Sir Thomas Mallory

Sir Thomas Mallory

Yazar
8.0/10
17 Kişi
·
41
Okunma
·
1
Beğeni
·
650
Gösterim
Adı:
Sir Thomas Mallory
Unvan:
İngiliz yazar
Ölüm:
14 Mart 1471
Arthur’un Yuvarlak Masa Şövalyeleri arasında hem iyi yanları hem kötü yanları bulunan biri vardı. Gerçekte tüm insanlar öyle değil midir?
Arthur'un Yuvarlak Masa Şövalyeleri arasında, hem iyi yanları hem kötü yanları bulunan biri vardı. Gerçekte tüm insanlar öyle değil midir?
"Kıyafetler yalnızca görünüştür.İyiliklerse,yürektedir.Kişinin varlıklı ya da yoksul biri olması bu gerçeği değiştirmez."
132 syf.
·2 günde·8/10
Aksiyon okumak isteyen biri okumali. Birbirinden guzel hikayelerde bulunuyor. Sadece arthur degil hikayeleri. Yuvarlak masa sovalyelerinide anlatiyor. Hikayeler guzel ve eglenceli ve ders vericide oluyor. Kral arhur u keske daha uzunca anlatsaydi. Ancak bu da bana yetti. Okumanizi tavsiye ediyorum
560 syf.
·10/10
İngiliz edebiyatının en iyi kitaplarından biridir.Bir bayan olarak savaş sahnelerini okurken sıkılsamda olay örgüsü olsun karakterler olsun tezimde yazdığım şövalyelik esasları olsun kaliteli bir kaynak . Çeviriside gayet iyiydi.
Feyza
Feyza Kral Arthur, Merlin ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri'ni inceledi.
193 syf.
·5 günde·Puan vermedi
İngiliz edebiyatının en iyi efsanelerinden olan Kral Arthur, Merlin ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri kitabı Sir Thomas Molary tarafından yazılmıştır. Kısa kısa hikayelerden oluşan bir kitaptır. Yazar ingiliz edebiyatını ve dönemi çok güzel yansıtmış. Kitabın içeriği tamamen efsanelerden oluşmuştur onun için edebiyatla ilgili olmayan herkesin okuyabileceği bir kitap mı emin olamadım ama genel kültür açısından okunması gerektiğini düşünüyorum. Sayfa sayısı çok kısa olmamasına rağmen yazıları büyük ve dili çok sade onun için nasıl başlayıp bittiğini farketmiyorsunuz bile.
195 syf.
·1 günde·6/10
Bir destan okuduğunuz zaman olağanüstü varlıkların, şeylerin olmaması imkansızdır. Paslı, eski zırh ve silahlarla düşmanlarını yenen şövalye, elinde tuttuğu süreci kişinin ölmemesini sağlayan kılıç kını, cüceler, devler ve tabiki büyücü Merlin gibi birçok destansı öge barındırıyor kitap.
Yazının tamamı için: https://kitapmagarasi.blogspot.com/...e-yuvarlak-masa.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Sir Thomas Mallory
Unvan:
İngiliz yazar
Ölüm:
14 Mart 1471

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 41 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 52 okur okuyacak.