Giriş Yap

Talat Parman

Yazar
Derleyen
Çevirmen
Editör
8.3
37 Kişi
Unvan
Doç.Dr
Doğum
İstanbul
Yaşamı
Talat Parman, İstanbul'da doğdu. Orta öğrenimini Saint Joseph Fransız Lisesi'nde tamamladı. Tıp öğrenimini İstanbul Tıp Fakültesi'nde, psikiyatri uzmanlığını Paris René Descartes Üniversitesi'nde yaptı. 1994 yılında Türkiye'ye döndü ve İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü'nde ergen psikiyatrisi alanında çalışmaya başladı. Aynı yıl birkaç psikanalistle birlikte, Türkiye'de psikanaliz geleneğini başlatmayı ve bir psikanaliz kurumu kurmayı amaçlayan İstanbul Psikanaliz Grubu'nu oluşturdu. Paris Psikanaliz Kurumu (Société Psychanalytique de Paris) ve Uluslararası Psikanaliz Derneği (International Psychoanalytic Association) üyesidir.
Evet, evlerin kokuları vardır. Orada yaşayanların kokularıdır onlar. Her evin kokusu vardır, sakinlerinin genelde algılamadığı, ancak yabancıların fark ettiği.
·
5 yorumun tümünü gör
Reklam
"Umarım ileride çocuklarınızı seversiniz, onlar da sizi sever. Siz onları sevdikçe onlar sizi sevecektir. Yoksa sevgilerini başka kişilere, başka şeylere yönlendireceklerdir. Çünkü yaşam o şekilde yapılmıştır ki, sevmekten ve sevilmekten kaçınılamaz."
·
hahaha
"Kendini vazgeçilmez gören kişi itin tekidir."
·
3 yorumun tümünü gör
Âşık Veysel'in "Nasıl âşık olunur?" sorusunu, "bir kız seversin, verirlerse evlenirsin, vermezlerse âşık olursun" diye yanıtladığı söylenir.
·
2 yorumun tümünü gör
Reklam
Sizce?
Alberto Moravia, erkeklerin evlenirken kendilerine eş seçtiklerini, oysa kadınların evlenirken çocuklarına baba seçtiklerini söylerken belki de haklıdır.
·
3 yorumun tümünü gör
2
28
278 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42