Sophie Kinsella

Sophie Kinsella

Yazar
8.1/10
440 Kişi
·
1.341
Okunma
·
71
Beğeni
·
4.249
Gösterim
Adı:
Sophie Kinsella
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Londra, İngiltere, 12 Aralık 1969
Sophie Kinsella eski bir ekonomi muhabiri ve çoksatan Alışveriş-kolik romanlarının yazarı. Ama yine de parasını çok 'dikkatli' harcıyor ve indirimlerin kasa kuyruklarına pek girmiyor!
İngiltere'de oturuyor ve şu aralar yeni kitabı üzerinde çalışıyor. Ailesiyle birlikte yaşıyor. Üstelik ev işleri ve yemek pişirmek gibi 'domestik' meselelerde de üstün performans sergiliyor.
Mavi gözlerinde öyle bir bakış var ki , midem hop ediyor.
Biliyor.
Sahtekar olduğumu fark etti.
Sorun şu ki depresyon ciltte kızarıklık ya da ateş gibi belirgin semptomlarla kendini belli etmiyor, bu yüzden ilk başta anlamıyorsunuz. Aslında iyi olmadığınız halde insanlara "İyiyim," deyip duruyorsunuz. İyi olmanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Kendinize sürekli şöyle diyorsunuz: "Neden iyi değilim?"
Kendimi yerlere atıp ağlamak istiyorum : '' Çok özür dilerim. '' Ama bunun da artık bir şeye faydası yok. Zaten yeterince profesyonelliğe ters düştüm.
Tek bir hata yaptım. Bir tanecik. İnsanlar hayatta bir kez hata yapabilir. Olur o kadar.
Belki de olmaz. Bilmiyorum.
Daha fazla saat. Daha fazla iş. Daha fazla sabahlanan geceler.
Adeta üzerime yüklenen beton blokları yeniden hissediyorum. Daha da fazlası. Ağırlaştıkça ağırlaşıyor.
Nasıl desem nasıl anlatsam bilemediğim keyifle okuyup pek çok kitaptan biri gibi kitlenip kaldığım müthiş eğlenceli ve bir o kadar gülmekten kalbime ağrılar gark eden romanlarımdan biriydi işte yine. İlk okuduğumda yıkıldığım aradan geçen 10 küsur sene zarfında yine tadından hiç bir şey kaybettirmeyen Pasaklı Tanrıça muazzam eğlenceli nazar değmesin bir on sene sonra tekrar okur muyum okurum dedirttiren bu muhteşem romanı okuyun okuyun yazdıklarıma hak vereceksiniz emin olun. :)))
Zaman geçsin diye okumaya başladım ve elimden bırakamadım. Anlatımı oldukça sürükleyici. Ana karakterin oldukça farklı oluşu ve aldığı kararların cüretkarlığı kitaba bağımlılığınızı arttırıyor.
Sophie Kinsella'dan okuduğum 4. kitap oldu Audrey'yi Bulmak. Kinsella'nın kitapları her zaman özgün konuya,güldürücü ve mizahi dil ile komik olaylara sahip olur. Audrey'yi Bulmak'da ise yazar farklı bir tarz ve konuyu denemek istemiş olacak ki bu sefer yetişkin bir birey değil de 14 yaşındaki bir genç kızın öyküsünü sunmuş.Hiç yabancılık çekmedim bu konuda,çünkü yazarı Kinsella. Neredeyse her sayfasında ya kahkahaya boğuyor yahut tebessüm ettiriyor.Bu roman da her zamanki gibi kesintisiz eğlence vaat eden samimi ve sıcak bir roman.Ergenlik çağında olan Audrey'yin maceralı okul ve aşk yaşamını sevdim diyebilirim.Ama özellikle Audrey'yin kardeşi Frank ve Audrey'yin annesi arasında geçen olaylar bana kahkaha attırdı. Numaran Bende Var kitabıyla beraber Kinsella kitaplarında zirveye yerleşti.Bir sonraki Sophie kitabı için yine çok umutluyum,görüşmek üzere!
DİKKAT!!! Bu kitabı okurken bir bölüm okuyayım öyle uyurum diye düşünüp elinize aldığınızda on bölüm birden okuyup sabahlayabilirsiniz! Romantik komedi bir film gibi... Sadie ve Lara! Onlar çok tatlılar ve çok eğlenceliler...
Kesinlikle okunmalı!
Sophie'ye bayılıyorum. Okurken gülüyorum, eğleniyorum. Bütün kitaplarını aynı şekilde elimden bırakmak istemiyorum.
Emma ve Jack de beğendiğim karakterlerden oldu. Sadece çok hızlı bittiğini düşünüyorum. O yüzden 1 puan eksik verdim. Birkaç sır daha öğrenmek isterdim :)
Çok büyük umutlarla aldığım bir kitaptı çünkü kapağı görür görmez sevmiştim ve yazarın tarzını az çok biliyordum. İyi bir şey olacağı belliydi ama bu kadarını tahmin edemezdim. Onca çiklit kitaptan sonra sanki yazar bunu bekliyormuş gibiydi. Çok güzel ve çok eğlenceli bir gençlik romanıydı. Audrey sosyal anksiyete bozukluğu yaşıyor ve kitap onun tedavi sürecini anlatıyor. Konu ya da içerik üzerine çok fazla bir şey söylemek tarzım değil ki zaten kapakta yazandan farklı bir şey de söz konusu değil. Devamının da olmasını hatta Audrey 'nin kardeşi Frank üzerine olmasını çok istiyorum. :)))
Bu kitapla tanıştığımda çok küçüktüm.Yaşıma göre bazı uygunsuz tabirler vardı ama inanın bu tabirler kitabı daha da samimi yapmış.Kesinlikle akıcı ve başından kalkamayacağınız bir hikaye...
Okusanız da olur,okumazsanız da çok bir şey kaybedeceğinizi düşünmüyorum nacizane.Özetle,Avukat Samantha yaptığı bir hatanın neticesinde olaylardan kaçarken kendini bir ailenin hizmetçisi olarak bulur ve ortama zamanla ayak uydurur.Gelişen olaylar ve sonuç,mutlu son...
Kahkaha atarak okunur mu bir kitap? :) evet bu yazar aynen bunu yapıyor, diğer kitaplarını da aldım :) 2 günde bitti vaktim olsa aynı gün biterdi, konusu da oldukça güzeldi, en sonunu merak ederek okudum sonu da güzel bitti.. Kadın kafasıyla yazıldığı çok belli :) okurken kendinizi görüyorsunuz, çerezlik kitap okuyun ;) alkışşş Sophie Kinsella ;)
Adının ve kapağının beni nedendir bilinmez ama çektiği bir kitaptır. Hiç kahkaha atarak kitap okudunuz mu? Ben okudum :) okuduğum dönemde annemin bana çok bağdaştırdığı hehh tam bulmuşsun kitabını dediği bir kitap olmuştu kendileri:)

Yazarın biyografisi

Adı:
Sophie Kinsella
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Londra, İngiltere, 12 Aralık 1969
Sophie Kinsella eski bir ekonomi muhabiri ve çoksatan Alışveriş-kolik romanlarının yazarı. Ama yine de parasını çok 'dikkatli' harcıyor ve indirimlerin kasa kuyruklarına pek girmiyor!
İngiltere'de oturuyor ve şu aralar yeni kitabı üzerinde çalışıyor. Ailesiyle birlikte yaşıyor. Üstelik ev işleri ve yemek pişirmek gibi 'domestik' meselelerde de üstün performans sergiliyor.

Yazar istatistikleri

  • 71 okur beğendi.
  • 1.341 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 389 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları