Sıtkı Karaca

Sıtkı Karaca

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
913
Gösterim
Adı:
Sıtkı Karaca
Unvan:
Türk psikiyatri uzmanı, yazar
Doğum:
Balıkesir
Balıkesir'de dünyaya geldi.

Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde bir yıl okudu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamladı. Uzmanlığını Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde psikiyatri bölümünde yaptı.

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü’nde ruh sağlığı uzmanı olarak görev aldı. Eskişehir Devlet Hastanesi psikiyatri bölümünde ise on yıl uzman doktor olarak çalıştı. Özel sağlık kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sorumluluklar almıştır. MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir. Çok sayıda bilimsel yayını ile değişik dergi ve gazetelerde yayınlanmış yazıları vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Batı düşüncesinin içyapısındaki çelişkiyi incelediği “Kendi Gerçeğinin Üstünü Örtmek ya da Fâsıklık” isimli kitabı 2009 yılında Hayat Yayınlarından çıkmıştır. 2011 yılında ise bir siyasetçi görünüşünün psikolojik ve sosyolojik yönünü ele aldığı “Demirel Ya Da Kendi Gerçeğini Örtmenin Siyasi Tezahürü” adındaki kitabı yayınlanmıştır. Ayrıca “Dikkati Dağınık, Haşarı Çocuklar”, “Herkes İçin 7 Sayfada Ruhsal Hastalıklar” ve “Masallar, Hikayeler ve Fıkralarla Terapi” adlı psikiyatri alanında yazdığı kitapları bulunmaktadır.
Sıtkı Karaca'nın Kitapları