Silvia Salinas

Silvia Salinas

Yazar
7.6/10
14 Kişi
·
38
Okunma
·
1
Beğeni
·
841
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Başkalarının ilişkilerini düzeltmeye çalışıp hayatını ilişkiler üzerine yoran bir terapist. Fakat kendi kocasının ihanetiyle kahrolan ve devamında bunalım sürecinden geçen bir kadının hikayesi. Güzel fakat kimilerine akıcı ve hoş gelmeyebilir.
Hayatın sürprizlerle dolu olduğunu, bir kez daha anlıyor bu kitabı okuyan.Okurken zevk veren, hayata dair birçok şey öğreten sürükleyici bir kitap.Hemen okumaya başlamalısınız, derim
Bazı kitapları okurken, sanki yazarı sizin düşüncelerinizi aktarmış gibi gelir ya, benim için "Gözleri açık sevmek" onlardan biriydi. Aşkı, bir insanda bizi çeken şeylerin zamanla nasıl itebileceğini ve aşık olmaya dair daha bir çok şeyi kalemine almış yazar. Bence çok ta başarılı olmuş.Zaten bir psikiyatrist, ilişkiler için yazdıysa vardır bir bildiği. :)
İlişkilerimizde (genellikle sevgilimiz, bazen arkadaşlarımız) bazı sorunlar vardır ya bir türlü işin içinden çıkamayız. İşte bu kitap bizleri sağlıklı ilişki kurabilecek şekilde donatır. Üstelik bunu enteresan konulu ve akıcı bir roman olarak yapar. Tema eşlerin grup terapisidir, boş bir sevgi romanı değildir. Okuyarak ilişkinizi kurtarabilirsiniz. Hataların nerede olduğunu ve nasıl çözülebileceğini adım adım öğrenebilirsiniz.
Bayan bir terapist başkalarının sorunlarını çözumlerken kendi ailevi olaylarında nasıl bocaladığını, herkes gibi mücadele verdiğini anlatan hoş bir kitap belki herkese hitap etmeyebilir ama benim için anlamlı bir kitaptır. Puanlamayı yüksek tutmadım ama evlilik çıkmazlarında öngörü sağlayabilir
İrene tanınmış bir terapisttir, çiftler hakkında çalışır, tüm kariyerini aşkın mekanizmalarını araştırmaya, eşlerinden ya da sevgililerinden ayrılan danışanlarına yardım etmeye ayırmıştır.
Aile hayatı düzenli ve sakin görünse de, kocasının ihanetini öğrenmesiyle alt üst olur.
Bir psikoterapistin iş ve özel hayatında karşılaştıklarından yola çıkarak ilişkilere dair gözlemlerini paylaştığı bir kitap. Aşkın hiçbir zaman çantada keklik gibi algılanmaması gerektiğine, aldatmanın aslında anlık bir karardan çok, ilişkide çok önceden beliren sorunların sonucu olduğuna ve tabi ki suçun sadece aldatanda aranmaması gerektiğine değiniyor yazar (aslında yazarlar :) ). Aşk kuşkusuz en güzel duygulardan biri ama onun uğruna insan kendinden vazgeçmemeli, zaten başkasını sevebilmesi için önce kendini sevmeyi bilmeli. Ama olmuyorsa da zorlamadan gitmesini bilmeli. Yazarların da dediği gibi: tabi ki, bir kuş ve bir balık birbirine aşık olabilir, ama onlar nereye yuva kurabilir? :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Silvia Salinas
Unvan:
Psikolog

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 38 okur okudu.
  • 20 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.