Talha Uğurluel

Yazar 8,9/10 · 324 Oy · 17 kitap · 698 okunma ·  238 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Talha Uğurluel
  • Unvan:
    Tarihçi / Araştırmacı Yazar
  • Doğum:
    Demirci, Manisa 1974

Yazar İstatistikleri

238 okur beğendi.
324 puanlama · 220 alıntı
2 haber · 15.183 gösterim
698 okur kitaplarını okudu.
901 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
38 okur kitaplarını şu anda okuyor.
9 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Talha Uğurluel'in Biyografisi

Manisa Demirci'li olan Talha Uğurluel, 1997 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesinin Tarih bölümünden mezun oldu. 8 yıl Özel Radyolarda tarih programları yaptı. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış birçok makalesi olup, Çanakkale Savaşları, Gelibolu Gezi Rehberi, Balkanların Başkenti Edirne, Varlık ve Yokluk Savaşımız, İstanbul'un Fethi, Peygamber Efendimiz'in İzinde Mekke-Medine, Önden Gelenler ve Mevlana adlı kitapların yazarıdır. Ayrıca Çanakkale, Edirne ve Mekke Medine tarihi ile ilgili cd çalışmaları mevcuttur. İki yıl İmaj kitap çalışmaları yapmış olup, Mukaddes Emanetler, Timur'un Tüzükatı, Barbaros Hayreddin Paşa'nın Hatıratı ve Harp Mecmuası kitapları, editörlüğünü yaptığı eserlerden birkaçıdır. Muhtelif Turizm Acentalarında AR-Ge Yönetmenliği yapan Uğurluel, yerli gruplar ile Türkiye'nin birçok yerine Kültür Gezileri düzenlemekte, kurum ve derneklerin eğitim programları dahilinde tarih seminerleri vermekte ve özel Televizyonların tarih programlarında danışmanlık yapmaktadır. Halen Marmara Üniversitesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Talha Uğurluel'in Kitapları Kitap Ekle

3. Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni (Gerçeklerin Anlatıldığı Bir Tarih Kitabı)
9,1/ 10  (41 Oy) ·  79 Okunma
5. Dünyaya Hükmeden Sultan 2 (Kanuni'nin Akıl Oyunları)
9,0/ 10  (23 Oy) ·  62 Okunma
9,5/ 10  (4 Oy) ·  8 Okunma
10,0/ 10  (2 Oy) ·  3 Okunma
16. Eyüp (Gezi Rehberi)
10,0/ 10  (1 Oy) ·  3 Okunma
Salih Çermik, bir alıntı ekledi.
22 Oca 19:15 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İslamiyet’e göre gerçek fetih kılıçla yapılan değil, kalplerin fethidir.

Mekânlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı, Talha Uğurluel (Sayfa 115 - Timaş Yayınları - 8. Baskı)Mekânlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı, Talha Uğurluel (Sayfa 115 - Timaş Yayınları - 8. Baskı)
Oğuz Aktürk, bir alıntı ekledi.
23 Şub 18:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Elhamdülillah.
Hepimiz Allah'tan geldik ve yine Allah'a döneceğiz. Birden geldik, Birin yolunda ilerliyoruz ve yine O Bir'e döneceğiz. Tek kubbe üzerine düşen bütün yağmur suları tek bir kanal üzerinden tek bir çörtenden yine O'na (kıbleye doğru) doğru akmaktadır. İşte Osmanlı'nın mimari mucizeleri.

Taşlar Yerine Oturdu, Talha Uğurluel (Sayfa 61 - Motto Yayınları)Taşlar Yerine Oturdu, Talha Uğurluel (Sayfa 61 - Motto Yayınları)
Nurhan Işkın, bir alıntı ekledi.
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Mekke'de bundan böyle taştan tahtadan yapılma putlara değil, tek ve yegane olan Allah'a secde edilecekti.

Mekânlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı, Talha Uğurluel (Sayfa 166)Mekânlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı, Talha Uğurluel (Sayfa 166)
Salih Çermik, bir alıntı ekledi.
22 Oca 19:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bizim inancımıza göre cennetin 8 kapısı vardır. Bundan dolayı türbe ve kümbetlerimiz genelde sekizgen formda inşa edilmiştir.

Mekânlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı, Talha Uğurluel (Sayfa 220 - Timaş Yayınları - 8. Baskı)Mekânlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı, Talha Uğurluel (Sayfa 220 - Timaş Yayınları - 8. Baskı)
Emine Vargılı, bir alıntı ekledi.
12 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İstanbul'dan gönderilen ekip hiç de öyle boş kişilerden değildi. Vazifelerinin ağırlığının farkındaydılar. Kainatın Efendisi'nin(sas) türbelerindeki inşaat faaliyeti için şöyle bir karar aldılar: Kubbe-i Hadra'nın inşasında, Peygamber Efendimiz'e(sas) madden bu kadar yakın bir halde çalışırken dünya kelamı konuşmamalıydılar. Bu faaliyet sırasında malayani hiçbir konuşmayı yapmamaya karar verdiler. Peki nasıl anlaşacaklardı. Aralarında bir dil oluşturdular, "Sen bana tuğlayı uzat yerine Allah de! Ben çekici uzatırken Lailaheillallah diyeyim. Sen sıvayı uzatırken Subhanallah diye seslen...

Sarayın Kutsalları - Asr-ı Saadet'ten Osmanlı'ya, Talha Uğurluel (Sayfa 110)Sarayın Kutsalları - Asr-ı Saadet'ten Osmanlı'ya, Talha Uğurluel (Sayfa 110)
T.D., bir alıntı ekledi.
15 Nis 01:26 · Kitabı okudu · İnceledi

Dünya bir imtihan yeridir. Devamlı ikbale, koltuğa, para ve makama talip olanlar kalitesiz ve satılmaya müsait kişilerdir.

Osmanlı'nın Kalbini Bekleyenler, Talha Uğurluel (Sayfa 81 - Timaş)Osmanlı'nın Kalbini Bekleyenler, Talha Uğurluel (Sayfa 81 - Timaş)
Emine Vargılı, bir alıntı ekledi.
13 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Abdülhamid Han'ın ilginç bur yanı da gençliğinde başladığı disiplinli yaşantısını ömür boyu devam ettirebilmiştir olmasıdır. Sabahları erken kalkar, soğuk su ile banyo yapar,biraz yürüyüşten sonra işlerinin başına geçerdi. Ortalama 16 saat çalışır ve yatmadan önce kitap olur ya da okuturdu. Sade giyinir,şatafatlı törenlerden nefret ederdi. Yerli malı kullanmaya dikkat eder, kendi kumaşlarınızdan diktirdiği kiyafetleri tercih ederdi.

Sarayın Kutsalları - Asr-ı Saadet'ten Osmanlı'ya, Talha Uğurluel (Sayfa 154)Sarayın Kutsalları - Asr-ı Saadet'ten Osmanlı'ya, Talha Uğurluel (Sayfa 154)
Nurhan Işkın, bir alıntı ekledi.
22 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Fatih İstanbul'u aldığında bütün Avrupa kalbinden vuruldu. İstanbul'un alınması yani düşmesi Hristiyan dünyası için çok acıydı.

Osmanlı'nın Şifreleri, Talha Uğurluel (Sayfa 167)Osmanlı'nın Şifreleri, Talha Uğurluel (Sayfa 167)
T.D., bir alıntı ekledi.
13 Nis 04:08 · Kitabı okudu · İnceledi

Sahabe ne şanslıydı. Bir sorunları olduğunda Peygamber aralarında idi. Hemen soruyor ve anında en doğrusu ne ise onu öğreniveriyorlardı.

Osmanlı'nın Kalbini Bekleyenler, Talha UğurluelOsmanlı'nın Kalbini Bekleyenler, Talha Uğurluel
Beyza, bir alıntı ekledi.
20 Ağu 02:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Şehrin bütün surları Kanuni Sultan Süleyman tarafından inşa edilirken Kubbetü's-Sahra'nın dış kaplama mozaikleri İznik çinileri ile yenilenmiş, Hürrem Sultan imaret ve hamamı ile Sultan Süleyman Barajı'ndan, Abdülhamid Han'ın Saat Kulesi'ne kadar beş asır boyunca onlarca yapı, yüzlerce tamirat Harem-i Şerif' e hayat vermiştir.

Arzın Kapısı Kudüs - Mescid-i Aksa, Talha UğurluelArzın Kapısı Kudüs - Mescid-i Aksa, Talha Uğurluel
Bütün Alıntıları Göster

Talha Uğurluel ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.