Susan Spencer - Wendel

Susan Spencer - Wendel

Yazar
9.0/10
6 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
546
Gösterim
Adı:
Susan Spencer - Wendel
Unvan:
Amerikalı gazeteci-yazar
Doğum:
Florida, 1966
Ölüm:
Florida, 2014
Mutlu insan,mutlu ve tek başına ,
O ki bugüne benim diyebilen.O ki yarın kötü olabilir çünkü ben bugünü yaşadım diyebilen.İyi ya da kötü,yağmurlu ya da güneşli..
Sahip olduğum sevinçler,kadere rağmen,benimdir.
Tanrı,geçmişin üzerinde güce sahip değildir,Olan olmuştur ve daha zaman vardır.
Susan Spencer - Wendel
Sayfa 7 - Epsilon Yayınları
400 syf.
·1 günde·10/10
Kitap bir efsaneydi. Çok duygulandım okurken. Hayatı dolu dolu yaşamamız gerektiğini bir kere daha çok güzel bir şekilde anlattı kitap bana..
Konusuna gelince; Bir ALS hastasının tüm her şeye rağmen nasıl hayata sımsıkı sarıldığını anlatıyor kitap bize. En önemlisi hayatın ertelenecek kadar yeterli olmadığını bizlere gösteriyor. Tüm kaslarımı rehin almadan istediklerimin ve en kötüsü ertelediklerimin hepsini yapma ya çalışmalıyım diyerek tüm hastalara moral oluyor.
Güzel ve duygusal bir kitaptı.
400 syf.
·3 günde·9/10
Yazarın ALS hastalığına yakalanıp eşi ve üç çocuğuna(tüm arkasında bıraktığı sevdiklerine) hatıra olarak bıraktığı bu kitapta ölümün çaresizlik olmadığını,eğer kesinleşmiş ve sizi sona götüren bir hastalığınız var olduğunu biliyorsanız(bilmiyorsanız ve hastalığınız yoksa ya da hiç olmayacaksa bile)dolu dolu yaşamak,kederlenmemek ve zevk almak gerektiğini gerçeklerle yüzleşerek okudum.Bazı kitaplar maalesef yeterince insana ulaşıp değerini bulamıyor.Benim için o kitaplardan biri oldu.Kesinlikle tavsiye ediyorum...Okurken çok ağlayacaksınız ama çok da şeyler kazanacaksınız diye düşünüyorum...ve kitabın sonundaki notla bitiriyorum incelememi...(Keyifli okumalar dilerim)
'Sona erdiği için ağlama,gerçekleşmiş olduğu için gülümse.' :))

Yazarın biyografisi

Adı:
Susan Spencer - Wendel
Unvan:
Amerikalı gazeteci-yazar
Doğum:
Florida, 1966
Ölüm:
Florida, 2014

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.