine geçtiği, hayal kurduğumuz, uyku ile uyanıklık arasındaki bilinç boyutuna ulaşmamız önemli.

Bu boyutta yapılan imajinasyonların yanında yazar bize istediğimiz şeyin olasılık enerjisini daha da yükseltecek sözel, yazınsal, mefitatif teknikler de öneriyor.

Tabi en önemlisi de istediğimiz şeyin gerçekleşmesinin, her daim bütünün hayrını gözeten özümüzün isteği ile uyuşması gerektiğini vurguluyor.

"Yaratıcı imgelemeyi kullanırken, bir şeyleri gerçekleş tirme yeteneğinizin yüksek amacınızla uyumlu olduğunuz ölçüde başarılı olacağını göreceksiniz".

İçindeki teknikler samimiyetle uygulandığı taktirde çok faydalı olabilecek bir eser..

Teşekkürler Shakti Gawain
160 syf.
·6/10
Düşünce gücü üzerine yazılmış , düşüncelerin hayatımızı nasıl şekillendirdiğini anlatıyor. İmgeleme nedir kısmını geçtiğinizde Bi çok kitabın aksine şöyle düşünün deyip bırakmıyor , aşama aşama yöntemlerle nasıl düşünebileceğinize de ışık tutuyor. Genel olarak yararlı faydası olabilen bir kitap.
160 syf.
·Beğendi·9/10
Merhaba sevgili dostlar ,
Başucu kitaplarımdan biri dediğim Yaratıcı İmgeleme kitabını büyük bir keyifle okudum ve şimdi uygulamalarına başladım .

Elbetteki bu kitap içsel dönüşüme ilgi duyan, insanın en büyük yolculuğu olan içine yolculuğa çıkmak ile ilgili bir çabası olan bu konulara meraklı okurlar için..

Yaşamınızın her anı sonsuz bir yaratıcılığa ve evren sonsuz bir cömertliğe sahiptir. Yeterince açık bir dilekte bulunun yalnızca, çünkü yürekten arzulanan her şey mutlaka gerçekleşir diyor yazar Şhakti Gwain.. Ve buradan yola çıkarak herkesin yapabileceği basit imgeleme teknikleri ile yürekten arzuladıklarımızı gerçekleştirme yolunda bize yardımcı oluyor..
Çünkü Şifa daima içten kaynaklanır diyor.. Düzenli bir biçimde sükûnet bulup, içsel bağlantı kurduğumuzda, iç benliğimizin dikkatimizi çekmesi için hastalanmamıza gerek kalmaz diyor.

Tabi ki bu tarz uygulamaya yönelik kitapları okuduktan sonra bir değişim ve farkındalık yaşamak için kitap içinde önerilen uygulamaları yapmak gerekiyor..Yıllarca biriken tüm travmaları yada blokajları bir sihirli değnek ile değiştirmek mümkün değil biraz emek ve çaba gerektiriyor..Biz toplum olarak her şey çok çabuk olsun halledilsin istiyoruz..

Ne demiştik en güzel yolculuk içimize yaptığımız yolculuktur.
Bu yüzden bence bu kitap bunun için güzel bir adım..Kesinlikle tavsiye ediyorum..
Sen değiş dünyan değişsin..
Sevgilerimle...
160 syf.
Okumuş olduğum diğer kişisel gelişim kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da zaman kaybı yaşadım. Eğlenceli tarafları da vardı pek tabi, verilen çeşitli meditasyonları uygularken eğleniyor insan. Ancak kitaptan beklediğim sonucu alamadım. Yazarın verdiği çeşitli olumlamalar insanda ego oluşturabilir hatta bir tık ilerisinde narsist bile yapabilir. İçerisinde geçen "ben" sayısı, Mustafa Çay ın Bilincim Sana Söylüyorum, Bilinçaltım Sen Anla kitabında geçen ben sayısından az olsa da içerik olarak hemen hemen aynı kitaplar.
Yarıda bırakmak yerine bitirmek için bitirdim diyebilirim aslında.

Kitap, beş bölümden oluşuyor:
1) YARATICI İMGELEMENİN TEMEL UNSURLARI Yaratıcı imgeleme nedir
Yaratıcı imgelemenin işleyiş biçimi gibi temel konulara değiniyor.

2) YARATICI İMGELEMENİN KULLANILMASI
Yaratıcı imgelemeyi yaşamın parçası kılma gibi olumlamalar içeriyor

3) MEDİTASYONLAR VE OLUMLAMALAR
Yaptırdığı çeşitli meditasyonlar ile eğlenmenizi
sağlıyor yazar.

4) ÖZEL TEKNİK (ler) içeriyor ve yazar yanınızda bir not defterinin olmasını ve verdiği çeşitli notları kaydetmenizi istiyor. (ben yapmadım, okudum geçtim ;)

5) YARATICI BİR YAŞAM başlığı altında yaşama, yaşama dair amaç ve keşifleri ele alıyor kısaca.

Tekrar etmek gerekirse, zaman kaybına nden olan bir kitap (bence)
Okumak isteyenlere keyifli okumalar dilerim. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Shakti Gawain
Unvan:
ABD New Age ve kişisel gelişim yazarı.
Doğum:
30 Eylül 1948

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 63 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 46 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.