Susan Mallery

Susan Mallery

Yazar
7.8/10
125 Kişi
·
320
Okunma
·
17
Beğeni
·
2.439
Gösterim
Adı:
Susan Mallery
Unvan:
Roman Yazarı
New York Times'ın en çok satan yazarlarından biri olan Susan Mallery kadınlar ve ilişkileriyle ilgili yazdığı duygusal ve zekice hikayeleriyle milyonlarca okurun gönlünde taht kurmuştur. Eleştirmenler yazarın romanlarını büyük bir beceriyle harmanladığını yazmışlardır. Yazar eleştirmenlerin yazdıklarıyla mutlu olsa da okurlardan gelen tepkilere daha çok mutlu oluyor. Seattle'da ailesiyle birlikte yaşıyor.
+Senden nefret etmiyorum.
Sadece, bazen gerçekten tepemi attınyorsun.”
-“Biliyorum. Sen de pek kolay değilsin.”
+“Kolay olmamak en iyi özelliğim .”
Bir dişinin aklı konusunda mantık üretmeye çalışmak bir adamı
içmeye sürükler, ardından da öldürürdü.
"Sen öp." "Hayır,sen öp!" Sekiz yaşındaki Katie ikiz kardeşiyle önlerindeki kütüğe oturmuş yeşil küçük kurbağaya doğru baktı. Yaz güneşi ağaçlarda parlayarak otlarla şekiller oluşturuyor ve kütük ona meltemde dans eden perileri düşündürüyordu.
+“Asla , asla deme .”
-“ İzle de gör.”
Claire gülümsedi.
+ “İzleyeceğim çünkü sana “ben söylemiştim'
demek çok eğlenceli olacak .”
310 syf.
·1 günde·9/10
Çooook şeker bir romandı. İtalyan kökenli aile temeli etrafında kurgulanan aşk romanlarına (ve de filmlerine - Bakınız Bulutların Ötesinde) bayılıyorum.

Romanın ismi muhtemelen yazarın böyle tek kelimelik çarpıcı olmaya çabalayan roman isimleri furyasından etkilenmesi üzerine belirlenmiş ve bu heves de romanın sonlarına doğru "aman ismi bir yerlerde geçirelim de havada kalmasın" kaygısıyla perçinlenmiş. Erkek kahramanımız Zach'in kadın kahramanımız Katie'ye ışıldayan diye hitap etmesi tek tilt olduğum yerdi ve vurgulamadan geçemedim mazur görün<:)
Bunun dışında en başta belirttiğim gibi asıl konu bence aileydi ve bu çember güzel işlenmişti. Zach ve Katie'nin aşk hikayesi bu örgünün içinde büyüyüp şekillendi. Bu nedenle de sıcacık bir esinti bırakarak bitti.
Kurgu aslında pek çok filmden ve romandan aşina olduğumuz bir geri plana sahipti. Organizasyon şirketi işleten kadın kahraman. Hatta hemen aklıma JenniferLopez'in Darısı Başıma filmi başta olmak üzere pek çok popcorn tarzı film ve Linda Howard'ın Aşk Tuzağı gibi romanlar geldi. Ama çok şükür ki olayların akışında büyük bir rolü bu organizatörlük işi oynamış olsa da ıncığı cıncığı ile bu mevzu işlenmemişti. Romanın gidişatı insanı germeyen, içini şişirmeyen, manasız karakter triplerinden uzak, akla ve mantığa yatan bir biçimde sular seller gibiydi.
Bu romanda Marcelli ailesi kızlarının hepsine dair geniş bir bilgilendirmeye yer verilmiş olsa da aynı tadı bulacağım umuduyla açıkçası diğer kardeşlerin hikayelerini de okumaya gönüllüyüm.
310 syf.
·2 günde·7/10
Yazarın serideki ikinci romanı olmasından ve birincisine (Işıldayan) bayılmamdan dolayı başlamıştım. Ama ilginçtir ki girizgahı birinci romanda yaptığı için taşların daha çok oturduğu, daha beni mest edecek bir roman beklerken hayal kırıklığına uğradım. Roman boyunca hep bir şeyler eksik kalmış hissi sürdü gitti.
Frencesca ile Sam'in ilişkisinin başlangıcı da sonu da damdan düşmeydi açıkçası. Romanın giriş ve sonuç bölümlerinin arasında dünya olay yaşandı ve bunlar detayı ile anlatıldı. Ve karakterlerin olaylar karşısındaki tutumlarının evrimleşmesi oldukça başarılı bir şekilde ele alındı. Ama ne Frencesca'nın zorluğu vardı ortada ne de onca hakaret ve aşağılamanın ardından gelen ağırlık.
Işıldayan'da da Frencesca'dan bahsedilmişti ve açıkçası onu okumamış olsaydım Frencesca'nın kişiliği, çalışmaları ve varmaya çalıştığı nokta konusunda oldukça cahil kalırdım. Güya bu romanda da birkaç kez araştırmalarından bahsedilmişti ve hatta girişte bunun üzerine kurulmuştu ama onun iradesini oluşturan tarzı ve tavrı verilememişti.
Sam de bir dengesiz geldi bana nedense!! İki uç duygu arasında maşşallah ışık hızıyla yol kat edebiliyordu:I
Diyeceğim o ki Işıldayan gerçekten güzeldi. Zor kadın...Eh işte.
336 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Aşkın İki Yüzü (Lone Star Sisters Serisi 2)
Susan Mallery
Ne tatlı bir romandı böyle. Su gibi akıp gitti ne zaman bitti anlamadım bile. Bir babanın ne kadar canavar olabileceğini okumak kötü olsa da hikayeyi sevdim aşkı sevdim. Kardeş arası bağlılığı sevdim. Özelikle erine bayıldım. Skye... Kızımızın annesini kaybedişi babasının sevgisine açlığı ve o mükemmel iyiliğe olan kalbi.
Mitch Kızgınlığını ve ona rağmen yumuşak kalbini ve tutkuyu kisacasi kitap bana göre oldukça yerinde güzeldi. Kızımız izyin kitabını okuyacağım şimdi bakalım onun hayatı nasıl ilerleyecek.
320 syf.
·9/10
Yazarın şöyle bir özelliği var; nasıl ki fotoğraf makinelerinde odaklaştırılanlar haricindekiler yine oradalar ama bulanıklaşıyor işte bu özelliği seri olmasına rağmen kitaplarında görebiliyorum. İlk kitabında ortanca kardeş ön plandaydı bu kitapta olması gerektiği gibi büyük olan ön planda ama şaşırtıcı olan kısım kime odaklanacağınız konusunda harika bir iş çıkarmış. Eksik yazılmış yada hakkını vermemiş bir kapak yazısı daha. Nicole sorumluluk sahibi ve hiç de abartı derecesinde değil. Raoul en baştan en sona kadar en sevdiğim karakter oldu. Bana göre yazarın odak noktası Nicole ve Raoul arasında kurulan bağdı. Sonra Hawk geliyor ve diğerleri tamamen bulanıklaşmış ama anlamlaştıran, güzelleştiren kısımlardı.
Tam bir aile ilişkisi kitabı tabi farklı bir kültüre ait. Akıcıydı, samimi anlatımı vardı. Okurken ben keyif aldım size de tavsiye ederim. İyi okumalar..
335 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Merhabalar kasım ayının ilk kitabını okudum. Genelde ilk zamanlar çok okuyup sonra okuyamıyorum. Bu benim lanetim sanırım :D aşk romanlarını okumayı özlemişim aslında artık historical romanlar okumak istiyorum ama nedense cesaret edemiyorum sanırım elimdeki kitapları bitirdikten sonra Judith Mcnaught kitaplarından birini almayı düşünüyorum. Neyse önce Bana Bir Aşk Borçlusun'un konusunda bahsedeyim biraz Cruz ile Lexi (Lexi zamanın birinde birlikte olmuş kitap yorumuna kitap ilk 100 sayfada çok güzeldi ha olaylar hızlı ilerliyordu ama ona rağmen iyiydi yazarın samimi anlatımı kendini okutturuyordu ama sonra bi şey oldu her şey oldu bittiye geldi sanki yazar şey demiş gibi "tutkulu bir aşk olsun bebek sevgisi olsun aile sevgisi olsun " deyip yazmış gibiydi ve o yüzden her şey olduğu için her konu eksik olmuş Cruz karakteri baştan sona odundu Lexi karakteri iyiydi ama bilemedim yani ya ne çok sevdim ne çok sevmedim belki sende okuduktan sonra öyle düşüneceksin ama tavsiye eder miyim etmem daha güzel aşk romanları var
Kitaba puanım: 2,5/5⭐️
320 syf.
·2 günde·9/10
Yazardan okumuş olduğum en iyi kitabı bu oldu. Öncelikle mavi delisi olarak kitap kapağındaki mavi tonu çok sevdim *-*

İlk kez beni sinirden çatlatmayacak bir erkek gördüm sonunda yazardan. Gerçi sonlara doğru kızdırmadı değil ama yazarın önceki erkekleri gibi olmadığı için fazla sorun etmedim. Ama asıl sevdiğim Raoul oldu. Yaşına göre çok olgundu ve sorumluluk sahibiydi.

Nicole, biraz daha iyi gibiydi. Yine de küçük kardeşi konusundaki aşırı inadı beni sinir etti.

Bu sefer değinilen genç sorunsalı hoşuma gitti. Bazen çocuklarımıza, yaşadığımız şeyleri azıcık değiştirirsek nasıl sonuçlanacağı güzel şekilde anlatılmış.

Yalnız iyi özelliklerine rağmen kötü kısımlar da vardı. Örneğin yazarın baş karakteri hamile bırakma sevdası bir kez daha gözümüze sokuluyor. Yalnız burada sorun şu ki burada hamile kalan kişi sayısı 1 değil tam tamına 3 kişi. Yazarın bu konuda acilen kendini kontrol altına alması lazım.

Yazarın küçük kız kardeşi var mı acaba? Anlaşılan bu küçük kız kardeş zamanında yazarın sevdiği kişiyi elinden bir şekilde almış. Sonra bir şekilde barışmış gibi duruyorlar. Bu seride olduğu gibi Titan Kız Kardeşler Serisi'nde de buna benzer bu durum yaşanmıştı. Öyle bir durum varsa gerçekte bu aile durumunu bizlere sunması hoş değil.

Bence yazar işin içine romantizm katmasın, işin iyice cıvığını çıkarıyor. Sadece çocuklar ve gençliğe yeni girenlerin sorunlarına değinsin.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...l-kacamak-yorum.html
310 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Işıldayan (The Marcelli Family Serisi 1)
Susan Mallery
Ne tatlı bir hikayeydi böyle bayıldım. Aileye aşklara ve o tatlı Kate'e.
İnsanların hayatları bazen istemedikleri şeyleri önüne getirebiliyor ve aile ve aşk hepsini silip yenisini ortaya koyuyor. İşte hikaye böyle bir şeydi Zach oğlunu korunmaya çalışan bir baba ve Kate işi kardeşi ailesi ve patronu arasında kalan harika bir kadın
Ben sevdim Kate Zach ve ikisinin arasında ki uyumunu ve merakla diğer mükemmel aile üyelerini okumak istiyorum
336 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Hüznün Gölgesinde Aşk (Lone Star Sisters Serisi 3)
Susan Mallery
Serinin üçüncü kitabı da bitti. Çok hareketli çılgın kızımızın hikayesi burada oldukça hüzünlü ve zor durumda görüyoruz ve nick onun en gıcık en haylaz düşüncelerine ortak oluyor.
Ben çok beğendim özelikle zorluklarla baş etme şekillerine. İnsanların neyle karşı karşıya kalacağı belli olmaz ve zorluklar karşında nasıl duracağı
Beğendim kesinlikle özelikle izzyin duruşunu serinin son kitabı kaldı ve graht en merak ettiğim ikinci karekter
336 syf.
·9/10
4 kitaplık serinin sonuncusu ve bence en güzeliydi. İlk kitapta iyiydi fakat ikincisi ve üçüncüsü okunmasa da olur türündendi. Hatta bu yüzden bu kitaptan hiç ümidim yoktu. Serinin başından beri kız kardeşlerin başına bela olan üvey abileri Garth ve sert polis kızımız kızların koruyucusu Dana ile ilgili. Maalesef ki olay ve duygu yoğunluğunu anlayabilmek için diğer kitapları okumuş olmanız lazım. Serinin başından beri kötü adam olan Garth aslında en sevdiğim karakter oldu. Dana'da aynı şekilde. Kitabın sonunda Jed'e bile üzülüyorsunuz haberiniz ola ....
336 syf.
·2 günde·7/10
Serinin ilk kitabının faciasından sonra bu kitap resmen ilaç gibi geldi. Titan kardeşlerden en sevdiğim kesinlikle Skye oldu. Seri boyunca kişiliğini en iyi şekilde geliştiren Skye'dır benim için.

İlk kez Susan'ın bir kitabında erkek karaktere gıcık kapmadım. Mitch genel anlamda bende olumlu izler bıraktı.

Kitabın kötü karakteri benim için ne Jed ne de Garth. En kötüsü küçük kardeş izzy denen salak. Bu arkadaş kelimenin tam anlamıyla bir o...u. Cidden hakaret anlamında söylemiyorum. İşi gücü erkeklerle düşüp kalkmak. Zaten ilk kitapta da bu özelliği gözümüze baya sokuldu. 2. kitapta sırf Skye'ı şimdiki koca adayından kurtarmak için yapmış bütün bunları, tabi yersen. Sonra belasını buldu ya bir şekilde, Ohhhh beter ol izzy!!!

Neyse, izzy kaltağı hariç kitap genel olarak güzeldi.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...-iki-yuzu-yorum.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Susan Mallery
Unvan:
Roman Yazarı
New York Times'ın en çok satan yazarlarından biri olan Susan Mallery kadınlar ve ilişkileriyle ilgili yazdığı duygusal ve zekice hikayeleriyle milyonlarca okurun gönlünde taht kurmuştur. Eleştirmenler yazarın romanlarını büyük bir beceriyle harmanladığını yazmışlardır. Yazar eleştirmenlerin yazdıklarıyla mutlu olsa da okurlardan gelen tepkilere daha çok mutlu oluyor. Seattle'da ailesiyle birlikte yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 320 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 89 okur okuyacak.