Sherrilyn Kenyon

Yazar 8,2/10 · 60 Oy · 7 kitap · 136 okunma ·  12 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

12 okur beğendi.
60 puanlama · 12 alıntı
1 haber · 2.032 gösterim
136 okur kitaplarını okudu.
67 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Sherrilyn Kenyon'un Biyografisi

Sherrilyn Kenyon (1965 Columbus, Georgia, ABD doğumlu) çok satan Amerikalı yazar. Kentsel fantezi ve Dark-Hunter vampir serisi ile tanınır. Kinley MacGregor takma adını kullanarak Historicals'ı yazdı. Eserleri otuzdan fazla ülkede yirmi milyondan fazla kopya ile basıldı. Her iki ismiyle yazdığı kitaplar Almanya, Avustralya ve Birleşik Krallık'ta yayınlanan New York Times , Publishers Weekly ve USA Today listelerinde zirveye çıktı.
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
08 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez.

Şeytanla Dans, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 20)Şeytanla Dans, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 20)
Yeliz şahin, bir alıntı ekledi.
 24 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Bir seçim hakkının olması hiç olmamasından iyidir."

Aşk Kölesi, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 222)Aşk Kölesi, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 222)
Meryem Özalp, bir alıntı ekledi.
05 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

“Derdimiz sorgulamak değil. Derdimiz yaşamak ya da ölmek.”

Gecenin Öpücüğü, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 192)Gecenin Öpücüğü, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 192)
Meryem Özalp, bir alıntı ekledi.
04 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

“Herkes suçludur.” Masumlar sadece henüz yalanı öğrenmemiş olan çocuklardır.”

Şeytanla Dans, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 185)Şeytanla Dans, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 185)
Yeliz şahin, bir alıntı ekledi.
07 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Ormanın kuralı bellidir. İhanet edilen,ihanet edeni yer."

Gecenin Öpücüğü, Sherrilyn KenyonGecenin Öpücüğü, Sherrilyn Kenyon
Yeliz şahin, bir alıntı ekledi.
23 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir yerde çözüm arayışı varsa çözümde mutlaka vardır.

Aşk Kölesi, Sherrilyn KenyonAşk Kölesi, Sherrilyn Kenyon
Meryem Özalp, bir alıntı ekledi.
05 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

“Hayat, verdiğimiz kararlarla ördüğümüz bir halıdır.”

Gecenin Öpücüğü, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 326)Gecenin Öpücüğü, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 326)
Yeliz şahin, bir alıntı ekledi.
02 Kas 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Kimseye karşı önyargılı değilim,prenses. Herkesten eşit şekilde nefret ediyorum."

Şeytanla Dans, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 107)Şeytanla Dans, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 107)
Yeliz şahin, bir alıntı ekledi.
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Hayat bir satrançtır Strykerius,bunu hala öğrenemedin mi? Piyonlarını her korumaya kalkıştığın anda vezirini saldırıya maruz bırakırsın."

Gecenin Öpücüğü, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 111)Gecenin Öpücüğü, Sherrilyn Kenyon (Sayfa 111)
Bütün Alıntıları Göster

Sherrilyn Kenyon kitap incelemeleri

Fatoş Çetiner, Şeytanla Dans'ı inceledi.
 09 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Serinin ilk iki kitabını okumama rağmen serinin üçüncü kitabı olan bu kitap, kitaplığımda yıllarca benim onu fark etmemi bekledi. En sonunda akşam gözüm takıldı, uzanıp aldım. Amacım bir bölüm okumaktı ama baktım ki bir bölüm bir bölüm daha derken 300 sayfayı okumuşum. Çok sürükleyici ve çok merak uyandırıcı bir kitap.
İlk birkaç bölüm anlamlandırmakta zorlandım. İlk iki kitabı uzun zaman önce okumuştum. O yüzden kurgunun nasıl olduğunu hatırlayamadım. Açıkçası kitabın bitmesine rağmen halen daha bazı boşluklar var. Ancak bu boşluk bu kitabı değil de daha çok geneli etkilediği için takılmadan okudum. Ayrıca birkaç yorumdan anladığım kadarıyla da yazar bu boşlukları serinin tüm kitapları içine yayarak yerleştirmiş. Seriye devam ettiğimde onları da öğrenebileceğimi düşündüm.
Yazarın kalemi gerçekten iyi. Hangi klişelerin okuyucuyu tatmin edeceğini hangi klişenin ise can sıkacağını bilerek yazmış gibi. Benim gerçekten hoşuma gitti. Kitap sizi resmen içine çekiyor ve bitirmeden bırakmayı imkansız hale getiriyor.
Karakterlerin çoğunu sevdim, bir kısmından nefret ettim. Zarek için üzüldüm. Astrid’in ona hissettiklerini bire bir yaşadım. Sasha ve Simi’nin o harika ötesi tatlılıkları beni benden aldı. Keşke var olsalar dedim. Kesinlikle takip etmeye değer bir seri. Bu tarz kitaplar okumayı seviyorsanız favorileriniz arasında yer alacağına eminim.

rego, Gece Yaşayanlar'ı inceledi.
10 Eyl 2015 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Gece Yaşayanlar Sherrilyn Kenyon 'un Dark Hunter serisinin 2. kitabı olan Uykusuz gecelerle farklı yayınevi-isimle basılan aynı eseridir. Bu yayınevlerinin düzeltmekte isteksiz oldukları bir sorun. Bence bir şekilde daha önce Türkiye'de basılmış olduğunu belirten bir açıklama etik olarak yapılmalı. Sevdiğim yazarın yeni kitabıyla eve gelip, bu kitabı daha önce okuduğunu farketmek oldukça üzücü ve sinir bozucu olabiliyor.Hele değiştirme imkanı olmadığında insan aldatıldığını hissediyor

Meryem Özalp, Şeytanla Dans'ı inceledi.
04 Şub 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Vaayy be Zarek, neler yasamissin bea. Yazarin sana garezi varmis dostum. Yani o kadar aciyla yasayabilmek. Gercektn cok guclu bir adamdı yaa.. Ben bu kitaba da bayildm. Kesinlkle muthisti :)
Zarek yine yuzyillar once yasamis. Acilar cekmis bir koledir. Köle oldugu icin hic gun yuzu gormemis. Kimse iyi davranmams. Hep bir pislik gibi davranmislr. Oysa hic bir sucu yok. Sadece bir cocuk. Hic sevillmedigi icin sevmeyi de insanlara guvenmeyi de bilmiyr. Herkes ondn nefret etsn istyr. Kisacasi ölmk istyr. Astrid ise bir orman perisi. Acheron tarfndn Zarek'in masum oldugunu kantlamssi icin gonderiluyr. Bi bakima adalet perisi gibi birsey. Astrid Zarek ile zaman gecrdkce onn neden boyle oldugunu merak edyr ve ogrenmk icin yollar buluyr. Bunu soylemeyeyim buyusu kacmasn :) ogrendikce Zarek'i bagrina basasi geliyr :) ama Zarek bu zor adam. Neyse anlicagnz okuyun okutuuuun ;)

Meryem Özalp, Karanlık Tutkular'ı inceledi.
 03 Şub 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

3.kitap ve saygideger Pençe'nin hikayesini okudum. Sanirim en guzel bu kitapti ama daha Zarek'i okumadm ondan da ümitliym :)
Pençe'ye gelicek olursak o da yuzyillar once yasamis bir Kelt. Cok acimasz seyler yasamis o da digerleri gibi. Yani sevgili yazar icimi destin. Tamam kabul guclu adamlar ve bu guclerini, dayanaklarini bu acilarndan da aliyorlr ama yine de cok uzuluyrm. Neyse sevgili esas oglan gercktn harbilerndn biriydi. Aska onem vermeyen biri gibi dursa da iclernde en cok sevendi. Sunshine da adi gibi bi esas kiz. Pence onu gorur gormez ona cekiliyor. Ama iste Eskiden gelen dusmanlar ve lanetler hepsi iliskileri icin sorun. Ama karsilarnda saglamda adamlar var ve gerctkn okunack harbi hikayeler ckyr. Bu yuzden okuyun okutun ;) gelsin 4 sevgulu Zarek en merak ettgm adam ;)

Meryem Özalp, Gecenin Öpücüğü'ü inceledi.
05 Şub 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Vaav.. ne kitapti ya. Kesinlikle en iyisiydi. Yazar gitikce kitaplarda kendini aşmış.. bu kitapa bayıldm. Umarim serinn diger kitaplari da gelir.
Hikayemizn kahramani bu sefer bir vikingti. Vulf da diger esas adamlar gibi bir lanete sahipti. Sanrm en kotsu Wulf'n ki. Onunla tanisan herkes 5 dakiks sonra Wulfu unutyr. Unutmyan tek kisi kendi kanndan olan yegeni Chris. Bu yuzden Chrise nefs bbile aldrmiyrdu. Korumaciligi abartan bir baba gibiyfi cok tatliydi :) Neyse sonra Cassandra ile karsilssyrlr ve Cassndra onu unutmyr. Bazi olaylardn sonra da onu korumak zorunda kaliyr ve hikaye basliyr. Bazi yerlede cok uzldmm. Kalbime en cok bu kitap dokundu. Cok iyiydi ya bu yuzden okuyun ve okutun ;)

Nazmiye Bozkuş, Aşk Kölesi'ni inceledi.
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnanılmaz bir kitaptı.Uzun süre etkisinden çıkamadım.Aşk macera büyü mitoloji ne ararsanız vardı.Karakterler ustaca yazılmıştı.Sıkılmadan büyük bir heyecan içerisinde okuyacaksınız.Birkaç gözyaşı da dökeceksiniz karakterlerin yaşadığı zorluklar için.Kesinlikle okumalısınız pişman olmayacaksınız.

Meryem Özalp, Aşk Kölesi'ni inceledi.
01 Şub 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sanirim guzel bir seriye daha basladim. Uzun zamandr fantastik okumuyordum. Bana da boyle bi seri lazimdi :)
Julian kardesi yuzunden bir kitaba hapsolmus yari bir tanri. Kadinlar onu cagirdignda ancak o kitaptan cikbiliyor. Grace de 4 yil once yasadigi olaylardb dolayi kendini aska kapamis bir terapist. Arkadasi Selena'nin israri uzerine kitaptaki sozleri okuyor ve karsisinda Julian'i buluyor. Inanmadigi olayin gercek oldugunu anladgnda Julian ile napacagini bilemiyr. Oysa Julian ne istdgini bilen guclu bir adam. Cektigi acilarda hic yadsinamayacak kadr kotu. Grace onu cagirdignda her zmn ki olaylrn olucagini 1 ay sonra tekrar o kitaba donucegibi dusunurkenn Grace'n diger kadnlar gibi olmadigini gec olmadn farkedyr.
Gayet guzel basladi seri dierlerini merakla okucm.. o yuzdn okuyun ve de okutuun ;)

PINAR DEĞİRMENCİ, Şeytanla Dans'ı inceledi.
 03 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ve Günün ikinci da bitti of diyorum kitap için mükemmeldi kadın yazdıkca kendini aşmış bu nasıl kitaptır elimden saniye düşmedi ya harikaydı
Bazı yerlerinde gerçekten çok çok Duygulandım ah zarek neler yaşamış neler çekmiş okudukça Tüylerim diken diken oldu
Ve onun için adalet perisi hayatının yıldızı öyle naif öyle hostu ki bayıldım
Her sayfayi içtim okumayı bırakın kesinlikle yorum yapamıyorum kitap mükemmeldi bana göre geçtik beşe

Meryem Özalp, Gece Yaşayanlar'ı inceledi.
02 Şub 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Serinin 2.kitabi olan uykusuz geceler kitabinin aynisidir. Sayfa ve yayn olark farkli sanirim. O yuzden tekrar okumakla zman kaybetmeyin :) Neden boyle birseyi yapmislr ben pek anlamadm...

PINAR DEĞİRMENCİ, Aşk Kölesi'ni inceledi.
31 Eki 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ewet yine bir fantastik seriye başladım ve ilk kitap birazcık uzun sürdü sabah başlamıştım halbuki neyse
Kitap tanrılar insanlar cezalar ne ararsanız vardı.
Başlarda çok hızlı başladım neler oluyor böyle dedim.
Julian aşk tanrıçasinin oğlu onu doğduğu gün elinden alıyorlar ve çocuk hiç sevgi görmeden büyüyor. Öyle anlatmis ki yazar gerçekten etkilendim. Onu yatağa bağlayan bir lanet var
Dolunay olduğunda kitaptan çağıran kadınlara istediğini vermekle lanetlenmis bir adam
Öyle ki o bir yari tanrı gerisini siz düşünün
Grace ise ailesini kaybeden cinsel anlamda kendini herkesten uzak tutan bir kız onun yirmi dokuzuncu günü arkadaşı bir kitapla geliyor ve olay başlıyor çok çok merak ederek okuyorsunuz sonuna kadar dedim hadi artık neler olacaksa olsun diye beklediğim şeyler oldu ama çok farklı şekilde hoş ve guzel bir kitaptı beğendim

Bütün İncelemeleri Göster