Steven James

Steven James

Yazar
8.4/10
20 Kişi
·
49
Okunma
·
2
Beğeni
·
890
Gösterim
Adı:
Steven James
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Wisconsin, Amerika Birleşik Devletleri, 1969
"Yani satranç oynuyor olsaydık," dedi sakince. "Rakibinin
taşlarından birine dokunursan bir sonraki hamlende onu
almak zorunda kalırsın."
Yıllar içinde öğrendiğim bir şey varsa bu; birisi, “Muhtemelen önemsizdir.” diyorsa ona asla inanmaman gerektiğidir.
"İnsanoğlu, güzelliğin
tadını onu bozmadan çıkaramıyor gibi." Görüntüsüne
bakarken donup kalmıştım. "Örneğin, ormanın içinden
geçen bu patika. Bu zirvenin yalnızlığını anlamamızı
sağlayan tek yol. Ama aynı zamanda, tadını çıkarmamıza
izin verdiği şeyi bozuyor, manzarayı. Bence güzellik, bizi
öyle korkutuyor ki en beğendiğimiz şeyleri yok ediyoruz."
Köpek balıkları, vücutlarının hiçbir yerinde kemik olmayan bir balık grubuna aittir ve yeryüzünde bilimsel olarak kanıtlanmış altıncı hisse sahip olan tek hayvandır!
Son derece güzel bir polisiye roman. Aaron Kincaid ikna yeteneği yüksek bir şahıstır ve intihar bahanesi ile sevgilisinin ölümüne sebep olmuştur. Bu arada Asheville şehrinde seri cinayetler işlenmeye başlar. FBI ajanı Patrick Bowers bu işe atanmıştır. Ralph da ona yardımcı olmaktadır. Cinayetlerde olay yerinde satranç piyonları bulunur. Kendine illüzyonist diyen biri Patrick'i arayıp üvey kızını alacağını söyler. Cinayetler satranç oyunu gibidir. Bir sonra öldüreceği kişiden bir nesne alıp öldürdüğüne bırakıyordur. Ayrıca Beyaz Kale diye bir şey vardır ve vali de olayla bağlantılıdır. İşi detaylıca incelediklerinde aslında iki farklı katil olduğunu tespit ederler. Acaba Patrick katilleri bulabilecek ve kızı Tessa'yı koruyabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.
Ilk kitabindaki gibi bu kitabinda da baslarda cok yavas ilerledi. Sonrasinda ise hizlica akip gitti. Yanginlarla baslayip cok farkli bir olayin ortaya cikmasiyla merak uyandiran guzel bir kitapti.
Bazı yazarlara ne yazık ki ülkemizde hak ettiği değer verilmiyor.Ben de bu kitabı görmüştüm ama pek dikkat etmemiştim.Sonra ‪ kitap arkadaşım hediye etti bu kitabı bana.
Konusu ilgimi çektiği için merak edip hemen okumaya başladım.Kitap yaklaşık 500 sayfa ve tek kelime ile müthişti.Ne zaman bitti anlamadım, adeta elimden bırakamadım.Biter bitmez hemen yazarın diğer kitaplarını sipariş verdim.Mutlaka okuyun..
Bowers Dosyalari Serisinin 1. kitabi.
Okumam biraz uzun surdu ama nihayet bugun bitirebildim. Olaylar biraz karisik iciceydi. Okurken konusmalarida karistirdigim cok yer oldu.sonlarda artik olayi cozdum. Onun disinda yinede basarili polisiye kitabiydi. Son kisimlarda merakiniz dahada artiyor. Hizlica okuyupbitiriyorsunuz. Keyifli okumalar...
Yazardan mükemmel bir polisiye roman. Bowers serisinin üçüncü romanı. Patrick Bowers, mesleğinin başındaki bir olayla ilgili olarak ifade vermeye gider. Bu arada Denver'da işlenen bazı çifte cinayetlerin çözümü için Kurt Mason adlı polise yardımcı olmaktadır. Giovanni ve John lakaplı birisi, Bowers'ın peşine düşen esli vali ve suikastçi Sebastian Taylor'u ve sevgilisini öldürür. Arka arkaya çifte cinayetler işlenmeye başlar. Bowers, bir yandan mahkemede yalan söylememeye çalışmaktadır, bir yandan Cheyenne Warren adlı bayan dedektifle yakınlaşmaktadır, bir yandan da Tessa'nın annesinin günlüğü ve problemleri ile ilgilenmektedir. Giovanni, Boccacio'num Decameron adlı eserinden etkilenerek cinayetler işleyen biridir. Bowers, bu konuda da her zamanki gibi Angela, Ralph, profesör Calvin gibi isimlerden yardım alacaktır ama Giovanni'nin bir numaralı hedefidir. Acaba hayatını kurtarabilecek midir? Giovanni kimdir? Soluksuz okunan bir roman.
Bowers serisinin son derece güzel ikinci romanı. Drake firması, DARPA ile beraber bir cihaz üretmek üzeredir. Rukh adında bir projenin ürünüdür bu cihaz ve rukh satrançtaki kalenin karşılığıdır. Acı hissetmeyen CIPA hastası bir katil olan Melice, kefareti ödenerek serbest bırakılır. Bu gizli dostu kendisine Shade ismini vermiştir. Bowers ve üvey kızı Tessa, bu işlere bir kaza sonucu karışır. Pek çok kundaklama olayı ile ilgilenirken yolları kesişir. Cihaz, insanı öldürebilecek bir cihazdır ve bunun icadı ile bütün nükleer silahlar artık çatapat seviyesine düşecektir. İlk kitaptan tanıdığımız eski vali Taylor da kaçaktır. Bowers, arkadaşları Ralph, Lien-Hua, San Diego polis teşkilatı ile beraber bu işi çözmeye çalışacaktır. Ama acaba başarılı olabilecek midir? Lien-Hua Jiang ile arasındaki ilişki gelişecek midir? Yoksa Tessa da dahil herkesin hayatı tehlikede midir? Soluksuz okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Steven James
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Wisconsin, Amerika Birleşik Devletleri, 1969

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 49 okur okudu.
  • 22 okur okuyacak.